Pirmą kartą vaikų su juodomis akimis fenomeną 1988 metais aprašė žurnalistas Brajenas Bethelis. Vieną dieną jis netikėtai susidūrė su drąsiais, iškalbingais vaikais, kurie prašė juos pavežioti automobiliu. Žurnalistas jau beveik buvo atidaręs automobilio dureles, kai pastebėjo, kad vaikų akys – visiškai juodos, nėra nei rainelės, nei vyzdžių.

 

Supratę, kad vyras pastebėjo kažką keisto, vaikai tapo pikti ir primygtinai reikalavo juos įsileisti. Tačiau žurnalistas greitai uždarė dureles ir nuvažiavo. B. Bethelis manė, kad vaikai mintimis bandė priversti jį atidaryti dureles.

 

Netrukus po to pasipylė daugybė liudijimų iš viso pasaulio apie žmones, susidūrusiais su paslaptingaisiais vaikais juodomis akimis. Vienintelis jų prašymas būdavo: „Įsileiskite mane į vidų“. Vaikai staiga atsirasdavo prie durų, automobilio lango, viešbučio kambaryje ar net valtyje. Kartais tokie vaikai pasirodo dviese, kartais grupelėmis, kartais po vieną.

 

Jie kalba monotonišku balsu ir nepaisant to, kas jiems sakoma, atkakliai reikalauja: „Įsileiskite mus į vidų. Neužtruksime ilgai“. Liudininkai pasakoja, kad juodos, be vyzdžių ir rainelių akys, kelia nepaaiškinamą siaubą.

 

Gali būti, kad kai kuriais atvejais vaikai dėvi juodus kontaktinius lęšius. Tačiau kai kurie atvejai išlieka kur kas paslaptingesni. Kaip paaiškinti, kad ir tą faktą, kad vaikai su juodomis akimis staiga atsiranda ir akimirksniu dingsta?

 

Vaikai su juodomis akimis būna maždaug nuo 8 iki 16 metų. Jų oda išlyškusi ir atrodo tarsi plastikinė, netikra. Elgiasi labai neįprastai. Apsirengę vaikai arba labai nuobodžiai, arba labai keistai – mėlynais džinsais ir sportiniu švarkeliu arba senamadiškais, rankų darbų apdarais. Vaikai aplink save tarsi sukuria elektros lauką. Pavyzdžiui, gali dėl nepaaiškinamos priežasties atsidaryti elektriniai garažo vartai.

 

Spėliojama, kas yra šie vaikai. Ar jie atkeliavo iš kitos planetos? Ar juose gyvena velnias? Ar jie vampyrai, o gal prarastos sielos? O gal tai tiesiog miesto legendos, gimusios kompiuterinių žaidimų amžiuje? Kol kas lieka daugybė neatsakytų klausimų…