Pasaulyje yra daugybė keistų dalykų. Padarai, turintis žmogiškų ir varliškų savybių – ne išimtis. Tiesa tai, ar mitas, galima ilgai ginčytis. Tačiau su jais susidūrę žmonės yra linkę tikėti savo akimis…

 

Ankstyvą 1972 metų kovo 3-iosios rytą policijos ekipažas, palengva važiuodamas Lavlendo miesto pakrantės keliu Ohajo valstijoje (JAV), pastebėjo keistą padarą, iš pirmo žvilgsnio primenantį šunį. Automobilio vairuotojas pasuko į pakraštį ir įjungė priekinius žibintus. Šviesos apakintas padaras išsigando, pašoko ant kojų ir nulėkė link upės. Policininkas dar spėjo pastebėti, kad jis buvo maždaug metro ar metro ir dvidešimties centimetrų ūgio, plika oda, snukis panėšėjo į varlės ar kokio nors roplio. Kai vyras grįžo į policijos nuovadą, iškart įkalbino dar vieną pareigūną vykti į minėtą vietą ir patikrinti nuodugniau. Jie išties aptiko keistų pėdsakų žymes, vedančias nuo kalvos iki upės.

 

varle

Antrą kartą padaras buvo pastebėtas po dvejų savaičių. Jį ir vėl pastebėjo kelyje kitas policijos pareigūnas, važiuojantis į Lavlendą. Pamanęs, kad ant kelio nugaišęs, automobilio partrenktas žvėris, policininkas išlipo iš automobilio ir neteko žado. Būtybė staiga šiek tiek pritūpusi atsistojo ir nušlubčiojo į šalikelę, įsmeigusi žvitrias akis į pareigūną. Vyrą ištiko šokas, todėl jis nemąstydamas išsitraukė ginklą ir šovė į padarą. Tačiau šautuvas buvo neužtaisytas. Padaras pabėgo, o pareigūnas galėjo tik papasakoti apie keistojo gyvio išvaizdą.

 

Oficialaus pareiškimo apie įvykį neparašė nė vienas iš policijos pareigūnų. Tačiau žodinės paskalos greitai pateko į žiniasklaidą ir gimė legenda apie Lavlendo varliagyvį. Tarp žmonių netrukus pasklido gandas apie tai, kad Ohajo upės vandenyse gyvena slapta žmonių – roplių rasė.

 

Po šių incidentų apie milžiniškas reptilijas arba pusiau reptilijas, pusiau žmonės legenda nepaprastu greičiu apskriejo visas Jungtines Valstijas, o iš jos pasklido ir Europoje. Vienas paskutinių susitikimų su šia mitine būtybe įvyko 1988 metais Pietų Karolinoje. Įvykio liudininkas prisiekė matęs daugiau nei dvejų metrų padarą, raudonomis akimis ir galūnėmis su trimis pirštais. Pusiau roplys, pusiau žmogus vijosi amerikiečio automobilį net 65 kilometrų per valandą greičiu. Mačiusiųjų keistą gyvį – daugybė. Policininkai taip yra aptikę kelyje žymes, kurias esą padarė padaras, kurio pėdos su trimis pirštais. Beje, padaras esą sveria apie 20 – 35 kilogramus.

 

Nors policininkai monstrą pirmą kartą pamatė tik 1972 metais, tačiau keistų susidūrimų su neatpažintomis vandens būtybėmis, būta ir anksčiau. 1955 metų rugpjūčio 21-ąją Ohajo upėje plaukiodama Darwin Johnson pajuto, kad kažkas sugriebė jos koją. Ji bandė priešintis, bet padaras tempė ją į dugną. Kažkokiu būdu jai pavyko išsigelbėti ir pasiekti krantą. Išlipusi iš vandens moteris pamatė daugybė įbrėžimų ant kūno ir žalio delno antspaudą ant kelio. Šis įvykis – vienas iš tų retų, kai reptilijos humanoidai buvo agresyvūs žmonėms. Dažniausiai jie patys išsigąsta ir bando kuo greičiau pasišalinti. Gali būti, kad agresyvūs jie jaučiasi tik vandenyje – savo karalystėje, o sausumoje jaučiasi nejaukiai, kaip ateiviai. Pamatyti pusiau žmogaus, pusiau reptilijos eskizą galite PASPAUDĘ ČIA.