Vienas geriausių dalykų, nutikusių grožio pramonėje per paskutinius dvidešimt metų, – milžiniška pasiūla. Nors produktų gausa džiugina, kartais, ypač perkant internetu, sunku išsirinkti. Svarbu, kad sutaptų toninės priemonės ir veido atspalvis. Tačiau dažnai moterys vertina save subjektyviai ir klysta.

 

Gamtos duotybėSchema,With,Description.,Color,Type,Of,Appearance,Of,Women.

 

Odos spalva gali skirtis atsižvelgiant į metų laiką ir saulės spindulių kiekį (vasarą tamsėja, žiemą šviesėja), sudirgimą ar lėtines ligas (vietomis parausta), tačiau spalvinis tipas niekada nesikeičia. Jį, kaip akių, plaukų spalvą bei daugybę kitų fizinių duomenų, lemia genetika. Kai moteris naudoja patinkančias makiažo spalvas, bet renkasi netinkančius atspalvius, veido oda gali atrodyti pilka, gelsva, žalsva, oranžinė. Išryškėja šešėliai, kuriuos lemia mimikos ar senatvinės raukšlės, tamsėja paakiai, apgamai, pigmentinės dėmės ir kiti defektai.

 

Nesvarbu, ar oda yra šviesi, ar tamsesnė, perkant makiažo pagrindą, maskuojamąsias priemones, net lūpų dažus, skaistalus, akių vokų šešėlius, svarbu suderinti kosmetikos ir odos atspalvius. Priešingu atveju makiažas niekada neatrodys gaivus, puošnus, natūralus, atsiras kaukės efektas. Kosmetika darkys natūralų gymį, o ne jį papildys. Jei šalto tipo atstovė naudos šilto atspalvio makiažo pagrindą, veidas bus paraudęs, pavargęs. Jei šilto spalvinio tipo moteris rinksis šaltos kategorijos produktus, atrodys išblyškusi, ligota. Svarbu, kad priemonės, koreguojančios spalvą, pavyzdžiui, makiažo pagrindas, spuogų, paakių maskuokliai, pudra, sutaptų su natūraliu gymiu ir priklausytų tai pačiai šiltumo ar šaltumo kategorijai.

 

Vieni grožio ekspertai išskiria keturis odos spalvinius tipus. Tai šiltas, šaltas, neutralus ir alyvuogių. Kiti teigia, kad alyvuogių tipas – neutralaus atspalvio pogrupis. Šilto atspalvio oda turi daugiau gelsvo pigmento, todėl yra persikinė, auksinė, tarsi įdegusi. Šalto tono oda yra skaisti, gali būti net porcelianinė balta arba labiau rausva nei gelsva. Alyvuogių tipo oda – neutrali arba mišri, todėl sunku pasakyti, ar ji šalta, ar šilta. Atspalvis kinta nuo kreminio, smėlinio, žalsvo iki šviesiai rožinio. Didžiausia klaida manyti, kad tamsi oda yra būtinai šilto tipo, o šviesi – šalto. Žmonės gali turėti tamsius plaukus ir šalto tipo odą, šviesius plaukus ir šilto tipo odą bei atvirkščiai. Brunetai taip pat gali būti šilto arba šalto gymio.

 

Jei informacija apie skirtingus potipius atrodo paini ir neaiški, atlikite testą ir išsiaiškinkite, kokiai kategorijai priskirti save.

 

Testo užduotys

 

Venų analizė. Bene greičiausias ir lengviausias testas, kurį galima atlikti namuose. Prieikite prie lango, t. y. natūralios šviesos šaltinio, ir apžiūrėkite venas riešo srityje. Jei kraujagyslės atrodo labiau mėlynos ar violetinės, greičiausiai esate šalto spalvinio tipo. Jei venos yra žalsvos, greičiausiai esate šilto spalvinio tipo. Jei negalite apibrėžti, kraujagyslės atrodo ir melsvos, ir žalsvos, gali būti, jog jūsų tipas – neutralus arba alyvuogių.

