Nesvarbu, ar tai pats pirmas kartas Jūsų gyvenime, ar tik pirmas kartas su nauju partneriu –seksas vis tiek kelia daug nerimo. Ką reikia žinoti, kad jis būtų malonus, o ne siaubingas prisiminimas, ilgam atbaidantis nuo bet kokių intymių ryšių? Būtina pagalvoti ne tik apie fizinius, bet ir psichologinius aspektus.

 

pirmas kartas

Nekaltybės praradimas

 

Nekaltybės praradimas jaudina ir gąsdina. Dažniausia kalbama, ką ši patirtis reiškia merginai, nes ji susiduria ne tik su psichologiniais, bet ir fiziniais pokyčiais. Tačiau vaikinams pirmoji naktis įvaro ne ką mažiau baimės. „Kaip turėčiau elgtis?“, „Ką apie mane pagalvos partneris?“ – panašūs klausimai sukasi abiejų galvose. Štai 10 patarimų, padėsiančių nebebijoti pirmųjų lytinių santykių ir tinkamai jiems pasiruošti:

 
 • Patikimas partneris.Svarbiausia, kad šalia būtų geras žmogus. Vargu, ar daug kas džiaugiasi praradę nekaltybę su vakarėlyje sutiktu girtu nepažįstamuoju… Juk tą žmogų prisiminsite visą gyvenimą. Geriausia, kad tai būtų jūsų antroji pusė, kurią pažįstate pakankamai ilgai ir ja pasitikite.
 
 • Laikas. Dabar jaunuoliai „atsikratyti“ nekaltybės skuba taip, tarsi ji būtų sunki našta. Nors dauguma draugų jau seniai mėgaujasi kūniškais malonumais, tai nėra ženklas, kad ir jūs privalote elgtis taip pat. Nekaltybę geriausia prarasti tuomet, kai jaučiatės tam pasiruošę. Jeigu manote, kad privalote tai padaryti – reiškiasi dar neatėjo reikiamas laikas.
 
 • Vieta. Pirmi intymūs santykiai kelia daug nerimo. Todėl norėdami išvengti papildomo streso, pasirinkite tinkamą vietą. Nekaltybės praradimui netiks nei tualeto kabina, nei galinė automobilio sėdynė, nei liftas, nei kambarys, už kurio sienų televizorių žiūri tėvai… Būtina rasti ramią, privačią ir patogią erdvę, kur galėsite neskubėti, nebijosite, kad kažkas jus užklups.
 
 • Kūno pažinimas. Masturbacija vienas geriausių būdų pažinti savo kūną. Tokiu būdu merginos sužinos, kurios jų vietos jautriausios, kas teikia didžiausią malonumą. Tai padės labiau atsipalaiduoti, o gal net patirti orgazmą per pirmuosius lytinius santykius. Jeigu partneris taip pat neturi patirties, tokios žinios gali virsti aukso lobynu. Reikės tik jį nuvesti teisingu keliu. Vaikinams masturbacija gali padėti išmokti kontroliuoti ejakuliaciją. Juk niekas nenorėtų, kad pirmasis „pasirodymas“ truktų vos kelias minutes!
 
 • Apsisaugojimo piemonės. Tikriausiai niekas neplanuoja pradėti naują gyvybę per pirmuosius lytinius santykius. Todėl būtinos kontraceptinės priemonės. Jeigu turite nuolatinį partnerį, kartu su juo išsirinkite abiem patogiausią apsisaugojimo būdą. Vis dėlto geriausia priemonė – prezervatyvas. Jį paprasta naudoti, be to, jis apsaugo ne tik nuo neplanuoto nėštumo, bet ir lytiškai plintančių ligų. Tai ypač svarbu, jeigu nekaltybę padovanojate menkai pažįstamam žmogui.
 
 • Aplinka. Dažnai nekaltybę prarasti pasiruošę jaunuoliai yra tiek susikoncentravę į pagrindinį veiksmą, kad net negalvoja apie juos supančią aplinką. Kodėl jai nesuteikus šiek tiek jaukumo ir romantiškumo? Žvakių šviesa, malonus smilkalų aromatas, jausminga muzika… Tai padės šiek tiek atsipalaiduoti ir pamiršti jaučiamą baimę.
 
 • Kalbėtis. Nesvarbu, ar abu partneriai skaistūs, ar tik vienas jų, visuomet verta pasikalbėti apie ramybės neduodančius klausimus. Jeigu nė vienas partnerių neturi seksualinės patirties, bus ramiau žinant, kad baugu abiem. Tačiau jei vienas jūsų jau turėjęs lytinių santykių, tai galės kitą nuraminti, patarti.
 
