Sekso traumos iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti juokingos, tačiau iš tikrųjų jos tokios nėra. Paprastai manoma, kad tokios traumos pasitaiko tik labai aistringiems žmonėms. Tiesa yra tokia, kad daugiausiai intymių sužalojimų patiria heteroseksualios poros, kurios net negalvojo išbandyti kažką labai ekstremalaus.

 

Nubrozdinimai ir įdrėskimai yra pačios mažiausios traumos, kurias rizikuoja patirti, aistros apimti, sekso partneriai. Dažniausiai jie atsiranda po agresyvaus ar pernelyg ištęsto lytinio akto, per ilgų nagų ar blogai nuskustos barzdos. Šios nedidelės traumos nekelia jokios grėsmės, tačiau į atvirą žaizdą gali lengviau patekti įvairių infekcijų sukėlėjų.

 

Pavojingesnės sekso traumos – įkandimai, dažniausiai ant ausų ir krūtų spenelių. Įkandimai lytinių organų srityje gali sukelti intensyvų kraujavimą ir kitas problemas.

 

Analinis seksas gali sukelti daug sveikatos problemų, ypač jei abu asmenys nelabai išmano, kaip mylėtis šiuo būdu. Pasyviajai pusei toks seksas neretai gali sukelti analinius įplyšimus, hemorojinius mazgus, gleivinės ir raumenų pažeidimus. Aktyviajai pusei analinis seksas nesukelia tokių baisių traumų, tačiau taip pat gali pasitaikyti apyvarpės pavadėlio pažeidimų, nubrozdinimų ir įdrėskimų. Analinių glamonių pasekmės gali būti labai pavojingos,  jei pasyvusis partneris yra linkęs sirgti hemorojumi.

 

Kiekviena mergina, tapdama moterimi, patiria sekso traumą. Kita vertus, medikų pagalbos dažniausiai neprireikia. Tačiau mergina turėtų padaryti pertrauką seksualiniame gyvenime, kad sugytų įplyšę audiniai. Makšties pažeidimai nėra labai dažni, tačiau gali nutikti, jei partnerio lytinis organas yra per didelis arba moteris praranda kontrolę, žaisdama su sekso žaisliukais.

 

Kartais lytinių organų traumas sukelia daiktai, pamiršti arba pamesti intymiausiose kūno vietose. Gydytojai galėtų papasakoti keisčiausių istorijų, kokių daiktų aptinkama makštyje ar tiesiojoje žarnoje. Jiems tenka gelbėti pacientus, kurių peniai įstrigę dulkių siurbliuose, traukti biliardo kamuoliukus, elektros lemputes ir net žiurkėnus iš intymiųjų vietų. Kartą net teko gelbėti vieną vyruką, kuris sugebėjo įkišti kapšelį į statinės uždarymo angą…

 

Vyras gali išsinarinti arba sulaužyti savo vyriškumą. Pasigirdus trakštelėjimui ir staiga dingus erekcijai galima įtarti penio lūžį. Medikai penio lūžiu vadina akytkūnio baltyminio apvalkalo plyšimą. Penio išnirimas patiriamas, kai patempiami raiščiai, jungiantys vyrišką lytinį organą su dubens sritimi.

 

Traumos atveju reikia nedelsiant nutraukti intymius santykius ir kreiptis į gydytojus. Negydoma trauma gali sukelti labai sunkių komplikacijų. Įdomu, kad naujausio britų tyrimų duomenimis vienas iš dvidešimties britų patiria didesnių ar mažesnių kūno sužalojimų sekso metu.