Jau šį savaitgalį ( balandžio 2 d. 14 val.) Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, prasidės tarptautinis vaikų bei jaunimo šokių festivalis – konkursas „SPACE“, kuriame savo gabumus bei talentus atskleis įvairaus amžiaus bei skirtingų šokių stilių mėgėjai bei profesionalai.

 

„Fond-of-Sounds“_grupes_merginos

 

Tarptautinio šokių festivalio – konkurso „SPACE“ dalyvius vertins žinomi Lietuvos meno bei pramogų pasaulio atstovai: raumeningasis reperis Vytautas Medineckas, geriau žinomas Ironvyto vardu, visiems gerai žinoma ir mylima grupės „Funky“ vokalistė Beata Judickienė, choreografė, grupės „Fond of Sounds“ įkūrėja Miglė Praniauskaitė bei kiti.

 

 Ironvytas

 

Kompetentinga šokio festivalio – konkurso „SPACE“ komisija žada būti draugiška ir maloni šokėjams. „Čia ne televizijos šou, todėl skambiomis frazėmis nesišvaistysime. Stengsimės būti draugiški ir objektyvūs. Mūsų užduotis – ne tik įvertinti geriausius, bet ir paskatinti pasitempti, užvesti ant kelio bei patarti, kaip ir ką galima atlikti geriau“, – sakė komisijos pirmininkė, šiuolaikinio šokio atstovė, choreografė, daugkartinė šokių konkursų nugalėtoja, grupės „Fond of Sounds“ įkūrėja Miglė Praniauskaitė.

 

Ironvytas_ir_grupes_„Fond-of-Sounds“_merginos

 

Pastaruoju metu daugiau koncertuojančios užsienyje nei Lietuvoje ir vis dar pilnas koncertų sales surenkančios grupės „Funky“ vokalistė Beata Judickienė džiaugiasi šiuo festivaliu ir negaili komplimentų renginio organizatorėms. „Mano pačios sceninė karjera prasidėjo nuo gatvės šokių. Nuo dvylikos metų šokau grupėje „Simple team“, iš kurios vėliau išsiskirstėme į populiarias grupes – „Sel“, „RSA“ ir „FUNKY“. Šokiai visada buvo mano didžiausia aistra. Ir aš visada dirbau tik su profesionaliais šokėjais, kurie skindavo laurus tarptautiniuose šokių konkursuose. Tai ir Lietuvos hiphopo šokių čempionai, šokių šou „GO-GO BROTHER’S“ dalyviai – Laurynas Mykolaitis, Rytis Koreiva ir kiti. Tokie konkursai, festivaliai be galo reikalingi jauniems žmonėms, kad jie galėtų parodyti save ir savo talentus – galbūt juos kažkas pastebės… Džiaugiuosi, kad Natalijai ir Anai pavyko suorganizuoti tokį renginį, o svarbiausia – prikviesti svečių iš Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos“, – sakė grupės „Funky“ lyderė Beata Judickienė.

 

komisijos_nariai_bei_renginio_organizatoriai

 

Ironvytas (27 m.) ne tik džiaugiasi gavęs tokią sudėtingą užduotį, bet ir labai jaudinasi, nes būti komisijos nariu – didžiulė atsakomybė, pasakyti žodžiai gali turėti lemiamą įtaką konkurso dalyviams. „Vertinti kitą žmogų – didžiulė atsakomybė, todėl stengsiuosi būti taktiškas. Visas pastabas išsakysiu argumentuotai, pasverdamas kiekvieną žodį. Žinau, ką reiškia stovėti prieš komisijos narius, todėl suprantu, kaip visi jaudinsis, ir būsiu toks komisijos narys, kuris vertins ne techniškai nugludintus judesius, bet nuoširdumą, degančias akis ir atsidavimą šokiui. Ir komplimentų tikrai negailėsiu. Man svarbiausia, kad dalyviai šoktų iš širdies, mėgautųsi tuo, ką daro ir džiaugtųsi būdami scenoje“, – sakė raumeningasis reperis.