 • Skausmas. Didžiausias merginų siaubas prarandant nekaltybę – skausmas. Apie jį daug kalbama, rašoma, tačiau jis nėra toks baisus, kaip atrodo. Daugeliu atvejų mergystės plėvė yra šiek tiek pažeidžiama dar gerokai prieš pirmuosius lytinius santykius. Tai nutinka sportuojant, naudojant tamponus ir pan. Taigi per pirmoji naktis tikrai nebus labai skausminga. Neverta bijoti ir kraujo. Vienoms jo būna daugiau, kitoms mažiau, tačiau tikrai nepaskęsite jo klane. Kai kurios merginos per pirmuosius lytinius santykius visiškai nekraujuoja.
 
 • Pasiruošti. Jeigu norite jaustis ramiau, būtina įsitikinti, kad jūsų kūnas atrodo estetiškai ir patraukliai. Tuomet prarandant nekaltybę bent dėl to neteks sukti galvos. Nė neverta kalbėti apie savaime suprantamą higieną ar depiliaciją, bet būtina priminti, kad nepaprastą galią turi dailus apatinis trikotažas. Jis suteiks pasitikėjimo savimi, kurio pirmąją naktį tikrai šiek tiek trūks.
 
 • Sekso poza. Naudinga iš anksto pasidomėti pirmam kartui tinkamiausiomis pozomis ir jas aptarti su partneriu. Per pirmuosius lytinius santykius nerekomenduojama bandyti nieko įmantraus. Geriausiai – misionieriaus poza. O jeigu mergina turi patirties, tai gali valdyti situaciją ir džiaugtis raitelės poza.
 

Naujas partneris

 

Nepaisant to, kad nekaltybės praradimas jau yra tik miglotas prisiminimas, belaukiant pirmosios nakties su nauju partneriu, širdis vėl bando nusiristi į kulnus. Nieko keista, juk vėl jaučiatės it nuotykių ieškotojai, užkariaujantys nepažįstamą žemę. Ką derėtų žinoti, kad šis užkariavimas būtų sėkmingas ir malonus abiems partneriams?

 
 • Kalbėtis. Nėra geresnio būdo pažinti žmogų nei tiesiai šviesiai jo paklausti, kas jam patinka, o kas ne. Jeigu tokias kalbas užmegzti nejauku, naujo partnerio pomėgius galima pažinti ir kitais būdais. Pavyzdžiui, kartu pažiūrėti erotinį filmą ar laidą apie seksą, padiskutuoti apie neseniai skaitytą straipsnį, gvildenantį intymių santykių klausimus. Juk tai puiki proga ne tik išsakyti savo nuomonę, bet ir išgirsti, ką mano partneris.
 
 • Atsipalaiduoti. Jeigu būsite įsitempę lyg laikydami svarbiausią egzaminą gyvenime, vargu, ar seksas su nauju partneriu suteiks bent šiek tiek malonumo. Norėdami tapti dar artimesniais, prieš intymius žaidimus galite jaukiai pavakarieniauti, pasilepinti bendra vonia, padaryti vienas kitam masažą ar pan. Tai leis užmiršti jaudulį ir viskas klostysis savaime.
 
 • Viskas bus kitaip. Jeigu manote, kad galėsite sėkmingai naudoti žinomus triukus ir jie sujaudins partnerį taip pat kaip ir buvusį meilužį, klystate. Visi esame skirtingi ir mėgstame skirtingus dalykus. Todėl neverta lyginti naujo mylimojo su buvusiuoju. Geriausia nusiteikti, kad mokotės visko iš naujo ir mintyse piešiate partnerio erogeninių zonų žemėlapį.
 
 • Apsisaugojimo priemonės. Turintys seksualinės patirties žino, kokia kontracepcijos priemonė yra priimtiniausia. Tačiau šį dalyką teks apsvarstyti iš naujo, nes nesate tirki, ar tas pat priimtina ir naujam partneriui. Kol tai nuspręsite, geriausia naudoti – prezervatyvą, nes jis apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų! Tikriausiai naujojo partnerio nepažįstate taip gerai, jog būtumėte visiškai tikri, kad jis jums nepadovanos „malonios staigmenos“.
 
 • Nesidrovėti. Rekomenduojama nepasiduoti emocijoms. Per pirmuosius lytinius santykius su nauju partneriu patartina nesidrovint sakyti arba rodyti, kas jums patinka, o kas nepriimtina. Tokiu būdu padėsite partneriui greičiau save pažinti ir patirsite didesnį malonumą.
 
