Pavasarį dažnai simbolizuoja ne tik sušilę orai, atgijusi gamta ar čiulbantys paukščiai, bet ir daugiau spalvų ir drąsių sprendimų praeivių aprangoje. Keičiantis sezonui natūralus noras atnaujinti garderobą, įsigyti naujų daiktų. Sukurti originalų stilių ir būti ne tik madingu, bet ir sąmoningu vartotoju gali padėti vos keletas pirkinių. Mažiau kartais išties yra dugiau.

 

Kote1

   

Lietuvoje populiarėjančius lėtos mados principus ir sezono tendencijas pristato drabužių ir aksesuarų kūrėjai, kurie jau balandžio 9 dieną susiburs Klaipėdoje, mugėje „Design for life“ (nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/madairdizainas ) ir savo gaminius parodys visiems besidomintiems stiliaus ir mados naujienomis. Pasinaudokite profesionalų patarimais ir pasitikite pavasarį atšviežinę savo spintą ir mintis!

   

Beauty plus

   
  • Svarbiausia drabužius ir aksesuarus rinktis atsižvelgiant į individualius savo poreikius, pomėgius, charakterį ir kūno formas. Tai, kas tinka draugei ar gražiai atrodo vitrinoje, gali visai nedžiuginti Jūsų. Rinkitės aprangą pagal savo gyvenimo būdą, tempą, aplinką. Prieš įsigydami naują daiktą, pagalvokite, prie ko jį derinsite, ką jau turite.
 
  • Išbandykite originalius sprendimus, kurie geriausiai atspindėtų Jūsų asmenybę, tačiau rūbo išskirtinumas neturėtų sunaikinti praktiškumo. Jei nesijausite patogiai dėvėdami vieną ar kitą drabužį, didelė tikimybė, kad jis nuguls į tolimiausią lentyną ir bus dėvimas itin retai. Spinta atrodys pilna, bet ir vėl kils klausimas „ką apsirengti“.
 
  • Lietuviško drabužių prekės ženklo „Kotè“ komanda siūlo funkcionalaus moteriško minimalizmo kryptį ir skatina nebijoti šį pavasarį, vasarą žaisti su pasteliniais atspalviais, tendencijose dominuojančiais rausvais ir melsvais tonais. Rekomenduojama iš naujo atrasti baltos spalvos variacijas.
 
  • Eksperimentuokite su drabužių laisvumu ar išbandykite „oversized“ (padidintus) rūbus. ,,Kiekvieną save gerbiančią moterį nuo nešiojamų rūbų turi skirti bent 3 cm!” – teigia stiliaus ekspertai „Kotè“.
 
  • Prie džinsų, šortų ar trumpos suknelės ir sportinio stiliaus batų derinkite ilgą kardiganą. Sezono naujovė – permatomo siūlo detalės.
 
  • Mados pasaulyje – pats megztinių pikas, todėl geras ir stilingas megztinis – šį sezoną privalo būti Jūsų spintoje. „Design For Life“ lankytojai galės pirmieji įvertinti naujausią lietuviškų „SALANIDA“ megztinių kolekciją, kurie yra itin minkšti, jaukūs ir pagaminti iš prabangios alpakų jauniklių vilnos.
 
  • Lietuviškiems orams itin aktualus drabužis – megztas paltas. Jis puikiai tiks tiek pereinamajam laikotarpiui tarp sezonų, tiek vėsiems vasaros vakarams.
 
  • Varijuokite stiliais. Išbandykite itin moterišką įvaizdį, griežtą verslininkės amlua ar įžūlesnį gatvės mados derinį. Tik nuo Jūsų pačių pasirinkimo priklauso tos dienos nuotaika. Apranga ne tik formuoja aplinkinių įspūdį apie Jus, bet ir Jūsų pačių savijautą, savivertę ir emocijas. Tad drąsiai eksperimentuokite ir išsigryninkite, su kokiais drabužiais jaučiatės geriausiai, kaip Jus veikia spalvos.
 
  • Lėto gyvenimo būdo pasekėjai vengia masinės produkcijos ir trumpalaikių daiktų, renkasi natūralius, ilgaamžius gaminius.  Dažnai tokie daiktai daugiausiai kainuoja, todėl šio gyvenimo būdo pasekėjai kartais kaltinami snobizmu. Yra manančių, kad lėta mada skirta tik pasiturintiems, galintiems sau leisti prabangą pirkti itin kokybiškus daiktus, neprieinamus plačiajai visuomenei. Jei Jums artima lėtesnio gyvenimo, mažesnio vartojimo idėja, ją pritaikyti savo gyvenime tikrai nereikalingi milijonai.  Svarbu perdėlioti prioritetus – mažiau kaupti, rečiau skubėti, labiau puoselėti bendruomeniškumą, daugiau laiko praleisti su šeima ir draugais, rinktis gaminius, kurie tarnautų ilgai, o ne vieną sezoną madingus „skudurėlius“.
 
  • Jei norite puoselėti lėtos mados idėjas ir sumažinti besaikį drabužių vartojimą, pirkite mažiau, rinkitės kokybiškus, patvarius gaminius iš patikimų gamintojų. Pigi produkcija turi savo kainą ir dažnai yra susijusi su neetišku verslu – nekokybiškais ar net kenksmingų ingridientų turinčiais audiniais, netinkamai dažomais, laikomais ir pan., Itin mažomis kainomis pardavinėjamus rūbus dažnai siuva besivystančių šalių gyventojai, kurių atlyginimas nesuvokiamai žemas, kartais tokiuose fabrikuose nelegaliai dirba ir vaikai. Jei siekiate vartoti atsakingiau ir ugdyti sąmoningumą, prieš įsigydami drabužį ar daiktą pagalvokite, kas jį pagamino, kokį kelią jis atkeliavo iki prekybos vietos.
 

1Diana Paukstyte

     

Visi, balandžio 9 dieną apsilankę mados ir dizaino mugėje „Design for life“ Klaipėdoje galės ne tik tiesiogiai pabendrauti su drabužių kūrėjais, susipažinti su lietuviškais gaminiais ir išgirsti asmeninių patarimų, ką įsigyti, kaip dėvėti ar prižiūrėti vieną ar kitą daiktą, bet ir galės sužinoti drabužių ir jų kūrėjų istorijas ir kelią iki pirkėjo.