Nuo tada, kai buvo pastebėta, kad japonų, dirbančių ryžių plantacijose, rankų oda itin švelni ir lygi, šie grūdai pradėti naudoti odos priežiūroje.

 

Moterys veidą pradėjo prausti vandeniu, kuriame mirko ryžiai, tikėdamos, kad tai skaistina odą. Japonijoje ši grožio procedūra tapo tokia populiari, kad gražios moterys būdavo vadinamos „nuka bijin“, kas išvertus iš japonų kalbos reiškia „ryžių sėlenų grožis“.

 

Mokslininkai nustatė, kad ryžių grūduose yra daug naudingųjų medžiagų, kurios teigiamai veikia odą. Tiek lukštuose, tiek branduoliuose yra medžiagų, kurie šveičia, ramina, saugo ir drėkina odą. Ryžių ekstrakte yra alfa hidroksirūgščių, kurios valo ir šveičia odą taip pat, kaip glikolio rūgštis. Taip pat jame yra fitino rūgšties, kuri skaistina, lygina odą, kovoja su senėjimo požymiais.

 

Ryžiuose yra B grupės vitaminų, inozitolio (B8), kuris skatina ląstelių atsinaujinimą ir stimuliuoja kraujotaką. Ryžių krakmolo dedama į makiažo priemones, nes jos sugeria riebalų perteklių, suteikia odai matinę išvaizdą. Ryžių lukštų milteliai mažina poras.