Oro jonizatoriai sunaikina COVID-19

 

unnamed

 

Oro įtaką žmogaus organizmui sunku pervertinti. Bet ar žinote, kad net 90 % visų infekcinių ir virusinių susirgimų plinta būtent per orą? Beje, liūdnai pagarsėjęs ir tiek problemų visame pasaulyje pridaręs koronavirusas irgi plinta oro lašeliniu būdu.

 

Žinia, kad pandemijos kyla atsiradus naujam patogenui, kitaip – užkratui, kuriam žmogaus organizmas nėra suformavęs apsaugos. Skirtingai nuo, pavyzdžiui, viduramžių laikais žmonių gyvybes šienavusių pandemijų, kai mokslas dar negalėjo paaiškinti virusų plitimo mechanizmų, dabar suprantame, kad optimalu sustabdyti ligos sukėlėjus dar prieš tai, kai jie pasieks organizmą ir sukels ligą. Būtent dėl to dėvime apsaugines kaukes, dezinfekuojame rankas ir pan.

 

COVID-19 virusas plinta per orą, o tai reiškia, kad tinkamas patalpų oro valymas, dezinfekavimas gali smarkiai prisidėti prie šio viruso plitimo stabdymo. Yra žinoma, kad tam tikros medžiagos naikina COVID-19 virusą, todėl tomis medžiagomis dezinfekuojamos patalpos. Deja, dažniausiai tokių cheminių medžiagų naudojimui reikalingos specifinės žinios, tad dezinfekavimui reikės kviesti specialistą.

 

unnamed
 
Vis didesnio pripažinimo šioje srityje sulaukia oro jonizavimo technologija. Šaltos plazmos oro jonizatoriumi Padujos universitete sertifikuotoje laboratorijoje atlikti testai naikinant SARS-CoV-2 virusus 20 ºC temperatūroje parodė 10^4 efektyvumą. Kalbant paprastai, gyvybingų virusų po jonizacijos sumažėjo daugiau negu 99,99 %. Tyrimo ataskaita išversta į lietuvių kalbą, o originalas italų kalba viešai prieinamas gamintojo puslapyje. Verta paminėti, kad panašius rezultatus gauna ir kiti gamintojai, pvz., „Aerus technology“ oro jonizatoriai iš JAV. Vėlgi rezultatai viešai prieinami gamintojo puslapyje. Kitų oro jonizatorių gamintojai irgi kalba apie panašius rezultatus.

 

Londono universiteto „Queen Mary’s School of medicine“ virusologijos prof. Johnas S. Oxfordas savo darbuose detaliai paaiškina, kaip neigiami jonai naikina virusus, tarp jų ir COVID-19. Jo darbų aptarimai prieinami internete, taip pat ir „Youtube“ platformoje, kur vaizdžiai parodomas veikimo mechanizmas. Tad pagrįstai galima galvoti, kad kokybiškas oro jonizatorius, nepriklausomai nuo gamintojo, duos panašius rezultatus.

 

Neigiamų oro jonų poveikio moksliniai tyrimai

 

Neigiamų oro jonų poveikis organizmui pradėtas tirti dar 1931 m., kai Frankfurto universitete buvo pastebėtas jų teigiamas poveikis organizmui esant tam tikriems sveikatos sutrikimams, pavyzdžiui, hipertonijai, astmai, podagrai, reumatiniams susirgimams.

 

Iki XX a. 6-ojo dešimtmečio atlikta visa serija tyrimų, kurie parodė, kad neigiami jonai pozityviai lemia gebėjimą susikaupti, plaučių darbo efektyvumą, o esant susirgimams spartina sveikimą; žmonės yra žvalesni ir produktyvesni visomis prasmėmis.

 

Šaltos plazmos technologija, naudojama „Jonix Cube“ ir panašiuose jonizatoriuose, šiomis dienomis intensyviai tariama pažangiausiose pasaulio laboratorijose. NASA pranešė, kad naujausi atlikti tyrimai rodo, jog ši technologija, tinkamai naudojant, padeda gydyti žaizdas ir uždegimus.

 

unnamed (1)

 

Kaip dar gali pagelbėti oro jonizatorius?

 

Oro jonizatorius elektros iškrovos metu generuoja daleles, turinčias neigiamą krūvį – neigiamus oro jonus, panašius į tuos, kurių apstu gamtoje. Ypač didele neigiamų oro jonų koncentracija pasižymi vietos, esančios prie krioklių, bangų mūšos, miškuose. Beje, neigiamų oro jonų koncentracija miestuose ir ypač žmonių būstuose yra tūkstančius kartų mažesnė.

 

Ar kada pagalvojote, kodėl tos vietos pasižymi tokia gaiva?

 

Neigiami jonai dėl savo krūvio efektyviai reaguoja ir sunaikina arba nusodina visus teigiamo krūvio smulkius objektus.

 

  • Nusodinus dulkes, žiedadulkes, oras tampa švaresnis. Labai greitai tai pajunta žmonės, turintys alergiją dulkėms ar žiedadulkėms, šienligę ir panašių sutrikimų.
  • Sunaikina grybelių, pelėsio sporas. O juk pelėsis gali augti ant bet kokio paviršiaus. Dažnai net elitiniais vadinamuose namuose – senamiestyje – tai sunkiai įveikiama problema. Ir leidžiami kosminiai pinigai jai spręsti, bet vos padidėjus oro drėgmei, rodos, panaikinta problema vėl atgyja praktiškai iš niekur.
  • Naikina bakterijas ir virusus. O tai viena dažniausių sunkiai įveikiamų sveikatos sutrikimų priežasčių.
  • Seniai žinoma, kad gyvenamosiose patalpose apstu įrenginių, kurie sukuria neigiamai sveikatą veikiantį, vadinamą elektrinį smogą, t. y. teigiamų dalelių srautą. Neigiami jonai, reaguodami su jais, greitai ir efektyviai susitvarko tiesiog neutralizuodami krūvį.
  • Dėl oro užterštumo mieste, ypač prie judresnių gatvių, dažnai vengiama vėdinti patalpas. Oro jonizatorius kuo puikiausiai tiks tokiuose namuose. Oras bus gaivus ir kvepiantis.
  • Kvapai – tai irgi teigiamai įelektrinti lakūs junginiai. Turite naminį gyvūną? Ar balkone rūkanti kaimyną? Jonizatoriai efektyviai panaikina nemalonius kvapus. O kur dar plaukeliai ar pleiskanos nuo naminių gyvūnų. Neigiami aerojonai efektyviai juos nusodina, telieka nuvalyti…

 

Oro jonizatorius padeda spręsti visas šias problemas, o jo poveikis juntamas vos įjungus prietaisą. Šalia jonizatoriaus iš karto juntama tai, ką žmonės apibūdina kaip „švara kvepiantis vėjelis“. O po tam tikro laiko visoje patalpoje oras tampa gaivus, kvepiantis ir švarus. Ir viskas dėl to, kad fizika visur veikia vienodai. Visų minimų teršalų pagrindinė savybė yra teigiamas krūvis, o neigiamas krūvis jį neutralizuoja.

 

Kaip dar gali būti naudingas oro jonizatorius?

 

Norėdami sužinoti daugiau ir įsitikinti oro jonizatorių teikiamais privalumais, užsukite į informacinį puslapį www.redoksas.lt arba www.svarus-oras.lt.