Masturbacija – vienas iš tų dalykų, apie kuriuos garsiai nekalbama, tačiau net 90 procentų vyrų ir 70 procentų moterų tokiu būdu malšina seksualinę įtampą. Šį malonumą, neretai netikėtai jiems patiems, atranda net kūdikiai ir maži vaikai. Seksas su savimi nėra pavojingas, reikėtų sunerimti tik tada, kai tai daroma pernelyg dažnai, kiekvieną kartą, pajutus įtampą ar nerimą.

 

Masturbuodamiesi abiejų lyčių asmenys susipažįsta su savo kūnu, sužino, kaip tai daryti jiems yra maloniausia. Tokios žinios gali praversti, pradėjus lytinį gyvenimą. Įrodyta, kad žmonės, kurie bent retkarčiais masturbuojasi, lengviau patiria orgazmą ir su partneriu. Masturbacija gali būti naudinga ir tuo, kad tuo metu galima išmokti ilgiau pratęsti lytinį aktą. Tai ypač aktualu vyrams, kuriems dažnai įvyksta priešlaikinė ejakuliacija. Žaidimas su savimi padeda nurimti ir užmigti.

 

Kita vertus, savęs tenkinimas ranka ar sekso žaisliukais negali atstoti tikro sekso su mylimu partneriu. Mokslininkai teigia, kad ji nėra tokia naudinga sveikatai kaip seksas. Reguliarūs lytiniai santykiai mažina aukštą kraujo spaudimą, gerina širdies veiklą, padeda išvengti prostatos vėžio ir kitų skausmingų negalavimų. Nėra aišku, kodėl taip yra, bet masturbacija sukelia tik lytinį pasitenkinimą, orgazmą, o sveikatos būklės negerina.

 

Kartais per daug intensyvios masturbacijos metu gali būti pažeidžiami lytiniai organai. Reikia nuolatos stebėti, ar masturbacija neatima per daug laiko, nekenkia tarpusavio santykiams ir asmeniniam gyvenimui. Pasitaiko, kad prie masturbacijos ir seksualinių dirgiklių (pornografijos) pripratę vyrai ir moterys nebegali atlikti normalaus lytinio akto arba jis neteikia didelio malonumo. Tačiau daugeliui žmonių ji nekenkia, o kaip tik padeda pagerinti seksualinių santykių poroje kokybę.

 

Dauguma religijų nesantuokinius ryšius ir masturbaciją laiko neigiamu dalyku, nes tuo metu seksualinė energija naudojama ne naujai gyvybei užmegzti. Tačiau Biblijoje apie masturbaciją nėra užsimenama. Katalikų bažnyčia sutinka, kad veiksmai ir mintys, kurie veda link masturbacijos, yra nuodėmingi ir netyri. Dievobaimingas žmogus neturėtų sau pačiam suteikti malonumo, nes tai neturi nieko bendro su Dievo garbinimu.