Pilvas – daugeliui labai jautri, todėl aktuali tema. Visi, tiek vyrai, tiek moterys turi tikslą ar bent svajoja apie plokščią pilvą su šešiomis „kaladėlėmis“. Tačiau, ką pilvas reiškia, žvelgiant giliau. Visa moterų pilvo sritis yra būtent ta kūno dalis, kurioje yra svarbiausi ir brangiausi organai – kiaušidės ir gimda. Šiuose organuose saugoma gyvybinė energija, reikalinga ne tik pačioms moterims, bet ir būsimiems vaikams. Pažvelgę atgal į istoriją sunkiai rastumėte moterį su vadinamosiomis šešiomis „kaladėlėmis“. Visos anų laikų moterys turi šiek tiek apvalų, minkštą ir moterišką pilvą.

 

moteriskumas

Pilve yra Svadhisthana čakra. Kadangi pilvo sritis yra moters galios centras, visų svarbiausia, yra stengtis jį išsaugoti kuo sveikesnį. Šiek tiek netikėta, bet dauguma gydytojų ir sveikatos specialistų teigia, kad geriausios formos pilvas yra tada, kai turi šiek tiek riebalų ir yra apvalainas. Žvelgiant į viso kūno sistemą, pilvas reprezentuoja antrąją čakrą – lyginio skaitmens čakrą. Visos kūno dalys su atitinkančiomis čakromis, turinčiomis lyginį skaičių (antra, ketvirta, šešta) moters kūne yra labiausiai atsikišusios (pilvas, krūtinė, kakta). Tai reiškia, kad per šias čakras, pavyzdžiui, Svadhisthaną, mes parodome save išoriniam pasauliui, kitaip tariant, energetiškai atkreipiame į save dėmesį. Minėtoje čakroje saugomos kūrybingumo ir seksualinės energijos, kurios pasireiškia bet kokiame sutvėrime, ar tai būtų meno kūrinys, ar vaikas. Apvalus pilvas padeda užtikrinti, kad liks dalis energijos, kurią bus galima panaudoti pačiam sau sveikai kūrybingu būdu.

 

Kvėpavimas pilvu – esminis moteriško kvėpavimo būdas. Tinkamas kvėpavimo būdas moterims yra gilus kvėpavimas pilvu. Tik tada, kai kvėpuojama pilvu, mes liekame visiškai įžeminti. Kvėpavimas pilvu yra natūralus būdas kvėpuoti; taip mes kvėpavome, kai buvome kūdikiai, bet ilgai praradome šį gebėjimą. Tačiau, kai pradedama praktikuoti kvėpavimą pilvu, kai tampama suaugus, dažnai patiriama tam tikrų sunkumų. Kai praktikuojame tai dažniau, mes atgauname šį įgimtą gebėjimą. Kvėpuojant su apatine pilvo dalimi geriau krauju aprūpinami visi gyvybiškai svarbūs organai, užtikrina jų sklandų veikimą. Labai svarbu, kad šioje kūno vietoje viskas veiktų, judėtų sklandžiai, taip, kaip moters gimda galėtų didėti ir mažėti, priklausomai nuo tam tikros menstruacinio ciklo dienos. Žinoma, negalima sakyti, kad turėti antsvorio yra sveika. Viskas turi būti saikingai: antsvoris ir nutukimas negali būti laikomas geros sveikatos rodikliu.

 

80 %blokuojamos energijos moters kūne yra pilve. Tai reiškia, kad yra sutrikęs energijos tekėjimas arba jis apskritai nevyksta. Tai gali rodyti įvairias sveikatos problemas, kurias galima būtų pamėginti išspręsti, išmokus tinkamai atpalaiduoti pilvą.

 

Ženklai, rodantys, kad pilve yra energijos blokų:

 
 • visos moteriškos ligos ir dubens dugno sveikatos sutrikimai;
 • nereguliarios mėnesinės;
 • sunkus ir bjaurus PMS;
 • negalėjimas visiškai atsipalaiduoti;
 • nemokėjimas kvėpuoti apatine pilvo dalimi arba visu kūnu (kvėpuojama tik krūtine);
 • daug baimių ir nerimo;
 • lankstumo trūkumas (tiek fizinio, tiek psichologinio);
 • pasitenkinimo lytiniais santykiais nejautimas;
 • vyriškas elgesys.
 

Tam, kad pilvas būtų sveikas reikia laikytis keleto patarimų:

 
 • nerekomenduojama nešioti bambos auskarus. Auskarų skylučių darymas sutrikto energijos tekėjimą ir ji prarandama. Jeigu procedūra atliekama netinkamai, ji gali pakenkti. Auskarų vėrimas į bambą sutrikdo energijos tekėjimą dubens srityje ir gali turėti neigiamą poveikį reprodukciniams organams bei žemiau esančioms čakroms;
 
 • nerekomenduojama dažnai dėvėti drabužius, kurie atidengia pilvą. Pilvas – šventas ir stiprus moters kūno energijos centras. Jeigu jis atidengiamas, jis gali pritraukti negatyvias mintis ir paveikti moters energiją ir moteriškumo energiją. Gali atsirasti energijos trūkumas;
 
 • nerekomenduojama dėvėti aptemptų drabužių: siaurų sijonų, kelnių, džinsų. Jie riboja energijos tekėjimą, todėl elgesys vyriškėja, pasikeičia.