Milijardų lietumi gelbėjant Lietuvą nuo „COVID–19“ viruso vis dar netyla diskusijos: reikėjo pirkti, nereikėjo pirkti ir kodėl tiek kartų brangiau.

 

Agne_Grigaliuniene_BR

Naujoje LNK pokalbių laidoje „Bučiuoju. Rūta”, kurios premjera šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., Rūta Mikelkevičiūtė pokalbiui pakvietė nevyriausybininką, buvusį POLA prezidentą Šarūną Narbutą, kuriam pareikšti įtarimai prekyba poveikiu po to, kai paaiškėjo, kad už tarpininkavimą perkant reagentus jis neva gavo 300 tūkst.eurų bei Skirmantą Malinauską, buvusį premjero patarėją korupcijos klausimais, tapusį vienu populiariausių video blogerių.

 

„Ne milijonai, o milijardai”, – atsakys Skirmantas Malinauskas laidos vedėjai paklausus, kiek milijonų iš viešųjų pirkimų nusėdo į privačias kišenes. – Aš suprantu, kad gelbėjant skęstančiuosius už gelbėjimo ratą galima sumokėti labai daug, bet ar tai etiška?” – klaus S. Malinauskas.

 

Tuo metu Gruzdžių gyventoja Jolanta Jonaitienė pasidalins šokiruojančia istorija. Prieš kelis mėnesius Jolanta neteko 52–ejų metų sutuoktinio Arūno, kuris tris kartus vežtas į ligoninę greitąja dėl sutrikusio širdies ritmo, tirpstančių galūnių, silpnumo. Visus tris kartus Arūnas nebuvo hospitalizuotas, o po pirminės apžiūros ir pagalbos siunčiamas namo. Vyrui prieš keletą metų buvo diagnozuotas širdies nepakankamumas ir buvo planine tvarka numatyta atlikti ritmo atstatymo procedūra. Tačiau prasidėjus karantinui, ji buvo atidėta neribotam laikui. Artimieji kreipėsi į teisininką, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl medikų aplaidumo, pareigų neatlikimo, kvalifikacijos nebuvimo. Ligoninė kaltinimus neigia.

 

„Aš ne taksi”, – žodžius, kuriuos išgirdo paskambinusi greitajai pagalbai, kai mamai sutriko sveikata, cituos renginių organizatorė, renginių industrijos asociacijos valdybos narė Agnė Grigaliūnienė. Moters teigimu, sveikatos sistemoje šiuo metu – griūtis, nors viešai ministras Aurelijus Veryga teigia, kad viskas gerai, o situacija valdoma. Agnė neslėps pasipiktinimo chaotiškai įvedamomis ir keičiamomis taisyklėmis, kurių reikia laikytis restoranuose, taip pat renginių metu.

 

„Kaukes privaloma dėvėti restorane, jei nevalgai, net ir lauke, nors toje pat gatvėje praeiviams jos nebūtinos. Tuo metu paplūdimyje, kuris dar visai neseniai buvo nugultas 200 tūkst. žmonių, valdžia jokios problemos nematė!” – teigė A.Grigaliūnienė. Moteris pasakos, kad užsakovai dėl chaotiškų valdžios sprendimų masiškai atšaukė daug renginių, numatytų lapkričio ir gruodžio mėnesiais.

 

„Matau valdžios dviveidystę : renginių verslui kaip ir leista dirbti, bet veiklos taisyklių įgyvendinti negalime, – sakė Agnė. – Valdžia nesusimąsto, kad renginių verslas nėra, kaip kartais vis dar galvojama, pilnomis grynųjų kišenėmis, su šampano lietumi ir juodais pinigais. Darbo netenka scenos darbuotojai, scenaristai, apšvietėjai, aktoriai, vedėjai, maisto tiekėjai, net valytojos“.

 

Koronaviruso epidemijos grimasos – jau šį ketvirtadienio vakarą, naujoje LNK pokalbių laidoje „Bučiuoju. Rūta”, 20 val.