Klysta manantys, jog perdėtas lieknumas nėra pavojingas. Per mažas kūno svoris, kaip antsvoris ar nutukimas, yra tam tikrų ligų rizikos faktorius ar indikatorius. Sveriant per mažai, atsiranda tikimybė susirgti osteoporoze, mažakraujyste ir kitomis ligomis. Per mažas svoris taip pat gali liudyti apie nusilpusią imuninę sistemą ir kitus negalavimus. 

 

Jūratė Kavaliauskienė

 

Prieš 20 metų netekusi itin daug svorio keturių vaikų mama Jūratė iš pradžių neįtarė nieko blogo, tačiau su laiku situacija tik prastėjo, kol galiausiai moteriai buvo nustatyta reta autoimuninė liga, gyvenimą pavertusi tikru košmaru.

 

„Prieš 20 metų susirgau liga, kurios niekas negalėjo nustatyti. Gydytojai man skirdavo visokių vaistų, bet sveikata vis vien prastėjo. Prieš 15 metų, kai klinikose atsirado modernesnės įrangos, gydytojai, atlikę kolonoskopiją, diagnozavo Krono ligą su greta einančiu dirgliojo žarnyno susirgimu. Krono liga pasižymi tuo, kad ja sergant yra jaučiamas labai didelis organizmo išsekimas, labai dažnai – po 15 ar 20 kartų per dieną – atsiranda noras vaikščioti į tualetą. Būtent tokie simptomai ir apribojo mano gyvenimą socialiai ir emociškai“, – laidoje „Sveikas rytojus“ pasakojo Jūratė.

 

Mantas Jakimavičius

 

Krono liga – tai lėtinė žarnyno liga. Jai būdingas uždegimas, pažeidžiantis ne tik paviršinius, bet ir giliuosius žarnos sienelės sluoksnius. Pagrindiniai ligos simptomai yra dažnas viduriavimas, priepuoliniai dešinės pilvo pusės skausmai, bendras silpnumas, kūno masės mažėjimas ir kiti.

 

Moteris atviravo, kad norėdama sugrįžti į bent kažkiek normalesnį gyvenimo ritmą, savo sveikatą bandė sureguliuoti maisto pagalba, tačiau tokie bandymai buvo nesėkmingi. Jūratė neteko didelio kiekio savo kūno svorio.

 

„Rinkausi tok maistą, kuris stabdytų viduriavimą. Išbandžiau praktiškai viską. Visa tai smarkiai apribojo mano gyvenimo kokybę, aš niekur nenorėdavau eiti. Visada būdavau namuose ir praktiškai gulėdavau lovoje. Nuo pat gimimo aš nebuvau liekna. Buvau apkūni, svėriau apie 70 kilogramų, tačiau, kai susirgau šia liga, svoris krito tiesiog dienomis. Ant manęs matėsi tik kaulai ir oda. Tuomet svėriau apie 40 kilogramų“, – atskleidė pašnekovė.

 

Po ilgų bandymų susireguliuoti kūno svorį, moteris atradolietuvių sukurtą produktą, skirtą žarnyno veiklai gerinti, kuris vėl sugrąžino džiaugsmą į moters gyvenimą.

 

Colonvelis mano gyvenimą prieš keturis mėnesius pakeitė kardinaliai. Per šį laiką mano svoris susinormalizavo. Nustojau vartoti tuos vaistus, kurie buvo skirti gydyti mano ligą, nes būtent šie vaistai slopino mano imunitetą. Dabar labai džiaugiuosi, kad galiu įgyvendinti savo svajones ir veikti tai, ką visada norėjau. Esu labai laiminga“, – apie pokyčius pasakojo Jūratė.

 

Pašnekovės pokyčius pastebėjo ir namiškiai. Jie ne tik džiaugėsi pagerėjusia moters sveikata, bet ir pasekė jos organizmo sveikatinimo pavyzdžiu.