 

Baltas fonas. Apsivilkite baltus marškinėlius, o plaukus paslėpkite po balta skepetaite. Tekstilė iš tiesų turi būti balta ir nenuskalbta! Atsistokite natūralioje šviesoje ir iš abiejų veido pusių pridėkite po baltą popieriaus lapą. Apžiūrėkite atvaizdą veidrodyje, ypač kaktos zoną ir atstumą nuo skruostų iki kaklo vidurio. Jei baltame fone oda atrodo gelsva, esate šilto spalvinio tipo. Jei oda atrodo rausva, rožinė, greičiausiai esate šalto spalvinio tipo. Jei negalite pasakyti, ar veidas yra labiau gelsvas, ar rožinis, o gal įžvelgiate žalsvą atspalvį, gali būti, jog esate neutralaus spalvinio tipo.

 

Reakcija į saulę. Jei esate neatspari UV spinduliams, greitai nudegate saulėkaitoje, oda parausta, todėl nemėgstate kaitintis, vasaros įdegis greitai praeina, tikėtina, jog esate šalto spalvinio tipo atstovė. Jei įdegate tolygiai ir kūnas įgauna gelsvą ar rudą aksominę spalvą, kuri išsilaiko ilgai, tikėtina, kad priklausote šiltam spalviniam tipui. Jei įdegate sunkiai, įdegis išryškėja ne iš karto, o po kelių saulės vonių seansų, gali būti, kad priklausote neutraliai ar alyvuogių atspalvio kategorijai.

 

Akys ir plaukai. Apibendrinant galima sakyti, kad šilto spalvinio tipo atstovių plaukai turi auksinio pigmento – nuo gelsvos, ugninės iki tamsiai rudos spalvos. Akių spalva taip pat nėra išskirtinis požymis, tačiau daugeliui būdingi šilti tonai: žalios, gelsvai pilkos, šviesiai ar tamsiai rudos. Šilto spalvinio tipo atstovėms būdingos strazdanos. Šaltos kategorijos atstovių plaukai gali būti juodi, pelenų, balintų šiaudų spalvos. Atrodo, kad juose yra pilko pigmento. Akių rainelė – nuo šviesiai pilkos, mėlynos iki tamsiai rudos.

 

Papuošalų pasirinkimas. Dauguma moterų intuityviai mėgsta juvelyriką, kurios metalas dera prie odos atspalvio. Jei papuošalų kolekcijoje dominuoja auksas ir kiti gelsvi tonai, esate šilto tipo atstovė. Jeigu labiau dera sidabras ir kiti balti metalai, tikėtina, kad esate šalto tipo atstovė. Mėgstančios puoštis tiek auksu, tiek sidabru gali priklausyti neutraliam arba alyvuogių tipui.

 

Garderobo paletė. Mėgstamiausios spalvos gali išduoti spalvinį odos tipą. Renkamės drabužius, kurie labiausiai pabrėžia grožį, suvienodina veido atspalvį, suteikia švytėjimo ir sveikatos įspūdį. Jei spintoje daug oranžinių, geltonų, žalių, raudonų drabužių, juodą mainote į rudą, vietoj tradicinės baltos renkatės kreminius, dramblio kaulo atspalvius, tikėtina, kad esate šilto tipo. Jei garderobe daug violetinės, rožinės, mėlynos, baltos, juodą mainote į pilką, tikėtina, jog esate šalto tipo. Neutralaus ar alyvuogių tipo atstovėms pasisekė, nes jas puošia visų atspalvių drabužiai.

 

Makiažo paslaptys

 

Bendri patarimai. Pirkdamos makiažo pagrindą ieškokite atspalvio, kuris sutampa su veido oda. Daugelis gamintojų siūlo platų pasirinkimą, nuo šviesių iki tamsių tonų, ir nurodo informatyvų indikatorių. Produktai šaltam spalviniam tipui žymimi raide C, šiltam – W, neutraliam N. Išbandykite makiažo pagrindą dienos šviesoje, nes fluorescencinis parduotuvės apšvietimas iškreipia vaizdą.

 

Produkto pavadinimas taip pat išduoda spalvinį tipą. Auksas, karamelė, medus, cinamonas rodo šiltą spalvinę gamą. Raktiniai žodžiai – dramblio kaulas, vanilė, raudonmedis, perlas – apibūdina šalto spalvinio tipo produktus. Žymos, tokios kaip neutralus, smėlinis, kūno spalvos (nude), naudojamos ant priemonių, kurios skirtos neutralaus ar alyvuogių spalvinio tipo atstovėms.