 • Nevaidinti. Blogiausia, ką galite padaryti per pirmuosius seksualinius santykius su nauju partneriu – vaidinti orgazmą. Nevalia pamiršti, kad mylitės ne su patirties neturinčiu naujokėliu, nesugebančiu atskirti, kas tikra, o kas ne. Vaidyba tik įžeis partnerį, nes jis manys, kad nesate jam pakankamai atviri, nepasitikite juo. Tačiau jei esate tokie puikūs aktoriai, kad partneris neįtaria klastos, galite sau išsikasti duobę. Jis manys, kad išbandyta sekso technika jus patenkina ir ją naudos vėl ir vėl…
 
 • Neskubėti. Slaptoje spintelėje turite daug sekso žaisliukų? Nederėtų skubėti su jais supažindinti naujo partnerio. Taip pat nereikėtų mėginti sudėtingų pozų ar rinktis labai neįprastų vietų. Pakankamas iššūkis jau vien pažinti naują kūną, visas kitas linksmybes geriau palikti ateičiai.
 
 • Pokštauti. Tikėtina, kad iš pradžių patirsite įvairių nesusipratimų, pavyzdžiui, norėdami pasibučiuoti susidaušite kaktomis. Neverta dėl to raudonuoti. Verčiau smagiai pasijuokti iš visų nesėkmių. Tai padės šiek tiek atsipalaiduoti ir emociškai suartėti.
 
 • Pamiršti trūkumus. Celiulitas, pernelyg išblyškusi oda, spuogas viduryje kaktos, per didelis pilvas, per maža krūtinė… Stop! Visa tai pastebite tik jūs. Partneris dėl savo išvaizdos jaudinasi ne ką mažiau. Jeigu ryžotės kartu atsidurti vienoje lovoje, tai esate vienas kitam patrauklūs ir maži trūkumai tikrai negąsdina. Be to, niekas neverčia mylėtis esant ryškiai šviesai, primenančiai operacinį stalą. Jauki prietema leis pasijausti kur kas ramiau ir galėsite pasiduoti aistrai.
 
 • Nekaltinti ir nenusiminti. Kad ir kaip stengėtės, viskas buvo ne taip, kaip norėtųsi? Neverta nusiminti, kaltinti partnerio ar savęs. Pirmas blynas neretai būna prisvilęs. Reikia laiko susipažinti ir prisiderinti vienas prie kito. Laikui bėgant viskas darosi vis geriau. Todėl neskubėkite daryti išvadų!
 

Pirmas ir paskutinis kartas

 

Vienos nakties nuotykis daugumai vis dar skamba kaip baisi nuodėmė. Tačiau ar tai blogai, jeigu du niekam neįsipareigoję žmonės nusprendžia nors trumpam atgaivinti savo seksualinį gyvenimą? Svarbu žinoti, kaip tokioje situacijoje elgtis ir iš jos pasisemti visa, kas geriausia. Būtina žinoti, kaip užtikrinti, kad vienos nakties nuotykis ir liktų tik vienkartinis pasilinksminimas.

 
 • Partnerį. Jeigu tikrai norite tik vienkartinio ir visiškai neįpareigojančio nuotykio, tam netiks pažįstamas žmogus. Jis neturi būti jūsų bičiulis, negali pažinoti jūsų draugų, giminaičių ar bendradarbių. Geriausia vienos nakties nuotykio partnerį rasti bare, naktiniame klube arba kitoje masinio susibūrimo pasilinksminimo vietoje. Tačiau pastaroji neturi būti jūsų pamėgta ir dažnai lankoma. Juk nenorite, kad kitą kartą į ją užsukę sutiktumėte savo intymių šėlionių kompanioną? Rinkdamiesi pernelyg nesigilinkite į smulkmenas. Nesvarbu, kad jis geria alų, o ne vyną, o ji kalba su juokingu akcentu. Juk renkatės ne antrąją pusę, todėl šios smulkmenos lovoje tikrai netrukdys. Svarbu, kad žmogus būtų patrauklus ir kurstytų aistras.
 
 • Tikslai. Prieš ryždamiesi vienos nakties nuotykiui, būsimam partneriui turite aiškiai pasakyti, kad neieškote jokių rimtų draugysčių ir norite tik smagiai praleisti naktį. Kam be reikalo daužyti kitų širdis ir leisti puoselėti tuščias viltis? Situacija bus daug paprastesnė, jeigu abu tikėsitės neįpareigojančio sekso.
 
 • Vieta. Geriausiai tiks viešbučio kambarys. Jokiu būdu negalima vienos nakties nuotykių kompaniono vestis į savo namus. Tai – per daug intymi, daug informacijos apie jus atskleidžianti erdvė. Jeigu naujas pažįstamasis (-oji) sumanys „prilipti“ prie jūsų ir nuspręs jus kartais aplankyti? Be to, supratę, kad nenorite tęsti aistringo nuotykio, galėsite tiesiog palikti viešbučio kambarį ir keliauti namo.
 
