Kuo Lietuvos ir Turkijos piliečiai taip žavi vieni kitus ir kokia šios chemijos paslaptis? Kokios Turkijos vietos dar neatrastos mūsų turistų? Kaip išsaugoti santykius, kai visas gyvenimas  – viena didelė kelionė? Į visus klausimus bus atsakyta šį sekmadienį TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“, kurioje išskirtinio interviu metu savo mintimis pasidalins Turkijos ambasadorė Aydan Yamancan.

 

1 (Small)

 

Panašios lietuvių ir turkų vertybės

 

„Pastebėjau, kad mūsų žmonės turi bendrų bruožų: šeimos vertybių svarba, meilė vaikams, pagarba vyresniems ir rūpestis draugyste. Taip pat yra savybių, kurios papildo viena kitą: pavyzdžiui, jūsų ramybė ir mūsų karštas charakteris. Mes norime, kad viskas būtų padaryta kuo greičiau, jūs skiriate daugiau laiko tam atlikti. Manau, visa tai sukuria gerus santykius tarp mūsų žmonių: savotišką in ir jang“, atsakymą į dažnai užduodamą klausimą svarsto A. Yamancan. „Save vadinate „Baltijos italais“ ir aš su tuo sutinku. Mes gerai sutariame su italais, nes turime to paties Viduržemio kraujo. Gerai sutariame ir su lietuviais. Manau, lietuviai yra nuoširdūs, ramūs, draugiški ir paslaugūs. Bendravimas su jūsų žmonėmis man visada atrodo labai teigiamas ir šiltas“.

 

Vieni kitus jau neblogai pažįstame

 

A. Yamancandžiaugiasi, kad lietuviai žino apie Turkiją pakankamai daug ir pabrėžia, kad sėkmingas šalių bendradarbiavimas vyksta ne tik turizmo, bet ir kitose srityse. Vis dėlto, laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Rimienei paklausus, kokias vietas pati ambasadorė patartų aplankyti Turkijoje, A. Yamancan pateikia lietuviams sunkiau nuspėjamą atsakymą. „Žinau, kad lietuviai labai myli Antaliją, tačiau, dėl mažesnės drėgmės ir vėsesnio oro man labiau patinka Egėjo jūros pakrantė, pavyzdžiui vasaros atostogų miestai Didimas ir Ayvalikas. Nuostabių miestų yra ir Juodosios jūros pakrantėje, pavyzdžiui miestas Amasra“, idėjas norintiems pažinti daugiau Turkijos vardina A. Yamancan ir dar kartą pabrėžia, kad vieni kitus pažįstame ne tik kelionėse. „Džiaugiuosi bendryste įvairiuose sektoriuose: pavyzdžiui, Lietuva yra vienas populiariausių  Turkijos studentų pasirinkimų „Erasmus“ mainų programoje, taip pat mus vienija totorių ir karaimų bendruomenės. Galėtume dar daugiau bendradarbiauti srityse, kuriose jūs esate stiprūs, pavyzdžiui, technologijų, nanotechnologijų, atsinaujinančios energetikos, medicinos  ar paslaugų sektoriuose“.

 

2 (Small)

 

Po pasaulį keliauja kartu su vyru

 

„Laida „Pasaulis pagal moteris“ kalbino daug labai įdomių ir nemažai pasiekusių moterų. Tačiau visada norime pakalbėti ir apie patį moteriškumą: šeimą, vaikus, meilę. Kaip darbo reikalais keliaujant po visą pasaulį jums pavyko išsaugoti šeimą?“, ambasadorės paklaus laidos vedėja Kristina Rimienė. „Šeimoje esame geriausi draugai ir vienas kitą be proto palaikome. Būtent todėl mano vyras pasirinko pasinerti į šį nuotykį  ir kartu keliavo į daugumą mano paskyrimų. Mes visada buvome kartu. Labai tuo džiaugiuosi, nes žinau, kad šeimos, kurios negali būti kartu, patiria didelių išbandymų”,  gražią istorijos detalę atskleis A. Yamancan.

Kaip 28-erius metus išsaugoti meilę? Kas dar A. Yamancan sužavėjo Lietuvoje? Kaip laidos vedėja ir floristikos dizainerė Kristina Rimienė milžinišką eglę sumažino iki kėnio eglutės, o profesionalus barmenas Darius Biriukas egzotišką kokteilį pavertė kalėdiniu – žiūrėkite sekmadienį 10 val. laidoje „Pasaulis pagal moteris“ per TV3.