„Mano sūnus nebekalba lietuviškai, per kelerius metus gyveno keturiose skirtingose šeimose, o už mūsų šeimos suluošinimą Norvegiją paduosiu į teismą vos sūnui grįžus į šeimą“, jau šį antradienio vakarą 20 val. populiariojoje LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ pasakos Gražina Leščinskienė.

 

Grazina_Nuo_Iki

Lietuvė prieš ketverius metus neteko teisės globoti sūnaus ir su juo matytis Norvegijos vaikų teisių tarnybos „Barnevernet“ ir teismų sprendimu. Moters istorija sukėlė kone tarptautinį skandalą, kurį sekė visa žiniasklaida. Tautiečiai piketus dėl berniuko grąžinimo į Lietuvą jo močiutei rengė ir Lietuvoje, ir Norvegijoje. Tačiau viešumas Gražinai ir jos šeimai nepadėjo susigrąžinti sūnaus, turinčio Lietuvos pilietybę. Šiandien moteris pasakoja, kaip gyveno pastaruosius kelerius metus atskirta nuo sūnaus, bei tai, kaip po dvejų metų pertraukos vyksta jos ir vaiko susitikimai.

 

Tuo metu, kai Gražina neteko teisės globoti sūnų, berniukui buvo 8-eri, šiandien jau 12-a, paauglystės pradžia. Pirmus dvejus metus Gražina nė karto nematė sūnaus, tai buvo uždrausta. Vėliau Gražinai buvo suteikta teisė su sūnumi pasimatyti du kartus per metus, vos po vieną valandą. Paskutiniojo, prieš kelis mėnesius įvykusio, teismo posėdžio metu lietuvei pasimatymų skaičius padidintas iki trijų kartų per metus ir prailgintas iki dviejų valandų. Susitikimai su sūnumi kaskart primena pasimatymus griežto rėžimo kalėjime stebimi pareigūnų, o vykimas į juos slaptą operaciją.

 

„Sūnus pakeitė net keturias šeimas ir nebekalba lietuviškai“, – širdį šį antradienio vakarą atvers Gražina, jos pasakojimas – LNK laidoje „Nuo… Iki…“ 20 val.