Veikiausiai daugelis – tiek vyrai, tiek moterys trokštame sveikų, gražių ir vešlių plaukų. Gražūs plaukai prideda pasitikėjimo savimi, tampa svarbia stiliaus detale. Deja, tačiau vis daugiau žmonių skundžiasi plaukų slinkimu, kurio priežastys yra neaiškios.

 

Revu Clinic

Reikėtų atkreipti dėmesį tiek į paūmėjusį plaukų slinkimą, tiek į ilgai besitęsianti – ne tik dėl to, jog nedžiugina estetinis vaizdas, bet ir todėl, kad plaukų slinkimas gali įspėti apie tam tikras ligas ar būtinų medžiagų, vitaminų trūkumą. Plaukų slinkimo priežastys gali būti pačios įvairiausios, tiksliausiai, žinoma, jas padės diagnozuoti specialistas. Tačiau tarp dažniausiai pasitaikančių plaukų slinkimo priežasčių verta paminėti nesubalansuotą mitybą, nualintą organizmą, kuriam trūksta vitamino D ar B12, geležies ar cinko, bei nuolatinį stresą, taip pat – hormonų pusiausvyros pokyčius (ypač po gimdymo), skydliaukės ligas. Slinkimą gali paskatinti ir tam tikrų rūšių vaistai (pavyzdžiui, antibiotikai) ar infekcinės ligos. Bandant suprasti plaukų slinkimo priežastis, pravartu pagalvoti ir apie tai, kokias šukuosenas iš jų darote – ar plaukas nenualinamas, pernelyg nesuveržiamas.

 

Gydymo būdai 

 

Jei plaukų slinkimo niekaip nepavyksta sustabdyti, o jam nenustatyta jokia rimta priežastis ar diagnozė, pravartu pagalvoti apie injekcinius gydymo būdus. Šiuolaikinė estetinė medicina siūlo net kelias, puikų efektą suteikiančias ir veiksmingas išeitis:

 

• PRP – tai procedūra, kai pacientui suleidžiama jo paties veninio kraujo dalis. Atskyrus nuo jo trombocitais praturtintą kraujo plazmos dalį, ji suleidžiama į reikiamas vietas, kur labiausiai slenka plaukai ar matomi pirmieji plikimo požymiai. Kadangi trombocitai praturtinti medžiagų, suaktyvinančių, jauninančių kūno ląsteles, tai ši procedūra efektyviai paskatina plaukų augimą, sustiprina plauko folikulus ir leidžia tikėtis rezultatų jau po pirmųjų procedūrų. PRP veiksmingumas patvirtintas klinikiniais tyrimais, ji ypač veiksminga kenčiant nuo androgeninio plikimo ir ankstyvojoje plikimo stadijoje.

 

• Mezoterapija. Šios procedūros metu po galvos oda suleidžiamos medžiagos, paveikiančios plauko folikulą: vitaminai, mikroelementai, aminorūgštys. Taip paskatinamas tiek naujų plaukų augimas, tiek sustiprinami plauko folikulai. Šis metodas veiksmingas nualintam organizmui, prastai besimaitinantiems žmonėms ar esant hormoniniams sutrikimams. Moterys dažnai jį renkasi po gimdymo.

 

• Plaukų užpildai – procedūra, kai mikroinjekcijomis suleidžiamas specialus vitaminų ir peptidų užpildas, skatinantis plaukų augimą, aktyvinantis galvos odos kraujotaką ir stimuliuojantis plauko folikulus. Šis metodas padeda išvengti ląstelių žūties ir plaukų slinkimo, o plaukai auga aktyviau, sveikesni ir vešlesni, jį dažnai renkasi ir retų plaukų savininkai.

 

Ypač besikeičiant sezonams, nemažai vyrų ir moterų skundžiasi, kad slenka plaukai. Tačiau čia svarbu nelaukti ir laiku kreiptis pagalbos. Šiais laikais plaukų slinkimą įmanoma efektyviai pristabdyti, tačiau svarbu nedelsti ir kreiptis į kompetentingus gydytojus – jie padės išsiaiškinti slinkimo priežastis ir rekomenduos geriausią gydymą.