Dar visai neseniai apie rūšiavimą kalbėjusi laida iškeliavo vasaros atostogų, o štai dabar „Atliekų kultūra“ ir vėl sveikinasi iš televizoriaus ekranų. Apie vasaros įspūdžius ir rūšiavimo naujoves laidos kūrybinė komanda su vedėju Juozu Gaižausku priešakyje papasakos jau šį sekmadienį, 11.00 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

LR_TV_Atlieku kultūra_D. Ulvydas

 

Didžiausias vasaros įvykis – tai pirmosios daiktų dalijimosi stotelės „DĖK’ui“ atidarymas, įvykęs birželio mėnesį, Vilniuje. „Įdėjome labai daug pastangų, kuriant patogią dalijimosi sistemą, todėl džiaugiuosi, kad visiems atrodo labai paprasta – to ir reikėjo. Bet labiausiai aš džiaugiuosi už visus tuos, kurie prisidėjo prie to – mes finišavom geru rezultatu ir aš tikiuosi, kad mums pavyks išlaikyti tą kokybę, patrauklumą ir gerą bendruomeniškumo pojūtį“, – pasakos idėjos sumanytojas, VAATC direktorius Tomas Vaitkevičius.

 

LR_TV_Atlieku kultura_J. Gaizauskas

 

Ar jūs jau turėjote galimybę pasinaudoti šia puikia iniciatyva? Jei ne – nepraleiskite progos apsilankyti „DĖK’ui“ stotelėje, esančioje Pumpėnų g. 10, Vilniuje ir ką tik atidarytoje tokioje pačioje stotelėje Lentvaryje, Trakų g. 1a. Dar nežinote, kokiu principu galite palikti ir pasiimti daiktus? Apie stotelės „DĖK’ui“ naudojimosi tvarką paaiškins naujieji laidos herojai – Vaciukas ir Vacytė.

 

Rubrikoje „Jie irgi TAI daro“ supažindinsime su garsiu Lietuvos režisieriumi Donatu Ulvydu. Visiems gerai žinomų filmų „Tadas Blinda: Pradžia“, „Emilija iš Laisvės alėjos“ ar „Valstybės paslaptis“ kūrėjas papasakos apie darbo specifiką ir požiūrį į atliekas kino industrijoje. „Kino verslas skiriasi tuo, kad išleisti darbuotoją pietų pertraukos kartais net nėra galimybių, kai, įsivaizduokime, filmuoji kažkur miške. Todėl mažiausiai 50 žmonių du kartus per dieną gauna pavalgyti, todėl vienkartinių indų klausimas čia visuomet aktualus ir dabar jau yra įmonės, kurios veža maistą įprastose lėkštėse“, – džiaugsis režisierius.

 

Keliaujant atliekų tvarkymo infrastruktūros koridoriais, pirmojoje sezono laidoje laida lankysis vienoje plastiko perdirbimo įmonių Vilniuje. Čia bus aiškinamasi, koks gi yra mūsų išrūšiuoto plastiko likimas ir kuo jis tampa po perdirbimo.

 

Na, o auksarankė Milda „Antro šanso“ rubrikoje parodys, ką galima pasigaminti iš galbūt jau nusidėvėjusių, ar išėjusių iš mados džinsų. Ji įsitikinusi, kad džinsai neturėtų būti išmetami ir pateikia neįtikėtinų argumentų. Kokių? Sužinosite jau šį sekmadienį,11.00 valandą ryte, per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.