„Į Lietuvą aš  tada atskridau NBA prašymu su milijoniniu pasiūlymu, deja,  jo neprireikė“ -   prisimena Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus. O buvęs tuometinis  Lietuvos kūno kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Zigmas Motiekaitis patikslina: „Tai buvo 1989 metų liepos 17-ąją. Aš viską padariau, kad mūsų tautietis gamtosaugininkas V.Adamkus akis į akį susitiktų su Arvydu Saboniu ir apsvarstytų galimybę jam žaisti NBA“. Olimpinis čempionas A.Sabonis tada priėmė sprendimą likti Europoje ir žaisti Ispanijos ACB lygoje. 1992-ųjų pavasarį, Valadolido „Forum“ komandos vidurio puolėjas, sugrįžęs į Kauną, pasidalijo savo įspūdžiais apie legionieriaus gyvenimą saulėtoje Ispanijoje.

 

sabonis

„Tai tik vienas epizodas iš įdomių, prasmingų ir permainingų Arvydo Sabonio gyvenimo puslapių, kurį sekmadienį 9.30 val. pamatys BTV žiūrovai, – sako laidos ,,Krepšinio pasaulyje“ redaktorius Vidas Mačiulis.- Kai jo penkiasdešimtmečio proga kūrėme dokumentinių novelių filmą ,,Atėjo… Sabas“, nufilmavome kelias valandas įdomių minčių, o ir iš savo archyvo panaudojome gal tik 10 procentų  apie jį sukauptos medžiagos. Todėl nusprendėme, kad ir 51-ojo  Arvydo  gimtadienio (gruodžio 19 d.) proga turime sugrįžti praeitin, nes ir jaunoji žiūrovų karta turi viską žinoti apie buvusius geriausius Lietuvos krepšininkus.

 

Reikia prisiminti ir 1988 metų Seulo olimpines žaidynes. Kiek buvo svarstymų, ar  žais po sunkios traumos  Arvydas Sabonis. Sovietų sąjungos sporto vadovai to labai norėjo, o lietuviai, net  pirmieji  mūsų šalies asmenys tai daryti draudė. Iš pirmų lūpų dar kartą išgirsime, ką prieš 27 meto teko patirti ir išgyventi  šalia Arvydo buvusiems žmonėms.

 

Prieš daugel metų visuomenei buvo paslaptis, kad, anot Valdo Adamkaus, vaistai  į Arvydo koją buvo leidžiami… gyvuliniais švirkštais. Tada būsimojo Lietuvos prezidento iniciatyva iš už Atlanto į Kauno „Raudonojo kryžiaus“ ligoninę atkeliavo patys naujausi -  skirti žmonėms gydyti…

 

Įdomūs 1996 metais  buvo ir  Arvydo Sabonio  įspūdžiai  po pirmojo NBA sezono Portlende, kaip ir  pirmąkart rodomos foto nuotraukos iš Palangos sporto arenoje  jo garbei surengto jubiliejinio vakaro.  Apie visą tai ir dar daugiau  - BTV laidoje ,,Krepšinio pasaulyje su Vidu Mačiuliu“ .