Kuo skiriasi optimistai nuo pesimistų ir realistų? Ar tikrai žinote? Nemažai žmonių yra įsitikinę, kad yra tik dviejų tipų žmonės: arba optimistai, arba pesimistai. Tiesa yra ta, kad žmogus skirtingose situacijose gali reaguoti kitaip, todėl aiškios ribos tarp optimizmo, pesimizmo ir realizmo nėra. Vis dėlto dažniausiai kažkuris iš šių bruožų dominuoja ir daro įtaką asmenybei.

 

poziuris

Apie pesimistus dažniausiai manoma, kad tai negatyvūs asmenys, tačiau realybėje yra šiek tiek kitaip. Dauguma žmonių pesimizmą painioja su fatalizmu, dėl kurio ir kyla šis klaidingas įsitikinimas. Aiškinama, kad pesimistiškas asmuo yra skeptiškas ir abejojantis, žmogus, kuriam reikia įrodymų, prieš ryžtantis ką nors daryti ir keisti. Prieš išbandydami kažką naujo, jie gerai viską išnagrinėja, išanalizuoja, prieš sutikdami kažką daryti. Kai kuriuos kitus žmones (ypač optimistus) tai gali žlugdyti, bet tokie asmenys yra tie, kurie inicijuoja kokybės gerinimą ir teigiamus pokyčius. Labai dažnai šiai žmonių grupei priklauso dauguma tyrėjų ir mokslininkų.

 

Įdomu: pesimistiškiausi Zodiako ženklai – Liūtai, Vėžiai, Mergelės, Skorpionai.

 

Fatalistai – tai tie asmenys, kurie viską peikia, nesvarbu, kas tai ir kokia situacija. Tai žmonės, kuriuos sunkiausia patenkinti. Jie praktiškai niekada nesijaučia patenkinti ir laimingi. Tarp fatalistų daug tokių, kurie tikisi, kad greitai bus pasaulio pabaiga. Jie gyvena apokaliptinėmis nuotaikomis.

 

Dauguma mano, kad geriausia būti optimistu, nes jie atrodo geriausiai prisitaikę prie bet kokių sąlygų ir laimingi. Jie visada žiūri į šviesiąją gyvenimo pusę ir tikisi, kad tikisi palankiausios įvykių baigties. Jų požiūris į gyvenimą svyruoja ant idealizmo ribos, todėl jie dažnai nepakankamai įvertina tikrąją žmonių prigimtį ir į blogus dalykus žiūri pro pirštus. Optimistiškai į gyvenimą žvelgiantys žmonės linkę būti paviršutiniški ir naivūs. Juos lengva įtikinti bet kuo. Jų požiūris labai lankstus, todėl tokie asmenys neretai tampa politikais.

 

Įdomu: optimistiškiausi Zodiako ženklai – Žuvys, Jaučiai, Vandeniai, Svarstyklės.

 

Realistai – tai tie žmonės, kurie į asmenis, daiktus ir situacijas mato tokias, kokios jos šiuo metu yra iš tiesų. Paprastai jų nejaudina tai, kas buvo (nors jie supranta, kas buvo anksčiau) ir jie nesikankina dėlto, kas galbūt kada nors bus ateityje. Jie gyvena ir dirba čia ir dabar, su tuo, kas yra po ranka. Įdomu, kad pesimistai žiūri į realistus kaip į optimistus, o optimistai – kaip į pesimistus.

 

Įdomu: Zodiako ženklai realistai – Dvyniai, Avinai, Šauliai, Ožiaragiai.

 

Sunku pasakyti, kuo būti geriausia. Greičiausiai tai priklauso nuo situacijos ir įvairių kitų veiksnių. Kai kuriose situacijose vertingesnis realistinis, kai kuriose – pesimistinis, kai kuriose – optimistinis požiūris. Dažnai viename žmoguje telpa viskas, tačiau viena savybė (polinkis į optimizmą, pesimizmą ar realizmą) yra vyraujanti. Jų dermė kuria harmoniją.

 

Trumpas anekdotas: pesimistas mato tamsų tunelį, optimistas – šviesą tunelio gale, realistas mato artėjantį traukinį, o inžinierius mato tris idiotus, stovinčius ant bėgių!