Statistika skelbia, kad mokytojų atlyginimai Lietuvoje – mažiausi visoje Europos Sąjungoje. Lietuvos ekonomistai suskaičiavo, kad Lietuvos mokytojo vidutinis atlyginimas – septyni šimtai eurų per mėnesį su mokesčiais. Portugalijoje – keturi tūkstančiai eurų, Vokietijoje – šeši tūkstančiai šimtas penkiasdešimt eurų.

 

20160217_mokytoju_atlyginimai

Mūsų šalies pedagogai jaučiasi pažeminti. Mokytoja Regina KK2 laidoje per LNK šį trečiadienio vakarą 19.30 val. sako, kad po 32 darbo metų „į rankas“ negauna net 500 eurų: „Aš turiu 32 pedagoginio darbo metus, tai mūsų tokia duona. Dirbame tikrai praktiškai iš idėjos. Dabar aš už etatą turėdama vyr. mokytojos kategoriją, į rankas gaunu 430 eurų“.

 

SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda šį trečiadienio vakarą 19 val. 30 min. KK2 laidoje sakys, kad Lietuva nesugeba suvokti švietimo svarbos: „Ar mes paskirstome prioritetus teisingai, ar gebame suvokti švietimo svarbą valstybėje. Kartais susidaro įspūdis, kad švietimas ir kultūra lieka šone. Kitaip tariant, kaip išdalinam visiems kitiems sektoriams, tada galvojam, o ką čia galima išskirti šitiems sektoriams. Vargu, ar yra teisinga“.

 

Kuršėnuose lietuvių kalbos mokytoju dirbantis Nerijus Maskaliovas gauna 400 eurų per mėnesį atlygį, todėl vasaromis vyksta uždarbiauti į Vokietiją, ten skina vaisius. Svečioje šalyje pedagogas uždirba po 2000 eurų per mėnesį.

 

„Soduose skindavau obuolius, skindavau vyšnias, braškes, kad prisidurčiau prie atlyginimo. Skinti obuolius galbūt lengviau. Bet baigdavosi darbai rudenį, tai tekdavo ir kanalus kasti“, – laidoje KK2 pasakos lietuvių kalbos mokytojas.

 

Tačiau Lietuvos mokytojų laukia ir daugiau siurprizų – Seimas priėmė įstatymą, kad nuo naujųjų metų visi mokytojai turės pasitikrinti, ar jie nėra pedofilai.

 

„Esu girdėjęs, kad toksai įstatymas yra ir kad reikia mokytojui tiesiog išsiimti pažymą, kad jisai yra ne pedofilas ir sumokėti 5 eurus. Na iš tikrųjų čia prasideda mokytojo pažeminimai“, – pasakos N. Maskaliovas.

 

Visą istoriją apie mokytojų atlyginimus ir jų gyvenimą žiūrėkite šį trečiadienio vakarą laidoje KK2 19 val. 30 min. per LNK.