Meilės jausmo neįmanoma aprašyti. Kai įsimylėjėlis pamato savo meilės objektą, jam pradeda daužytis širdis, kojos tampa lyg akmeninės, ima krėsti nervinis drebulys, o galvoje nuo minčių gausos, atrodo, smegenys tarsi pavirsta koše. Anot mokslininkų, tuo metu žmogaus organizme išsiskiria didelis hormonų lygis. O tai sukelia euforijos būseną. Tačiau yra keletas skirtumų, kurie įrodo, kad vyrai ir moterys – būtybės, esančios iš skirtingų planetų…

 

moterys_vyrai

Kaip dažnai įsimyli

 

Moterys (toliau M.). Dailiosios lyties atstovės gana atsargiai žiūri į meilę, jos kur kas išrankesnės nei vyrai. Net 63 % moterų dažnai kyla klausimas: „Ką mylėti, jei princas ant balto žirgo vis neatjoja?“

 

Vyrai (toliau V.). Stipriosios lyties atstovai įsimyli kur kas dažniau nei moterys. Net 54 % vyrų prisipažįsta, kad jiems dažnai kyla problema, kaip išsirinkti tą vienintelę, kai aplink tiek daug žavių moterų.

 

Kaip įsimyli

 

M. Turi įvykti tam tikrų vidinių pokyčių, kad dailiosios lyties atstovės nuspręstų, jog laikas įsimylėti. Moterys neatsitiktinai pradeda ieškoti naujo partnerio – galbūt išgyveno nelaimingą meilę, kilo nesklandumų šeimoje, trūko aštrių pojūčių. Tokios moterys nesąmoningai pradeda ieškoti „aukos“, kuriai galėtų išlieti savo emocijas. Kai aplinkybės susiklosto taip, kad dailiosios lyties atstovės ima jausti šiltus jausmus rastai „aukai“, tuomet pamažu toks jausmas virsta meile. Moters įsimylėjimą galima paaiškinti kliaujantis logika.

 

V. Dažniausiai stipriosios lyties atstovai įsimyli spontaniškai. Vyrų įsimylėjimą lemia emocijos.

 

Vidinis ir išorinis grožis

 

M. Nors moterys teigia, kad partnerį renkasi ne pagal grožį, tačiau psichologai nustatė, jog apie 85 % moterų turi išankstinę nuostatą, kokia vyro plaukų arba akių spalva, kūno sudėjimas traukia labiausiai. Ir kai tik sutinka tą, kuris labiausiai atitinka susikurtą idealą, suvokia, kad tai tas, kurio taip ilgai laukė… Tik vėliau dailiosios lyties atstovės būsimą vyrą vertina pagal tai, ar juo galima pasitikėti, ar jis padorus. Kuo brandesnė moteris, tuo jai svarbesnės asmeninės vyro savybės.

 

V. Svarbiausi veiksniai, pagal kuriuos vyrai renkasi mylimą moterį, – graži išvaizda ir seksualumas. Apie 43 % vyrų vidiniu dailiosios lyties atstovės grožiu pradeda žavėtis tik tuomet, kai apsigyvena kartu, tačiau išorinis grožis visą laiką lieka svarbiausiu jausmų partnerei stimulu.

 

Ką įsimyli?

 

M. Apie 56 % moterų netgi seniai pažįstamą vyrą gali įsimylėti akimirksniu, jei jis pasielgia neįprastai, pavyzdžiui, netikėtai pademonstruoja jėgą, gerą širdį ar padorumą. Netikėtumo efektas suveikia, kai moteris nieko panašaus iš vyro nesitiki. Tuomet būna maloniai nustebinta. Ji mąsto: „Vadinasi, klydau, ir jis nėra toks šaltas, savanaudis arba silpnas, kaip atrodė.“ Dailiosios lyties atstovė pamato jo naujas savybes, kurioms negeba atsispirti.

 

V. Apie 80 % vyrų įsimyli moterų judesius, eiseną, gestus, balso tembrą arba kalbėjimo būdą.

 

Bendravimo svarba

 

M. Dailiosios lyties atstovėms bendravimas – tikras malonumas. Su jaunuoliu draugaudama mergina nuoširdžiai tiki, kad mylimasis ją turi suprasti be žodžių, suvokti, ką ji mano ir ko trokšta. Įgimtas moteriškumas apie 54 % moterų šnabžda, kad nevalia su vyru kalbėti stačiokiškai, reikia apie savo norus užsiminti subtiliai, užuominomis.