 

„Namiškiai pamatė mano emocinius pokyčius. Iš rėkiančios mamos tapau moterimi su gera nuotaika ir šypsena veide. Pokyčiai įvyko ir namiškių gyvensenoje – kadangi mano vyro darbas yra sėdimas, jis turi šiek tiek antsvorio, todėl į šią kelionę įsitraukė ir jis, pradėdamas vartoti tą patį produktą. Mano dukra nesenai susilaukė vaikelio, todėl taip pat šį produktą išsivežė su savimi į Angliją“, – apie pokyčius šeimoje pasakojo pašnekovė.

 

Laidoje „Sveikas rytojus“ apie lieknumo sukeliamas ligas ir diskomfortą kalbėjo ir produkto kūrėjas, vaistininkas, mokslininkas Mantas Jakimavičius.

 

Farmacininkas teigė, kad perdėtas lieknumas gali signalizuoti ne tik apie psichologines problemas, bet taip pat gali liudyti ir apie vidaus organų sutrikimus.

 

„Jeigu žmogus yra labai smulkaus sudėjimo, patologiškai lieknas ir mes matome, kad tai jau yra bėda, šią problemą turime spręsti ir ieškoti jos atsiradimo priežasčių. Priežastys gali būti labai įvairios: psichologiniai susirgimai, tam tikri lėtiniai virškinamojo trakto sutrikimai – skrandžio, žarnyno ligos. Kalbant apie žarnyno sveikatą, tai reikia kalbėti ne tik apie vidurių užkietėjimo atsiradimą, bet ir apie tuos žmones, kurie turi lėtinį viduriavimą. Dar trečia kategorija žmonių, besiskundžiančių perdėtu lieknumu, tai yra žmonės, turintys dirgliosios žarnos sindromą“, – pasakojo specialistas.

 

Dirgliosios žarnos sindromas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių funkcinių virškinamojo trakto veiklos sutrikimų, kuris gali trukti metų metais ir pareikalauti didelių pastangų, norint išaiškinti jo atsiradimo priežastis. Įtarti šį sindromą galima, jei atsirado nepaaiškinamas svorio mažėjimas ir varginantys tuštinimosi sutrikimai.

 

„Dirgliosios žarnos sindromas yra ypatingas tuo, kad sergantiesiems pasireiškia ne tik vidurių užkietėjimu, bet gali kamuoti ir viduriavimas. Colonvelis, kurį sukūriau daugiau kaip prieš 10 metų, padeda šiuos negalavimus spręsti abiem atvejais. Taip nutinka todėl, kad šis funkcinis maistas yra pagamintas iš natūralios sudėties. Kadangi produktą reikia vartoti su vandeniu, jis ten išbrinksta ir paverčia žarnyno turinį į gelio konsistenciją. Tad jeigu jus kankina vidurių užkietėjimas – šis funkcinis maistas išmatas suminkštins. Jeigu jus kankina lėtinis viduriavimas – produktas absorbuos vandenį ir pavers visa tai į gelį, normalizuojantį žarnyno veiklą. Tačiau, jeigu kalbame apie viduriavimą, pirmiausiai, reikia įsitikinti, ar tikrai viso to priežastis yra dirgliosios žarnos sindromas“, – pasakojo mokslininkas.

 

Sveikatos ir sveikos gyvensenos laida „Sveikas rytojus“ – ilgą darbo patirtį medicinos srityje sukaupusių 4 specialistų pokalbis su laidos žiūrovais apie geros sveikatos profilaktiką, gyvenimo būdo patarimus,  naudingiausias ir aktualiausias medicinos, farmacijos aktualijas bei sveiko gyvenimo būdo puoselėjimą. 

 

Ilgametė laidos vedėja gydytoja Irena Pivoriūnienė dalina laiko patikrintus sveikatos patarimus, plastikos chirurgijos specialistas, vienas iš „Fi Clinica“ įkūrėjų Vygintas Kaikaris pasakoja apie sveiką grožį, psichoterapeutas, „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai Arvydas Balčius kalba apie geros sveikatos profilaktiką, o grožio terapijos studijų dėstytoja, veido masažų instruktorė, „Fi Clinica“ grožio specialistė Ramunė Skurkienė pasakoja apie sveiko gyvenimo paslaptis bei gražios odos puoselėjimą.

 

„Sveikas rytojus“ – 12 val. per TV8 televiziją!

 

 

TV laidos SVEIKAS RYTOJUS stopkadrai