Anksčiau kartu miegodavo tik skurdžiai. Turtingi sutuoktiniai galėdavo sau leisti prabangą miegoti atskiruose kambariuose. Tik Tiudorų dinastijos D. Britanijos laikais, kai suklestėjo vidurinioji klasės, tapo priimtina vyrui ir žmonai miegoti vienoje lovoje. Amžinas klausimas: ar geriau miegoti kartu ar atskirai?

 

miegas

Įdomu, kad kai kurios poros teigia, pastebėjusios, kad po to, kai pradėjo miegoti atskirose lovose, jų santykiai pagerėjo. Miegojimas atskirai leidžia kokybiškiau pailsėti, todėl turima daugiau energijos būti geru partneriu.

 

Miegas – tai laikas sau ir dauguma žmonių tiksliai žino, ko jiems reikia, kad geriausiai pailsėtų. Kai kuriems žmonėms patinka palikti įjungtą naktinę lemputę, kitiems – miegoti šiltesnėje ar vėsesnėje patalpoje, treti gali užmigti tik tada, kai paleistas balto triukšmo įrašas ir pan. Tam, kuris mėgsta miegoti tamsiame, ramiame, vėsiame kambaryje, gerai apsikamšius patalyne, diskomfortą kels miegoti su asmeniu, kuris garsiai knarkia ir nuolat traukia antklodę į savo pusę. Miegas yra labai brangus ir niekam nereikia naktinių ginčų ir streso, kad kažkas sau pasiglemžė antklodę.

 

Neretai kartu gyvenantys asmenys, kurie negali kartu ramiai išsimiegoti, jaučiasi tarsi būtų nesėkmingos poros. Tačiau jie nepagalvoja apie tai, kad tokių porų iš tikrųjų yra begalė. Tai, kad esate nesuderinami, kai miegate, nereiškia, kad nesate nesuderinami dieną. JAV nacionalinio miego instituto tyrimas nustatė, kad apie 24 % porų, kurios miega atskiruose kambariuose, apie tai su kitais žmonėmis nenori diskutuoti, dėl baimės, kad kiti žmonės pagalvos, kad jų tarpusavio santykiai yra blogi.

 

Dauguma porų nusprendžia miegoti atskirai dėl praktinių sumetimų. Jie žino, kad niekada nepavyks gerai išsimiegoti vienoje lovoje su partneriu, todėl savanoriškai pasitraukia ant sofos svečių kambaryje. Nacionalinis miego institutas atskleidė, kad daugiau negu trečdalis prisipažino, kad miegas su partneriu kenkia ne tik nakties poilsio kokybei, bet ir santykiams apskritai. Jeigu partneris knarkia, yra kamuojamas neramių kojų sindromo, jeigu partnerių kėlimosi ir ėjimu gulti laikas labai skiriasi, geriau nesikankinti, o miegoti atskirai. Gerai išsimiegoję žmonės yra laimingesni ir labiau patenkinti savo santykiais.

 

Net jeigu miego laikas sutampa, kai kurios poros nusprendžia miegoti atskirai, kad išsaugotų asmeninę erdvę ir nepriklausomybę. Privatus miegamasis leidžia visada turėti asmeninę erdvę ir išlaisvina nuo būtinybės būti nuolat vienam su kitu. JAV nacionalinė namų statytojų asociacija, kad pastaruoju metu padaugėjo pageidavimų namie turėti du miegamuosius kambarius su atskirais vonios kambariais. JAV 60 % namų turėjo dvejus miegamuosius namų šeimininkams su atskirais vonios kambariais.

 

Kai kurioms poroms neužtenka tik atskirų kambarių. Jiems geriausia sutarti, kai gyvena atskiruose namuose. Sociologai pastebi, kad daugėja susituokusių porų, kurios savanoriškai nusprendžia gyventi atskirai. Tokios poros renkasi gyventi atskiruose būstuose, kad išsaugotų asmeninį privatumą ir nepriklausomybę. JAV režisierius Woody Allenas kartu su aktore Mia Farrow gyveno atskiruose apartamentuose priešingose Niujorko centrinio parko pusėse. Timas Burtonas ir Helena Bonham Carter turi atskirus namus, sujungtus koridoriumi. Tokių santykių šalininkai teigia, kad poros gali mėgautis visais artimų santykių teikiamais privalumais, be būtinybės dalytis asmenine erdve.