Žiaurumas turi skirtingus pavidalus. Tai gali būti fizinis smurtas prieš bejėgį kūdikį ar moralinis smurtas funkcionierių abejingumas, pražudęs jauną moterį. Dvi neįtikėtinos, sukrečiančios, širdį draskančios istorijos.

 

Joana su kudikiu (Small)

 

Vos keturių mėnesių mažylis Kauno klinikų reanimacijoje atsidūrė po to, kai jį, įtariama, sumušė jo paties tėvas. Kūdikiui diagnozuotas kaukolės lūžis, daugybiniai sumušimai ir kraujosruvos. Įtariama, kad vaiką mušė ir net kojomis į galvytę spardė jo tikras tėvas – Haroldas Nomeika. Dabar jis sulaikytas trims mėnesiams. Praeityje vyras teistas 10 kartų, šiuo metu kaltinamas dar ir sukčiavimu.

 

Joana sumusto kudikio motina (Small)

 

Ar galima Haroldą Nomeiką lyginti su Gediminu Konteniu, jau nuteistą už tai, kad žvėriškai užmušė savo posūnį – mažąjį Matuką? Ar galima kūdikio motiną, Haroldo sugyventinę Joaną lyginti su Monika Kaziukaityte – taip pat nuteista mažojo Matuko motina, kuri matė, kaip sugyventinis talžo sūnų, bet neieškojo pagalbos?

 

Virginijus ir Inga (Small)

 

Nors Joanai dar tik 24 metai, ji turi jau tris vaikus, iš kurių jauniausias – 4 mėn. kūdikis šiuo metu gydomos Kauno klinikų neurochirurgijos skyriuje. Motina nuo kūdikio nesitraukia nė per žingsnį, nors jos teisės apribotos ir net su policija buvo grasinta ją išvesdinti.

 

Virginijus -naslys (Small)

 

„Buvo didelė meilė, bet dabar jaučiu tik didelę neapykantą. Man dabar galvoj tik vaikai. Daugiau niekas“, – atsakė Joana, paklausta ar atleis sugyventiniui, kuris, įtariama, žiauriai sumušė judviejų sūnelį.

 

Kas nutiko tą lemtingą naktį, kai buvo sumuštas kūdikis, o vaiko teisių apsaugos priežiūros specialistai išvežė kitus du vaikai? Joana atvirai ir nuoširdžiai papasakos visą dramatišką istoriją prieš laidos „Prieš srovę“ kameras.

 

Kita, ne mažiau skaudi drama, nusinešusi jaunos moters gyvybę nutiko Vilniuje.

 

Virginijus Vozbutas ir jo žmona Inga buvo išties mylinti, graži sutuoktinių pora. Deja, po tragiško įvykio kilus gaisrui, moteris patyrė itin sunkius nudegimus ir atsidūrė ligoninėje. Jaunos moters būklė buvo itin sunki ir kasdien dar prastėjo dėl komplikacijų.

 

Mylintis vyras, pasitaręs su ją gydančiu chirurgu, vos per dvi dienas užsienyje rado, savo lėšomis nupirko ir iki ligoninės slenksčio atgabeno brangią medicinos įrangą, skirtą odos transplantacijai. Planuota operacija buvo vienintelė galimybė sunkius nudegimus patyrusiai jaunai moteriai išgyventi. Tačiau Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės vadovybė neleido nupirktos įrangos panaudoti ir atlikti reikalingos operacijos. Jauna moteris mirė praėjus dviem savaitėms, nuo tos dienos, kai atsidūrė ligoninėje.

Pagrindinis Virginijaus klausimas šiandien – kodėl ligoninė nepanaudojo nupirktos įrangos, kodėl neatliko gyvybę galėjusios išgelbėti operacijos?

 

Atsakymai į klausimus šiandien sukrečiančioje laidoje „Prieš srovę“ 19.30 val. per TV3!