Dr. D. Ornišas dietą, pagal kurią reikia valgyti daug vaisių, daržovių ir mažai riebalų, sudarė žmonėms, sergantiems ar norintiems išvengti širdies ir kraujagyslių ligų. Be to, ši dieta kartu su fiziniais pratimais mažina įtampą ir padeda numesti svorio.

 

Ši dieta pagrįsta ne kalorijų skaičiavimu, o stebėjimu, ką valgote. Dr. D. Ornišas produktus skirsto į tris grupes: į tuos, kurie turėtų būti vartojami visada, kartais ir niekada.

 

Išalkę visada galite rinktis pupas ir ankštines daržoves, vaisius, grūdus, daržoves. Saikingai vartoti lieso pieno produktus (pieną, jogurtą, sūrį, grietinę) ir kiaušinio baltymus, nekaloringus ir nedaug cukraus turinčius pusfabrikačius. Vengti bet kokios, raudonos ar baltos, mėsos, žuvies ar paukštienos (jei negalite išvis atsisakyti mėsos, pasistenkite jos suvartojimą kuo labiau sumažinti), aliejaus ir jo pagrindu pagamintų produktų (margarino, majonezo), avokadų, alyvuogių, riešutų ir sėklų, riebių pieno produktų, cukraus, sirupo, medaus, alkoholio, visų pusfabrikačių, kurių vienos porcijos sudėtyje yra daugiau nei 2 g riebalų.

 

D. Ornišas rekomenduoja valgyti dažnai, bet nedidelėmis porcijomis. Sportuoti rekomenduojama arba 30 minučių kasdien, arba po valandą tris kartus per savaitę. Be mankštos svarbu kovoti su stresu. Jį įveikti padės meditacija, masažas, psichoterapija ar joga.

 

Dietos nerekomenduojama laikytis vaikams, paaugliams, nėščiosioms ar krūtimi maitinančioms moterims, nes gali trūkti būtinųjų riebalų, vitamino B12 ir geležies.