Orientuotų skiedrų plokštė, trumpiau vadinama tiesiog OSB – išskirtinio dėmesio verta ir vis labiau populiarėjanti statybinė medžiaga. Paprastai tariant, OSB plokštės yra medienos plokščių tipas, sudarytas iš karštyje apdorotų ir suklijuotų medienos drožlių, išdėstytų įvairiomis kryptimis. Šiame straipsnyje išnagrinėsime šios statybinės medžiagos privalumus bei pateiksime kelis patarimus, kaip dirbti su tokio tipo plokštėmis.

 

OSB plokščių pritaikymo galimybėsosb-plokstes

 

OSB plokštę tikrai galima laikyti viena universaliausių, itin plačiai pritaikomų statybinių medžiagų. OSB plokščių pagalba galima formuoti tiek grindų dangas, tiek sienų konstrukcijas. Šios plokštės neretai naudojamos ir stogo konstrukcijų ar lubų formavimo etapuose. Be to, jos puikiai pasiteisina ir spintų ar kitų baldų gamybos tikslams. Neretai šios plokštės yra naudojamos kaip ekonomiškai palankesnė faneros alternatyva. Iš esmės, OSB plokštė pasiteisina bene visais atvejais, kai reikia tvirtos, pakankamai nebrangios, kokybiškos ir labai patvarios statybinės medžiagos.

 

Esminiai OSB plokščių privalumai

 

Tvirtumas ir ilgaamžiškumas – OSB plokštėms būdingi teigiami bruožai, dėl kurių ši statybinė medžiaga yra aktuali daugeliui žmonių. Be to, OSB plokščių tankis ir storis yra vienodesnis nei faneros ar kitų, panašaus pobūdžio statybinių medžiagų. Todėl tokios plokštės ypač praverčia situacijose, kai reikalingas maksimalus montavimo tikslumas ir efektyvumas. OSB plokštė džiugina ir labai patraukliomis estetinėmis savybėmis. Jos natūralią išvaizdą galima patobulinti dažais ar kitais estetiniais akcentais, tokiu būdu sukuriant individualią, unikalią apdailą. OSB plokštė taip pat yra laikoma viena ekonomiškiausių ir ekologiškiausių statybinių medžiagų. Mažai kas žino, tačiau šio tipo plokštės pasižymi ir nepriekaištingomis garso izoliavimo savybėmis. Jos efektyviai sumažina triukšmo perdavimą ir tokiu būdu sukuria tylesnę, privatesnę gyvenamąją aplinką.

 

Patarimai dirbantiems su OSB plokštėmis

 

Šio tipo plokštės nereikalauja papildomo apdorojimo darbų, todėl su jomis patogu dirbti ne tik profesionalams, bet ir pradedantiesiems. Visgi, dirbant su OSB plokštėmis, kaip ir su bet kuriomis kitomis statybinėmis medžiagomis, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Dalinamės keliais patarimais, kurie padės šių plokščių montavimo darbus atlikti taisyklingai:

 

·      OSB plokštės turėtų išlikti sausos ir plokščios, tam, kad jos nesideformuotų ir neišlinktų;

·      Pjaunant ar kitais būdais apdorojant OSB plokštę, visada reikia naudoti specialias pirštines, akinius, kaukę ir kitas apsaugos priemones;

·      Labai svarbu pasirinkti tinkamą vinių ar kitų tvirtinimo detalių dydį ir tipą;

·      Būtina tinkamai išdėstyti OSB plokščių lakštus, tam, kad dėl drėgmės ar temperatūros pokyčių jie neišsiplėstų ar nesusitrauktų;

·      Prieš plokščių naudojimą, būtina patikrinti kiekvieno lakšto būklę ir įsitikinti, ar nėra defektų. To nepadarius – galima suformuoti silpną arba lengvai pažeidžiamą konstrukciją.

·      Labai svarbu laikytis gamintojo pateiktų plokščių montavimo ir priežiūros instrukcijų.

   

Tikrai galima teigti, jog OSB plokštės yra vertinga ir patikima statybinė medžiaga, efektyviai pasiteisinanti bet kuriame statybiniame projekte. Visgi, reikėtų suprasti, kad didžiausią įtaką tokios plokštės efektyvumui daro ne tik jos kokybė, bet ir tinkamai atlikti montavimo darbai. Todėl OSB plokščių montavimo ar apdirbimo darbus reikėtų patikėti tikriems profesionalams. Planuojate statyti naują namą, o galbūt renovuoti seną būstą ir ieškote universalios, kokybiškos ir ekonomiškai palankios statybinės medžiagos? Tuomet vienareikšmiškai, OSB plokštė yra tai, ko Jums reikia. Puikios kokybės OSB plokštės pastatų statybai ir interjerui siūlomos Mimeta.lt asortimente. Čia racionaliomis kainomis galėsite įsigyti ne vienos rūšies, o skirtingų tipų orientuotų skiedrų plokštes, todėl nesudėtingai rasite statybinę medžiagą, maksimaliai pritaikytą individualiai statybų vizijai.