Valstybės saugumo departamentui paėmus už gerklės Seimo narį Mindaugą Bastį dėl jo ryšių su Rusijos „Gazpromo“ tarpininkais Lietuvoje, į paviršių ėmė kilti informacija, kuri akivaizdžiai liudija: M.Bastys „lovoje su priešu“ buvo anaiptol ne vienintelis. Tėvynės sąjungos buvęs lyderis Andrius Kubilius prisipažino kaulijęs iš to tarpininko lėšų partijai ir gavęs įspūdingas sumas.

 

Patriotai

 

Išskirtiniame interviu „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „Patriotai“ M.Bastys pirmą kartą papasakojo, kaip jį susirado su Rusijos specialiosiomis tarnybomis susiję dujų ir atominės energetikos tarpininkai. „Aš nieko sau nekaulijau“, – tvirtins M.Bastys. Seimo nario papasakotos aplinkybės atkartos tas, dėl kurių 2006 m. aiškinosi Andrius Kubilius, kai dujų tarpininkai finansavo Tėvynės sąjungą, kol šios partijos finansavimo neperėmė Rusijos elektros energijos tarpininkai.

 

vlcsnap-2017-05-02-10h22m59s234

 

Ar galėjo būti, kad už paramą A.Kubilius atsilygino sužlugdydamas Bronislovo Lubio steigtą suskystintųjų dujų terminalą, neturėjusį dujų vartotojams kainuoti nė cento?

 

Seimo narys Povilas Urbšys ta proga prisimins keistas B.Lubio mirties aplinkybes ir papasakos, kaip vos nemirė vienas iš „Gazpromo“ tarpinininkės Lietuvoje akcininkas: „Vienam iš „Dujotekanos“ akcininkų buvo kilusi grėsmė jo gyvybei ir buvo įtariama, kad gali būti tai susiję su jo konfliktu su Vojeika ir būtent tai buvo susiję, sakykime, su tam tikru požymiai apnuodijimo buvo“.

 

Seimo antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius „Patriotams“ paaiškino, kad politikai pasiryžta išduoti Tėvynę dažniausiai dėl vulgaraus materialinio išskaičiavimo: „Jeigu kalbam apie agentūrinį metodą, tai be jokios abejonės pagrindinis motyvacinis veiksnys yra materialinis interesas. O finansavimo paskirtis jau tai yra susitarimo dalykas“.

 

Kodėl tuomet M.Basčiui rengiama apkalta, o A.Kubiliui leista kelti ranką balsuojant už tai? „Tik nereikia mūsų gąsdinti“, -  pareikš Europos komisaras Vytenis Andriukaitis, vienintelis stojęs ginti grėsme nacionaliniam saugumui įvardinto M.Basčio. Kodėl jis teigia, kad Lietuvos atšiaurumas Rusijai tėra apsimestinis, o po kilimu vyksta visai kiti procesai, sužinosite šį vakarą 21.30 val. laidoje „Patriotai“ per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Patriotai“ – šiandien 21.30 val. tik per „Lietuvos ryto“ TV.

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.