Laikai, kai moteris traukė brutalūs, pasipūtę ir stiprūs vyrai, rodos, nugrimzdo į praeitį. Dabar jos ieško protingos ir mąstančios antrosios pusės. Tokių žmonių, kuriuos seksualiai jaudina intelektas, mūsų planetoje kasdien vis daugiau ir daugiau.

 

Pavadinimas sapioseksualas kilo iš lotynų kalbos žodžio „sapio“, reiškiančio gudrus ir išmintingas žmogus. Tokį asmenį seksualiai jaudina gudrūs ir protingi partneriai. Su šiuo terminu žmoniją supažindino garsi seksologijoje, kilminga austrų Zacher – Mazochų šeima. Evos fon Zacher – Mazoch dukra Evelin Mariana Feitful pirmą kartą viešai pareiškė, kad seksualu gali būti tai, kas yra išmintinga.

 

Sapioseksualams seksualinis susijaudinimas kyla intelektualiai bendraujant. Jiems tai – geriausias afrodiziakas. Be filosofinių išvedžiojimų seksas jiems – tik bereikšmiai, bedvasiai, mechaniniai kūno judesiai.

 

Daugeliui gali kilti klausimas, koks ryšys tarp proto ir sekso. Tačiau tai nėra labai nauja mintis ir iš tikrųjų netgi būtina ir natūrali harmoningų santykių, taip pat ir seksualinių, dalis. Sapioseksualai nėra tie žmonės, kuriuos tiesiog traukia tie, kurie geba palaikyti ne vien banalų pokalbį. Tokie žmonės yra tiesiog labai išsilavinę ir intelektualūs. Juos traukia tokie patys žmonės.

 

Tikras sapioseksualas, išgirdęs kalbant  protingą priešingos lyties asmenį, jaučia malonų virpulį, padažnėjusį širdies ritmą ir pulsą.

 

Sapioseksualo jausmus puikiai iliustruoja toks pavyzdys: „Kartą susitikau su vienu vyru. Jis atrodė visiškai ne mano skonio. Be to, buvo žemesnis už mane. Jis dirbo vyno gamykloje, todėl pradėjo pasakoti apie vynuogių ypatybes, vyno gaminimo technologiją ir standartus. Klausiausi jo ir ne visada girdėjau, ką jis sako. Jis taip įsijautęs pasakojo, kad nė nepastebėjo mano susijaudinimo. Visą laiką, kol jo klausiausi, svajojau, kad jis mane pradėtų bučiuoti ir glamonėti“.

 

Evoliucijoje vyksta natūralūs seksualiniai pokyčiai. Priešistoriniais laikais vyras turėjo būti pakankamai gudrus, kad primityviais ginklais sumedžiotų mamutą ir stiprus, kad galėtų atvilkti grobį į urvą ir patiestų prie mylimosios kojų. Šiandien vyras turėtų išmanyti mamuto psichologiją, kad galėtų paspęsti pačius geriausius spąstus. Laikui bėgant, kito žmonių supratimas apie tai, koks yra tinkamiausias partneris, nuo kurio moteris susilauktų sveikiausių ir stipriausių palikuonių. Anksčiau – tai buvo jėga, dabar – tai protas, todėl nenuostabu, kad atsiranda žmonių, kurie pradeda perdėtai vertinti fizinę jėgą ar išsilavinimą.