Savo išraiškingumu ir šviesiu gyvenimo būdu garsėjančio Harė Krišna judėjimo nariai kviečia visus susipažinti su gilia Indijos kultūrine-dvasine tradicija šventėje „Džiaugsmo fiesta – Rathajatra“. Tai viena paslaptingiausių švenčių pasaulyje, kuomet miesto gatvės užpildomos dvasine nuotaika, laime ir išmintimi.

 

11 Edgaras Lubys

 

Šventė prasidės 15 val. S. Moniuškos skvere, šalia Mokytojų namų. Bus atliekamas kerintis Vedinis ritualas – arati, nuraminantis ir laime užpildantis kiekvieno stebėtojo širdį. 15:30 iš S. Moniuškos skvero pajudės iškilminga eisena su papuoštu dideliu ir spalvingu vežimu, simbolizuojančiu visos visatos kūrėjo pasižvalgymą po miestą. Šis vežimas bus tempiamas Vilniaus, Vokiečių, Rotušės, Didžiąja, Pilies gatvėmis, Katedros aikšte ir Gedimino prospektu iki Kudirkos aikštės. Eisenos metu bus šokama bei giedamos giesmės istorine sanskrito kalba.

 

12 Ieva Zasimauskaitė

 

17 val. Kudirkos aikštėje jūsų lauks renginio koncertas su garsiais Lietuvos atlikėjais: Ieva Zasimauskaite, Edgaru Lubiu, Egle Sirvidyte, Kupido. Rajyashree Ramesh scenos meno ir šokio teatro akademijos šokėja ir mokytoja Justina Ližaitienė kartu su savo mokinėmis pristatys Pietų Indijos klasikinius Bharatanatyam stiliaus šokius. Tradicinius indiškus šokius taip pat atliks Gauranataraja (Latvija). Programos metu bus galima pasivaišinti gardžiais vegetariniais patiekalais, įsigyti knygų, pasidaryti laikiną chna tatuiruotę, apsirengti indiškais drabužiais ir nusifotografuoti egzotiškame fone, gauti vedinio astrologo konsultaciją. Suaugusieji šventės šurmulyje galės rasti įkvėpimą ir atsakymus į klausimus, kurie kyla kiekvienam mąstančiam žmogui, o vaikų lauks jiems paruošta jauki ir įdomi erdvė.

 

A4 plakatas naujausias

 

Pirmoji „Rathajatra“ šventė vakaruose vyko San Franciske 1967 m. Nuo tada ji rengiama vis naujose šalyse bei pritraukia daugybę žmonių. Vienas iš šventės organizatorių Saulius Domarkas sako: „Ši šventė labai simboliška. Ji peržengia religinius ir kultūrinius skirtumus bei nesutarimus. Puryje, Orisos valstijoje, Indijoje Rathajatros šventė vyksta tūkstančius metų ir kasmet sutraukia milijonus hinduistų, musulmonų, budistų ir krikščionių. Ši šventė kviečia mus atsigręžti į savo vidų ir joje atrasti gėrį, taiką ir meilę.“

 

collage2

Renginio puslapis: https://rathayatra.lt/

Prikabintos nuotraukos Evelinos Trukšinienės