Sunku patikėti, bet pelkės yra vadinamos planetos plaučiais. Tačiau klampi durpių ir vandens, kuris gali siekti iki kelių metrų gylio, purvynė tūkstančius metų žmonėms kėlė prietaringą baimę. Pelkės nuo seniausių laikų žavėjo ir baugino žmonės. Keltai jas vadindavo vartais į dvasių pasaulį. Chantai (Sibiro tauta) tikėjo, kad visas pasaulis yra gimęs iš skystos žemės, o Europoje švieselės, pasirodančios atokiose pelkėtose vietovėse, būdavo vadinamos mirusiųjų žvakelėmis. Ko gero, daugiausiai anomalijų zonomis paskelbtų pelkių yra Uralo kalnuose, Rusijoje.

 

pelkes

Prakeikta pelkė – tai ežeras, apaugęs žolėmis ir krūmais, netoli Miaso miesto Rusijoje. Vietiniai tiki, kad ši vieta yra anomalijos zona. Naktimis čia pasirodo paslaptingas švytėjimas. Žmonės kalba, kad virš pelkės galima išvysti kabančius šviesos kamuolius ir permatomus siluetus. Kartais dangų nušviečia galingas spindulys, tarsi iš galingo prožektoriaus. Tada gyvuliai skuba į tvartus, o šunys slepiasi būdose. Net elektroniniai prietaisai pradeda keistai elgtis. Senbuviai mano, kad tokius reiškinius sukelia kažkokios nešvarios, blogio jėgos. Atmosfera šioje vietoje yra įtempta. Nepaaiškinama baimė slepia gyventojus, todėl tik retas drįsta bent prisiartinti prie šios pelkės. Dėl atspindžių, ugnelių ir švytėjimo prakeiktoji pelkė yra vadinama juoduoju tašku. Nerekomenduojama joje lankytis vieniems, be patikimos palydos.

 

Spanguolių pelkė – tai yra ypatingai saugoma gamtos teritorija Kunašako regione Rusijoje netoli Karmaskaly kaimo. Pelkė yra taisyklingo ovalo formos ir dengia 200 hektarų teritoriją. Anomalijų čia vietiniai nėra pastebėję. Tačiau yra vienas įdomus šiai vietovei būdingas bruožas – medžiai čia auga labai lėtai. Pelkė yra unikalus gamtos monumentas. Ją sudaro durpynai, kurie pažemėjus reljefui tapo drėgni. Tuomet susidarė palankios sąlygos augti spanguolėms, pagal kurias pelkė ir gavo pavadinimą. Rudenį jas krepšiais renka vietiniai gyventojai.

 

Didžioji samanų pelkė yra išsidėsčiusi Taganajaus nacionalinio parko teritorijoje ir apima 36 kvadratinių kilometrų plotą. Pelkė yra ovalo formos tektoninėje duobėje, besitęsiančioje iš šiaurės į pietus ir yra viena didžiausių Pietų Urale. Kadaise čia būdavo kasamas auksas. Dabar čia auga tekšės, mėlynės, liekniniai beržai, gyvena vilkai, briedžiai, bebrai, šermuonėliai ir kiaunės. Yra net rudųjų lokių. Samanų pelkė yra laikoma anomalijų zona. Vietiniai sako, kad šioje vietoje net patyrę miškų lankytojai jaučiasi sumišę, praranda orientaciją laike ir erdvėje, tampa nesąmoningi. Keliama prielaida, kad tokį poveikį žmonėms sukelia iš pelkės išsiskiriančios metano ir anglies dioksido dujos, turinčios psichotropinį poveikį.

 

Donguzelio pelkė išsidėsčiusi Krasnoarmeyskiy regione Rusijoje. Tai specialiai saugomos gamtos teritorijos, Donguslovskio draustinio, kuris yra didžiausias Čeliabinsko srities pelkių ir ežerų kompleksas, dalis. Donguzelio pelkės plotas yra penki tūkstančiai hektarų, gylis – apie du metrus. 80 % teritorijos yra apaugusi nendrėmis ir viksvomis. Apie mistinius reiškinius šioje vietovėje girdėta mažai. Tačiau pelkė pritraukia daugybę vandens paukščių. Čia jie stabteli migruodami į šiaurę ir pietus. Į raudonąją knygą įrašyti kai kurie paukščiai, sukantys lizdus šioje pelkėje. Čia buvo pastebėtas garbanotas pelikanas, pilkasis ir didysis baltasis garnys, juodvarnis ir baltauodegis erelis.