 • Nesuteikti informacijos. Jeigu esate tikri dėl vienkartinio meilės nuotykio, tuomet neturėtumėte tokiam partneriui suteikti detalios informacijos apie save. Geriausia nė nesakyti savo tikro vardo, neapsikeisti telefonų numeriais, nesakyti „Skype“ vartotojo vardo, el. pašto adreso, darbovietės pavadinimo ar kitų kontaktinių duomenų.
 
 • Nesivaržyti. Vienos nakties nuotykis – ideali proga išpildyti slapčiausius seksualinius įgeidžius. Juk tą žmogų matote pirmą ir paskutinį kartą gyvenime, tad nėra ko drovėtis.
 
 • Būti savanaudžiais. Pirmiausia derėtų paisyti savų poreikių. Juk su vienkartiniu partneriu nesieja nei draugystė, nei meilė ar kiti šilti jausmai. Vienas kitam neturite jokių įsipareigojimų. Todėl be sąžinės priekaištų galite tenkintis jo atliekamu oraliniu seksu arba išbandyti teikiančią beprotišką malonumą pozą, anksčiau nepatikusią nė vienam buvusiam partneriui.
 
 • Aiškios ribos. Prieš pasiduodami aistrai turėtumėte aiškiai sutarti, ko nenorite daryti ar išbandyti. Tokiu būdu neperžengsite ribų. Tai svarbu, kad seksas teiktų malonumą. Juk to čia ir susirinkote, tiesa?
 
 • Apsisaugojimo priemonės. Šis punktas be galo svarbus. Net jeigu naudojama kokia nors kita kontracepcijos priemonė, prezervatyvas būtinas. Juk nepažįstate vienos nakties partnerio ir nesate tikri, kad jis neserga lytiškai plintančiomis ligomis.
 
 • Kartu nemiegoti. Išbandėte viską, ką norėjote, ir jaučiatės visiškai patenkinti? Metas pasukti savais keliais. Jokiu būdu nederėtų kartu miegoti. Pabudus ryte jausitės tikrai nejaukiai, nežinosite, ką sakyti, kaip elgtis, kaip atsisveiktini. Kam viso to reikia?
 
 • Atsisveikinti. Vienas kitam suteikėte daug malonumo ir kartu praleidote smagią naktį, tad taip pat gražiai viską reikėtų ir užbaigti. Po lytinių santykių dar galite šiek tiek pasimyluoti, pasibučiuoti, kad užtvirtintumėte patirtą malonumą. Tuomet galite pajuokauti, kad jūsų laukia šuo, kad esate pernelyg prisirišę prie savo pagalvės ir negalite be jos užmigti arba tiesiog neturite švarių drabužių rytdienai, todėl metas vykti namo. Partneris supras, kad tai tik pasiteisinimai, tačiau tai maloniau nei girdėti: „Tai turbūt jau viskas… Mmmm, gal jau ir eisiu…“ arba kitą nejaukią frazę.
 

Įdomu

 
 • Anglijos mokslininkų duomenimis, moteris per savo gyvenimą vidutiniškai turi apie 4 seksualinius partnerius, o vyras – 9.
 • JAV mokslininkų atlikta apklausa rodo, kad kaskart orgazmą patiria apie 75 % vyrų ir tik 29 % moterų.
 • Kinsio instituto (JAV) duomenimis, statistiškai dauguma vaikinų nekaltybę praranda būdami 16,9 metų, o merginos – 17,4 metų.
 • Anksčiausiai nekaltybę praranda islandai (15,6 m.), vėliausiai – pietų ir pietvakarių Azijos merginos: Malaizijoje apie 23 m., Kinijoje – 22 m., Tailande – 20,5 m.
 • Penktadalis amerikiečių pripažįsta turėję vienos nakties nuotykių su bendradarbiais.
 • „Durex“ apklausos duomenimis, 51 % moterų mano, kad seksas be meilės nėra blogas dalykas, tačiau tik 54% jų po vienos nakties nuotykio jaučiasi gerai ir nesigaili.
 • 45 % amerikiečių išbandė vienos nakties nuotykį. Trečdalis jų yra rizikavę lytiškai santykiauti be jokios kontraceptinės priemonės.
 • Dauguma žmonių vienos nakties nuotykiui ryžtasi būdami apsvaigę nuo alkoholio.
 • Vidutiniškai lytinis aktas trunka apie 7,3 min.
 • JAV atliktos apklausos duomenimis, 66 % žmonių yra patenkinti turėtų seksualinių partnerių skaičiumi, 22 % norėtų, kad jų būtų buvę mažiau, o 12 % – daugiau.
 • Tyrimai rodo, kad tik 58 % JAV gyventojų nesidrovi savo partneriui pasakyti, ko iš tiesų jie trokšta lovoje.