 

komisijos_nariai_Miglė_Praniauskaitė_Beata_Judickienė_Ironvytas

 

Ironvytas įsitikinęs, kad visi, kurie jau ryžtasi dalyvauti konkursuose, tikisi išgirsti kitų nuomonę. „Kiekvienam šokančiam ar dainuojančiam atrodo, kad jis pats geriausias, bet, jei nori tobulėti, labai svarbu išgirsti ir profesionalų nuomonę. Ir nesvarbu kokia ta nuomonė bus – gera ar bloga, bet ji bus išsakyta sąžiningai. Tai bus nuomonė iš šalies, kitoks matymas ir vertinimas, kuris galbūt paskatins pasitempti ir pasitobulinti. Juk draugai ar pažįstami ne visada pasako tiesą, o komisijos nariai nieko į vatą nevynioja – viską sako tiesiai, taip, kaip yra“, – įsitikinęs atlikėjas.

 

Miglė_Praniauskaitė

 

Šokių festivalį – konkursą „SPACE“ organizuoja asociacijos „Erdvė menui“ įkūrėjos Natalija Yakover bei Ana Novickaja. Renginio tikslas – skatinti aktyvų vaikų ir jaunimo kultūrinį gyvenimą, sudaryti sąlygas pasirodyti jauniems ir talentingiems šokėjams, įkvėpti visuomenę domėtis įvairiais šokių stiliais bei skatinti šokių kolektyvų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą.

 

„Šokis, kaip ir muzika, gali suvienyti skirtingus žmones, tautas ir net religijas. Šokant lavinami kūno judesiai bei muzikiniai gabumai. Šokiai be galo svarbūs ir reikalingi vaikams augimo, o jaunimui brendimo laikotarpiu, ne tik kaip fizinė veikla, bet ir saviraiškos priemonė. Neretai būtent šokių judesiai padeda išlaisvinti susikaupusias emocijas, ugdo valią ir motyvuoja naujiems siekiams bei tikslams. Profesionalūs šokėjai bei treneriai puikiai žino, kodėl sąžiningai šokių treniruotes lankantiems vaikams bei jaunimui reikia renginių, kuriuose galėtų parodyti tai, ko laisvu po mokyklos laiku išmoko“, – sakė renginio organizatorė, choreografė Natalija Yakover.

 

 Ironvytas

 

„Labai norime sukurti galimybę ir erdvę talentingiems žmonės atskleisti ir parodyti savo gabumus, todėl tikime, kad šis projektas apjungs patirtį, siekius, emocijas, idėjas ir tikslus tų žmonių, kurie gyvena muzika, šokiu ar kitais menais. Tikimės, kad šis renginys konkurso dalyviams bus ne tik puiki galimybė parodyti savo gabumus ir tai, ko išmoko šokių studijoje, bet ir paskatins susipažinti su skirtingomis šokio technikomis, o kompetentingos komisijos pastabos bei patarimai padės tobulinti sceninę bei koncertinę patirtį. Didžiuojamės, kad turėsime svečių ir iš Baltarusijos, Latvijos bei Lenkijos“, – džiaugėsi renginio organizatorė Ana Novickaja.

 

 Ironvytas

 

Šokio festivalyje – konkurse „SPACE“ pasirodys įvairaus amžiaus šokėjai. Visi konkurso dalyviai suskirstyti į 5 skirtingas amžiaus grupes: nuo ketverių metukų iki 19 metų ir vyresnių.

 

Scenoje pasirodys įvairių šokių stilių kategorijos: „FOLK / CHARACTER DANCE“ (liaudies ir kitų tautų charakteriniai šokiai), „POP DANCE“ (populiarūs šokiai), „SHOW DANCE“ (šou šokiai), „CONTEMPORARY DANCE“ (šiuolaikiniai šokiai), „STREET DANCE“ (gatvės šokiai), „LATINO“ (Lotynų Amerikos šokiai), „NEOKLASIKA“ (neoklasikiniai šokiai) ir kiti. Visus šokių kolektyvus vertins atvirai balsuojanti komisija. Įsteigtos nominacijos nuo 1 iki 5 vietos.

 

Nuotr.: Andrej Černenko (http://manfoto.lt/)