 

V. Vyrams bendravimas – būdas gauti reikiamos informacijos. Viskas, ką jie girdi, supranta pažodžiui. Įmantrių frazių ir užuominų jie nesupranta. Kuo paprastesnėmis sakinio konstrukcijomis mylimoji kreipsis į vyrą, tuo didesnė tikimybė, kad šis ją tinkamai supras. Kuo daugiau moteris kalba užuominomis, tuo sudėtingiau vyrui suprasti, ko iš jo tikisi. Dailiosios lyties atstovę apima neviltis, o vyras susierzina. Apie 85 % vyrų mėgsta kliautis logika. Jie įprato kalbėti trumpai ir aiškiai, be to, jiems patinka gauti konkrečius atsakymus.

 

Meilė iš gailesčio…

 

M. Dailiosios lyties atstovės palankumą bandydamas pelnyti vyrasnesibaimina parodyti, kad yra aplinkybių auka ir pasakoja apie tokius gyvenimo įvykius, kurie moteriai kelia gailestį. Tuo metu dailiosios lyties atstovės širdyje pabunda motiniški instinktai, norisi parodyti vyrui gailestį, jį priglausti prie savęs. Taip moteris pamilsta vyrą-auką, kuris kiekvienoje moteryje ieško mamytės, kuri juo visą laiką rūpintųsi ir saugotų. Specialistai teigia, kad santykiai, kurie kuriami gailesčio pagrindu, anksčiau ar vėliau žlunga.

 

V. Pasak psichologų, vyras niekada nepamils moters iš gailesčio.

 

Sekso reikšmė

 

M. Dauguma moterų turi iliuzijų, kad seksas – meilės pakaitalas. Apie 70 % dailiosios lyties atstovių tam, kad patirtų orgazmą, būtina jausti emocinį ryšį su partneriu. Moterims gana sunku patirti orgazmą užsiimant seksu su beveik nepažįstamu vyru. Seksologai teigia, kad beveik 90 % dailiosios lyties atstovių per pirmus lytinius santykius suvaidina orgazmą, nes nori išsaugoti vyrą. Pasak specialistų, moters orgazmas nesusijęs su fiziologija. Dailiosios lyties atstovei nereikia pajusti orgazmo tam, kad pastotų. Todėl jis labiau susijęs su jos psichologija. Dažniausiai moteris patiria orgazmą tuomet, kai myli savo partnerį.

 

V. Nors vyras mylisi su moterimi, tai dar nereiškia, kad jis ją myli. Stipriosios lyties atstovams seksas labiausiai siejasi būdu, leidžiančiu išeikvoti susikaupusią seksualinę energiją. Skirtingai nei moterys, vyrai savyje kaupia seksualinę energiją, kurią turi išlieti. Vyrams seksas – smalsumo patenkinimas, nauji potyriai, kurie juos jaudina. Jiems tai – galimybė valdyti ir manipuliuoti partnere. Gamta pasirūpino, kad moteris ir po vieno lytinio akto galėtų pastoti. Gamta stipriosios lyties atstovus apsaugojo nuo ilgalaikių sekso pasekmių. Todėl jiems seksas reikalingas tam, kad jaustų gyvenimo malonumą.

 

Meilei amžius nesvarbus?

 

M. Bėgant metams moterys paskui save tarsi tempia neišsipildžiusių lūkesčių ir nusivylimų šleifą. Kasmet jis tampa vis ilgesnis. Tad kuo vyresnės dailiosios lyties atstovės, tuo būna sunkiau pasitikėti vyrais ir juos įsimylėti.

 

V. Nesvarbu, ar vyrams 15 m. ar 50 m., jie į jausmų sūkurį neria drąsiai, visiškai nepaisydami skaudžių praeities nusivylimų arba nesėkmių. Taip gali elgtis tik labai jaunos merginos.

 

Kaip išgyvena skyrybas

 

M. Dailiosios lyties atstoves po skyrybų gali apimti depresija. Tai gali trukti 1–2 m. Jeigu po 2 m. būsena nepakinta, būtina kreiptis į specialistus. Per pirmuosius metus po skyrybų moteris jaučia didžiulę širdgėlą, kuri pamažu atslūgsta: praeina šokas, dingsta skausmas, viskas palengva atsistoja į savo vėžes. Tuomet moteris pradeda galvoti: „Kaip gyventi toliau?“ Kai tik taip pagalvoja, pradeda ieškoti naujo partnerio.

 

V. Negalima teigti, kad vyrai skyrybas išgyvena lengviau. Tiesiog jie aktyvesni ir kur kas greičiau po skyrybų randa naują partnerę. Apie 65 % stipriosios lyties atstovų po skyrybų stengiasi išmušti pleištą pleištu. Remiantis statistiniais duomenimis, fiziškai ir psichiškai sveikas vyras per 3–4 mėn. po skyrybų susiranda naują partnerę arba naujų partnerių.