 

Jei sunku apsispręsti, pradėkite nuo neutralaus makiažo pagrindo, kuris, jūsų nuomone, sutampa su veido spalva. Užtepkite ant viršutinės skruosto dalies palei paakius. Jei priemonė atrodo pernelyg geltona, rinkitės šaltą toną ir rožinį atspalvį. Jei išbandomas produktas per rausvas, naudokite šiltą toną ir gelsvą atspalvį. Kai užtepsite tinkamą priemonę, skirtumas išnyks ir spalva susilies su veidu. Tikslas – rasti produktą, kuo panašesnį į geriausią tikros odos spalvos versiją.

 

Atminkite, kad ne kiekvienas gamintojas turės priemonių, kurios tobulai tiks jūsų spalviniam tipui. Rasti idealiai derančią kosmetiką – sunkus ir ilgas darbas, panašiai kaip rinktis džinsus.

 

Šaltas spalvinis tipas. Ieškokite makiažo pagrindo ir kreminės pudros, pažymėtų raide C. Šio spalvinio tipo oda dažniausiai linkusi parausti nuo saulės, vėjo, šalčio. Šis požymis ragina atkreipti dėmesį į rausvos spalvos produktus. Norint užmaskuoti pigmentines dėmes ar tamsius paakius, naudotinos geltono ar žalsvo atspalvio priemonės. Šviesios odos savininkėms labiausiai dera rožinio aukso, tamsios odos atstovėms – slyvų atspalvio skaistalai. Tinka makiažo priemonės, turinčios raudono ar mėlyno pigmento: fuksijų, uogų, šviesiai rožiniai tonai. Rinkdamosi lūpų dažus vadovaukitės taisykle, kuri tinka ir skaistalams. Dera plati raudona paletė: nuo aviečių iki vyšnių. Trokštančioms eksperimentų verta išbandyti purpurinę, alyvų, levandų spalvas.

 

Šiltas spalvinis tipas. Ieškokite makiažo priemonių, pažymėtų raide W. Derantys produktai (makiažo pagrindas, pudra) dažniausiai būna aukso, persikų, gelsvo, kreminio atspalvio. Šio tipo atstovėms pasisekė, nes jų oda rausta nežymiai. Gelsvas pigmentas neutralizuoja raudonį. Norint maskuoti spuogus ar paakius, naudotinos geltono arba žalsvo atspalvio priemonės. Šviesios odos savininkėms tinka persikų, bronzos, tamsesnės – vario, rūdžių atspalvio skaistalai, kurie pagyvina ir jaunina. Priemonės spalva turėtų būti šiek tiek tamsesnė, palyginti su natūraliu gymiu. Gelsvas pigmentas odoje sufleruoja, kokią kosmetiką turėti savo kolekcijoje. Dera ryškūs oranžiniai, koralų, pomidorų, aguonų raudonumo, pieninio šokolado lūpų dažai.

 

Neutralus (alyvuogių) spalvinis tipas. Ieškokite makiažo pagrindo, pažymėto raide N. Puiki žinia – šio spalvinio tipo atstovės gali drąsiai bandyti šiltos ir šaltos kategorijos produktus. Pasirinkimą dažnai lemia metų laikas ir įdegis. Visgi rekomenduojama vengti kraštutinumų – geltonų arba skaisčiai rožinių priemonių, kad rezultatas būtų kuo natūralesnis. Svarbu vengti šalto tono atspalvių, nuo kurių oda papilkėja ir atrodo pavargusi. Pagyvina persikų, abrikosų, rožinių atspalvių skaistalai. Rinkitės toną, kuris artimas natūraliam raudoniui, pavyzdžiui, susigėdus. Kalbant apie lūpų dažus, negalioja jokios taisyklės. Naudokite tai, kas prie širdies, ir eksperimentuokite. Neutralaus spalvinio tipo atstovėms dera priemonės tiek su geltonu (oranžinės, koralų), tiek su mėlynu (aviečių, vyšnių, slyvų) pigmentu.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė