Jau šį sekmadienį, 9.00 val. „Lietuvos ryto“ TV eteryje startuoja pirmoji dokumentinio ciklo „Mano vieta“ – pasakojančio apie žmones, iškeitusius miestą į gyvenimą kaime – laida, kurioje susipažinsime su jaunąja bitininke Aušrine Raudoniūte. Po studijų Vilniaus universitete ji atsikraustė į Juknonių kaimą (Širvintų raj.) ir įsikūrė buvusios mokyklos mediniame pastate, kuriame dar tarpukariu gyveno ir mokytojavo jos prosenelė, iki šiol senųjų kaimo gyventojų minima su pagarba.

 

LR_TV_Mano vieta_bitynas

 

Atgautoje žemėje, kurioje sovietmečiu buvo įkurtas didžiulis obelynas, biologijos studijas baigusi mergina įkūrė ekologinį bityną „Api Harmonia“. Kaip pati sako, tai buvo drąsos pareikalavęs sprendimas, kadangi tuo metu apie bitininkystę ir verslą ji žinojo nedaug. Tačiau su savo šeimos narių pagalba, kurių kiekvienas – tarytum bičių šeimoje – pasidalijo tam tikrais darbais, moderniais sprendimais ir pagarba aplinkai pasižymintis ūkis greitai atsistojo ant kojų.

 

LR_TV_Mano vieta_bitynas2

 

Susipažinus su Aušrine ir jos šeima pasidaro aišku, kodėl jos bityno pavadinime atsirado žodis harmonija. Šiltas, rūpestingas santykis su kaimo bendruomene ir supančia gamta įtikina, kad sugrįžusi į prosenelės namus bei prikėlusi juos naujam gyvenimui, mergina pradėjo kurti darnią, tvarią ateitį sau ir kitiems. Dokumentikos ciklas „Mano vieta“ – sekmadieniais, 9.00 val. per „Lietuvos ryto“ TV.

 

 

„Mano vieta“ – dokumentikos ciklas sekmadieniais 9.00 val. tik per „Lietuvos ryto“ TV.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.