Rusė Nina Kulagina (1926 – 1990), žiniasklaidoje kartais pavadinama KGB slaptuoju ginklu, garsėjo nepaprastomis psichinėmis galiomis, iš kurių ypač – psichokineze. Šaltojo karo metu nufilmuotuose nespalvotuose ir begarsiuose kadruose matyti, kad parapsichologė sėdi prie stalo ir judina įvairius objektus, prie jų visiškai neprisiliesdama. Sovietų valdžia patikrino ir kitus moters ypatinguosius gebėjimus.

 

Neįtikėtina, tačiau paaiškėjo, kad ji gali matyti daiktus žmonių kišenėse. 1964 metais Nina Kulagina gydydamasi ligoninėje nuo nervinio išsekimo, pradėjo siūti. Gydytojai buvo apstulbę, kai Nina iš siuvimo reikmenų krepšio, nežiūrėdama visada ištraukdavo reikalingos spalvos siūlų ritę.

 

Susitikusi su ligoniais, ji gebėdavo nustatyti ligą vien į juos pažiūrėjus. Taip pat turėjo nepaprastų gydymo galių: užgydydavo žaizdas, vien palaikiusi ranką virš jų.

 

Nina Kulagina, naudodamasi psichinėmis galiomis, galėdavo padaryti taip, kad ant popieriaus lapo atsirastų raidės A ir O, matyto vaizdo kontūrai atsirastų ant nuotraukų popieriaus.

 

Nepaprasti gebėjimai turi savo kainą. Atlikdama telekinezės triukus (judindama daiktus mintimis), ji turėdavo iškęsti aštrų stuburo skausmą ir suprastėjusį regėjimą. Tačiau tai tik smulkmenos. Eksperimentų metu jai grėsė patirti kur kas rimtesnių problemų: nuo mirtino širdies priepuolio, širdies ritmo sutrikimų, pakilusio cukraus lygio kraujyje, galvos svaigimo iki endokrininės sistemos sutrikimų. Bėgant metams, skausmai visame kūne vis stiprėjo ir plito. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad nuostabu turėti tokių gebėjimų, tačiau moterį jie pamažu žudė.

 

Garsioji rusė atliko daugybę stulbinančių eksperimentų. Ji nusifilmavo per 60 vaizdo įrašų, kurie esą įrodo moters paranormalius gebėjimus. Ko gero, daugiausiai aplodismentų sulaukė 1970 metų kovo 10 dieną Leningrado laboratorijoje atliktas eksperimentas. Mokslininkai norėjo pamatyti, ar Nina sugebėtų pajudinti mintimis ne tik negyvus daiktus, bet ir ląsteles, organus ir audinius. Eksperimento metu parapsichologė mėgino panaudoti savo energiją, kad galėtų kontroliuoti varlės širdies plakimą. Sutelkusi visas psichines galias, ji privertė varlės širdį plakti tai lėčiau, tai greičiau ir net sustabdyti.