Planetų įtaka likimui ir Zodiako ženklų charakteristikai yra didžiulė. Manoma, kad patys stipriausi talismanai yra tie, kuriuos globoja konkrečiam žmogui labiausiai tinkančios planetos. Astrologai tikina, kad tinkamai parinkti brangieji ir pusbrangiai akmenys gali sustiprinti žvaigždynų vibracijas ir planetų įtaką kasdieniniame gyvenime. Toks akmuo gali būti naudojamas kaip apsauginis amuletas ir net padėti įgyvendinti svajones. Tačiau yra būtina sąlyga – akmuo turi nebūti priešingas Zodiako ženklui. Toks amuletas atneš daugiau žalos negu naudos.

 

akmenys

Norint, kad planetos saugotų, nebūtina apsikarstyti skirtingais akmenimis: jie, kaip ir planetos, tarpusavyje nesusijungia. Astrologai skiria planetas, kurios turi panašių savybių, yra suderinamos su kitomis arba iš esmės yra priešingos. Pavyzdžiui, Saulė yra suderinama su daugeliu planetų, tačiau ne su Marsu, Plutonu ir Saturnu. Ji yra neutrali Merkurijui ir turi labai sudėtingą santykį su Mėnuliu.

 
  • Mėnulis teigiamai veikia su daugeliu planetų, išskyrus Marsą ir Planetą. Neutralus Uranui.
  • Merkurijus suderinamas su praktiškais visomis planetomis, tačiau yra priešiškas Marsui, Plutonui ir Mėnuliui.
  • Venera nesuderinama su Saturnu, bet su kitomis planetomis „sutaria“ puikiai.
  • Marsas yra priešinga planeta Uranui ir Merkurijui, draugiškas Venerai ir Plutonui. Su kitomis planetomis Marso santykiai labai sudėtingi.
  • Jupiteris priešiškas Marsui, Saturnui, Plutonui. Su kitomis planetomis santykiai yra kur kas geresni.
  • Saturnas – Mėnulio ir Merkurijaus draugas. Priešiškas visoms kitoms planetoms.
  • Uranas sukuria harmoniją su Venera, Merkurijumi, Neptūnu. Septintoji Saulės sistemos planeta globoja Marsą ir Plutoną, tačiau turi neigiamą įtaką visiems kitiems dangaus kūnams.
  • Neptūnas „draugauja“ su Saule, Venera, Mėnuliu, Jupiteriu, o su kitomis planetomis „nesutaria“.
  • Plutonas nesuderinamas su jokiomis kitomis planetomis, išskyrus Venera ir Marsu.
 

Saulė (Helijas) – pagrindinė planeta, visų sistemos planetų centras. Ji suteikia energijos ir galios, simbolizuoja tobulybės siekimą. Saulė suteikia dvasinės energijos ir yra atsakinga už širdies veiklą. Planeta įkūnija kūrybingumą, unikalumą, nepriklausomybę. Graikų mitologijoje Helijas – Saulės dievas.

 

Planetos akmenys: deimantas, aventurinas, chrizolitas, cirkonis, heliotropas, heliodoras, gintaras.

 

Mėnulis (Selenė) – nakties planeta. Įkūnija pasąmonę, sapnus, gilius jausmus. Mėnulis atsakingas už suvokimą ir intuityvius sugebėjimus, polinkį fantazuoti ir skrandžio veiklą. Moteriškumo, motinystės simbolis. Graikų mitologijoje Selenė – Mėnulio deivė.

 

Planetos akmenys: Mėnulio akmuo, smaragdas, selenitas, perlai, opalas, koralai.

 

Merkurijus (Hermis) valdo intelektą. Merkurijus veikia kaip tarpininkas tarp pagrindinės (Saulės) ir mažesniųjų planetų. Jam pavaldus protas, mobilumas, smalsumas, gebėjimas kalbėti. Graikų mitologijoje Hermis – dievų pasiuntinys, bendraujantis su žmonėmis.

 

Planetos akmenys: karneolis, agatas, citrinas, geltonasis topazas, serpentinas, jaspis.

 

Venera (Afroditė) globoja jausmingus žmones. Tai moteriškojo prado planeta, kuri įkūnija švelnumą, lankstumą, kompromisų ieškojimą, taikos skelbimą. Graikų mitologijoje Venera – meilės, grožio, vaisingumo ir harmonijos deivė.

 

Planetos akmenys: agatas, nefritas, špinelis, šviesus safyras, granatas, malachitas.

 

Marsas (Arėjas) – vyriškumo planeta. Jis įkūnija tokias savybes kaip agresija, drąsa, atkaklumas, karingumas, ūmumas, valia. Graikų mitologijoje Arėjas buvo karo dievas.

 

Planetos akmenys: deimantas, rubinas, granatas, heliotropas, hematitas, jaspis.

 

Jupiteris (Dzeusas) įkūnija atkaklumą, tikslų siekimą, galimybių plėtimą. Simbolizuoja turtą, patikimumą, galią, saugo keliautojus, gydytojus ir mokslininkus. Graikų mitologijoje Jupiteris – dievas Dzeusas.

 

Planetos akmenys: lazuritas, turkis, chrizolitas, čaroitas.

 

Saturnas (Chronas) – sėkmės, teisingumo, logikos, neišvengiamų pasekmių planeta. Jis simbolizuoja brandą, išmintį, likimą, išbandymą laiku. Graikų mitologijoje Saturnas – dievas Chronas, laiko personifikacija.

 

Planetos akmenys: tamsusis topazas, morionas, ametistas, gagatas, agatas, oniksas.

 

Neptūnas (Vanduo) – tai didingi jausmai, besąlygiška meilė, išmintis ir atsargumas. Neptūno elementas yra vanduo – tyrumo, nesugadintų jausmų simbolis.

 

Planetos akmenys: kalnų krištolas, Mėnulio akmuo, ametistas, aventurinas, koralas, labradoritas.

 

Plutonas (Hadas) – sunaikinimo ir atgimimo planeta. Įkūnija teisingumą ir bausmę, mirties ir gimimo paslaptį. Graikų mitologijoje Plutonas buvo požemių dievas Hadas.

 

Planetos akmenys: juodasis deimantas, dūminis kvarcas, vezuvianitas, turmalinas, anatazas.

 

Uranas (dangus) – intuicijos, telepatijos, aiškiaregystės ir šventų, mistiškų reiškinių planeta.

 

Planetos akmenys: sodalitas, lazuritas, chrizolitas, agatas, jaspis.