Žmonės kartais paslaptingai dingsta nuo Žemės paviršiaus. Vieną dieną jie čia, o kitą – niekam nežinomose platybėse. Kartais dingsta pavieniai asmenys, kartais – ištisos žmonių grupės. Tačiau, ko gero, labiausiai stebina tie atvejai, kai paslaptingomis aplinkybėmis dingsta šeimos. Tokie žmonių dingimai užduoda daugybę klausimų, kurie neretai nebūna jokių atsakymų. Kas nutiko tiems žmonėms, kur jie išėjo ir paaiškėjo jiems dingus?

 

šeimos dingimas

Iki šiol neišspręsta mįslė, kas nutiko Cowdenų šeimai, gyvenusiai Šiaurės Amerikoje. Šeimą sudarė tėvas Richardas (28 metai), motina Belinda (22 metai), sūnus Davidas (5 metai) ir duktė Melissa (5 mėnesiai). Keturių asmenų šeima gyveno taikiame ir jaukiame Vaito mieste, Oregono valstijoje. 1974 metų savaitgalį, per Darbo dieną šeima išvyko į stovyklavietę miškuose šalia Rogue upės. Stovyklavietė įsikūrusi atokiuose Siskijų kalnuose Oregone, netoli Kalifornijos sienos. Šeima planavo čia stovyklauti iki sekmadienio. Rugsėjo 1 dieną, apie 9 valandą ryto Richardą su Davidą paskutinį kartą matė universalinėje parduotuvėje netoli esančiame Koperio mieste, perkančius pieną. Tai gali būti paskutinis kartas, kai šios šeimos narius kas nors matė gyvus.

 

Tą vakarą šeima turėjo planų vakarieniauti pas Belindos motiną, tačiau pas ją taip ir neatvyko. Sunerimusi mama laukė kelias valandas ir tada nusprendė pati nuvažiuoti į stovyklavietę, kuri buvo netoli jos namų, ir patikrinti, ar jiems viskas gerai. Atvykusi ji rado ant lauko stalo padėtą pieno pakelį, Melisos sauskelnes ir iškraustytą Belindos rankinę. Jokių įsibrovimo ženklų stovyklavietėje nebuvo matyti. Toliau šniukštinėdama mama rado dukters laikrodį ir piniginę netoli tekančiame upelyje. Belindos mama laukė saviškių valandą, bet niekas nepasirodė.

 

Netrukus po to Cowdenų šeima buvo paskelbta dingusia. Atvykę tyrėjai rado aplink medį sustatytas meškeres, nenaudojamus maisto gaminimo įrankius sudėtus ant kelmo. Automobilis atrodė nepaliestas, niekas nebuvo dingę ar sugadinta. Nebuvo jokių požymių, kad čia būtų įvykę koks nors konfliktas, konfliktas kiti bjaurūs žaidimai. Pareigūnams stovyklavietė pasirodė bauginančiai rami – net pieno pakelis stovėjo ant stalo nepaliestas. Tačiau visų šeimos narių maudymosi kostiumai buvo dingę. Todėl galima daryti išvadą, kad jie visi nuėjo paplaukioti. Maudymosi kostiumai buvo vieninteliai daiktai, kurie dingo iš stovyklavietės. Net rastoje pinginėje buvo pinigų ir kreditinių kortelių. Šeimos šuo buvo rastas visiškai sveikas 8 km nuo stovyklavietės.

 

Pradėta masinė paieška. Tačiau nebuvo rasta nė vienos užuominos, kur galėtų būti šeima. Tarsi jie visi būtų ištirpę ore. Tada atsirado įdomių teorijų apie tai, kas jiems galėjo nutikti. Pagal vieną teoriją jie nuėjo paplaukioti nuskendo, tačiau kodėl tada nebuvo rasti kūnai? Antroje teorijoje teigiama, kad pati šeima norėjo pradingti, bet jie neturėjo jokių didelių skolų ar priešų, nuo kurių būtų reikėję slėptis. Pareigūnus glumino tai, kad iš stovyklavietės nebuvo dingęs nė vienas daiktas, todėl apiplėšimo versiją taip pat reikėjo atmesti. Cowdenų atvejis yra vienas keisčiausių Oregono valstijos istorijoje (ko gero, ne tik jos). Net iššukavus miškus, net pasitelkus ekstrasensus ir mediumus, nepavyko rasti jokios užuominos apie tai, kas nutiko šeimai.

 

1975 metais balandį, po 7 mėnesių bevaisių paieškų, miškuose du medžiotojai aptiko žmogaus palaikus. Atvykę pareigūnai atkasė yrančius keturių žmonių palaikus: dviejų suaugusiųjų ir dviejų vaikų. Nustatyta, kad tai ilgai ieškota Cowdenų šeima. Kūnai buvo paslėpti stačios kalvos įkalnėje esančiame urve, 11 km nuo stovyklavietės. Anga į urvą buvo užridenta akmenimis, bandant paslėpti šiurpių žmogžudysčių pėdsakus. Vieta buvo vos 30 metrų toliau negu tas plotas, kurį iššukavo policija su šunimis. Išsiaiškinta, kad Davidas ir Belinda buvo nušauti 22 kalibrų kulkomis, o mažoji Melisa mirė nuo smūgio į galvą buku daiktu. Richardo kūnas buvo rastas atviroje vietoje, netoli nuo urvo, bet jo palaikai buvo tokie suirę, kad buvo neįmanoma išsiaiškinti tikslios jo mirties priežasties. Spėjama, kad vyras taip pat buvo nušautas.

 

Iš pradžių buvo manoma, kad Richardas Cowdenas išžudė savo šeimą, o paskui nusižudė pats. Tačiau nuodugniai ištyrus teritoriją nebuvo rasta jokių ginklų. Labiau tikėtina, kad čia vyko nešvarūs žaidimai. Manoma, kad kai jie plaukiojo upelį, kažkas juos užpuolė, įrėmė ginklą į nugarą ir liepė eiti link šlaito, kur buvo įvykdyta egzekucija. Tačiau visiškai neaišku, nei kas tai padarė, nei kodėl. Įtarimo šešėlis krito ant Cowdeno tėvo, kuris nusižudė netrukus po to, kai šeima buvo paskelbta dingusia. Tačiau tokie kaltinimai taip pat pasirodė be pagrindo.

 

Tikrasis žudikas laisvai vaikščiojo, kol įtarimo šešėlis krito ant žmogžudžio ir prievartautojo Dwaino Lee Little‘io, 1964 metais nužudžiusio paauglę mergaitę. D. L. Little‘is buvo lygtinai paleistas 1974 metais ir buvo pastebėtas, besipilantis benziną į automobilį, netoli nuo Cowdenų stovyklavietės, netrukus po šeimos dingimo. Neginčytinų įrodymų, kad tai tikrai padarė D. L. Little‘is niekada nebuvo rasta. Pats vyras niekada neprisipažino, kad būtų kaltas dėl šeimos žudynių. Taigi, iki šiol lieka neaišku, kas nutiko Cowdenams? Gal čia įsikišo nežemiškos jėgos? O gal tikrasis žudikas kažkur slapstosi ir tyko naujų aukų?