Tikriausiai nėra geresnio metų laiko dovanoti ir priimti dovanojamas gėles nei pavasaris. Žinoma, gėlių pasimerkti namie galima ištisus metus, bet, pripažinkite, pavasarį, kai visa gamta sužydi ir sužaliuoja, jų turėti šalia savęs norisi labiausiai. Ypač jeigu nuostabių, ryškių spalvų gėlių puokštės įteikiamos brangaus žmogaus, kuris negaili nė gėlių, nei komplimentų… Ar žinojote, kad floristai kartais gali tiksliai nuspėti žmogaus charakterį ir asmenybę pagal tai, kokioms gėlėms teikia pirmenybę?

 

geles

Mėgstamiausios gėlės ir charakteris:

 
 • Tulpės. Iš tulpių gaminamos labai švelnios ir pavasariškos puokštės. Šias gėles paprastai renkasi labai stiprios asmenybės, kurios viską stengiasi daryti pačios. Neretai pasiekia tam tikrų aukštumų ir tampa kitiems pavyzdžiu. Sakoma, kad šias gėles mėgo kardinolas Rišeljė ir rusų aktorė Žana Friskė.
 
 • Baltos rožės. Tokių gėlių puokštė padeda sustiprinti jas išsirinkusio asmens naivumą ir tyrumą. Dažnai tokias gėles renkasi moterys, kurios save laiko kone angelais ir negali pakęsti melo bei išdavysčių. Tačiau jeigu tokių gėlių moteriai nuperka vyras, tai rodo, kad jis savo išrinktąja laiko tikru idealu. Sakoma, kad baltas rožės dievina popmuzikos karaliene kartais vadinama Madonna.
 
 • Geltonos rožės. Nors sakoma, kad tai išsiskyrimo spalva, daugumai moterų vis dėlto labai patinka geltonos (oranžinės) spalvos rožės. Šios damos labai vertina nepriklausomybę ir niekada nesutiks eiti į pasimatymą su vyru, kuris joms nepatinka. Įdomu, kad šios spalvos rožes labai mėgsta amerikiečių dainų atlikėja Britney Spears.
 
 • Raudonos rožės. Tai, be abejo, yra aistringų žmonių pasirinkimas, kurių niekas nesustabdys. Jeigu joms kas nors patiks, tai pasistengs padaryti viską, kad užkariautų jo širdį. Raudonų rožių puokštes mėgta Monica Bellucci ir Meryl Streep.
 
 • Orchidėjos. Šias gėles renkasi kūrybingi individai, kurie yra labai jautrūs bet kokiems pokyčiams. Sakoma, kad šias gėles dievino senojo Holivudo aktorė Marilyn Monroe.
 
 • Jurginai. Šios gėlės simbolizuoja nepastovumą ir vėjavaikiškumą. Neretai tokios gėles renkasi kaprizingos ir linksmo būdo moterys, mėgstančios vadovauti vyrams. Neaišku, ar tokia yra ir ukrainiečių dainininkė Ani Lorak, bet, kalbama, kad šių gėlių puokštės ji tikrai neatsisakytų.
 
 • Baltos hortenzijos. Šios gėlės simbolizuoja šaltumą, abejingumą ir beširdiškumą. Todėl neretai jas renkasi egoistiškos asmenybės arba tos merginos, kurios įpratusios gauti viską, nori, gyvenime, užuot pasitenkinusios mažais dalykais. Baltą hortenzijų puokštę renkasi rusų modelis ir filantropė Natalija Vodianova.
 
 • Mėlynžiedės hortenzijos. Šios gėlės tinka romantiškoms asmenybėms, kurios neįsivaizduoja savo gyvenimo be mados ir apsipirkinėjimo. Aplinkiniams jos atrodo kaip stiprios asmenybės, tačiau iš tikrųjų naktimis neretai jos verkia į pagalvę, nes giliai viduje ir jos turi silpnų vietų. Mėlynomis hortenzijomis labai žavisi stilingoje Selena Gomez.
 
 • Lelijos. Tai gana sudėtingos gėlės, kurios tinka ne visiems. Daug žmonių negali pakęsti lelijų kvapo ir stengiasi jų vengti. Tikima, kad vyras, išrenkantis lelijų puokštę, ketina ją dovanoti kolegai ar moteriai, kuria žavisi, bet, išlaikydamas tam tikrą atstumą. Sakoma, kad jas labai mėgsta Lotynų Amerikos popmuzikos žvaigždė – Jennifer Lopez.
 
 • Chrizantemos. Manoma, kad tai „suaugusių“ moterų gėlės, kurios suteikia malonumą brandžioms moterims, kurios, be to, dar ir domisi menu. Šios gėlės simbolizuoja išmintį, aukštą intelektą ir atsakomybę. Jeigu vyras pasirenka chrizantemų puokštę, galima nuspėti, kad jis renkasi ir rimtus, ilgalaikius santykius, kuriuos puoselėja ir brangina. Prancūzų dainininkė, dainavusi apie rožinį gyvenimą „La Vie en Rose“, Edith Piaf, be galo mėgo šias gėles.
 
 • Gvazdikai. Dauguma tiki, kad gvazdikai tinka romantiškos natūros žmonėms ir iš dalies yra teisūs. Moterys, kurios renkasi šių gėlių puokštes, yra melancholiškos, joms svetimas viešas aistros demonstravimas ir audringas santykių aiškinimasis. Užuot tai dariusios, jos geriau pasiims gerą knygą, pasidarys puodelį karšto šokolado, susisups į pledą ir ramiai pabus skaitydamos. Gvazdikų puokštė, pavyzdžiui, nudžiugintų Oskaro laimėjotoją, Holivudo aktorę Nicole Kidman.
 
 • Ramunės. Puokštė baltų ramunių žiedų pradžiugins mielas ir jautrias merginas, nepatyrusias meilės reikaluose. Šias gėles labai mėgsta ir argentiniečių aktorė bei dainininkė Natalia Oreiro, kuri, nors yra ilgai susituokusi, vis tiek atrodo, kaip jauna mergina, kuri vis dar kažko laukia.