Pagal fengšui povas – vienas stipriausių talismanų. Jis neša laimę, sėkmę darbe ir karjeroje. Visai ne tai apie ką paprastai pagalvojame Lietuvoje, išgirdę minint šį paukštį (manoma, kad povo plunksnos užtraukia nelaimes). Įspūdingi paukščiai – tai didybės, grožio ir nemirtingumo simbolis.

 

povai

Paukštis vaikšto išdidus, puikuodamasis spalvingomis uodegos plunksnomis. Plunksnų raštas primena akis, o jos – išminties simbolis. Senovės Kinijoje tikėta, kad povų plunksnos namuose pritraukia visokias namų gėrybės, garbę bei apsaugo jų savininką nuo nelaimių. Fengšui specialistai kaip talismaną rekomenduoja laikyti ne tik iš Pietų Azijos kraštų kilusio paukščio skulptūrėlę, bet ir plunksnas, simbolizuojančias galimybes.

 

Kinijoje pasakojama legenda apie gražų paukštį, pastebėtą prie ežero krantų. Jo plunksnos švytėjo visomis vaivorykštės spalvomis. Jį išvydęs žynys bandė patraukti paukščio dėmesį, kalbėdamas įvairius žodžius, tačiau paukštis neatsisuko pažiūrėti, kas jį kalbina ir visą laiką gėrėjosi savo atspindžiu ežero vandenyje. Įsižeidęs žynys uždengė saulę ranka, kad povas negalėtų įžiūrėti atspindžio vandenyje. Kai saulė dingo, paukštis atsisuko į žmogų ir pradėjo kalbėtis. Jis pasakė, kad jo vardas povas. Taip pat jis iškilmingu tonu kalbėjo apie savo tikslus daryti gera, apie tai, koks jis dosnus. Išminčiui buvo be galo malonu ir įdomu šnekėtis su povu. Tačiau saulė vėl pasirodė ir povas užmiršo savo žodžius. Išminčių tai labai nuvylė ir jis nubaudė paukštį. Nuo tada ir per amžius povas daro gera ir yra atsakingas už savo žodžius ir pažadus.

 

Dėl grožio povas buvo išrinktas laimės ir klestėjimo simboliu. Net ir krikščionių visuomenėse jis buvo laikomas dieviška būtybe. Povo talismanas galėjo įspėti apie gresiantį pavojų, išvengti gyvenimiškų sunkumų. Kai kas tiki, kad povas gali užhipnotizuoti ir taip daryti įtaką žmonėms.

 

Grožis neatsiejamas nuo laimės ir klestėjimo, harmoningų santykių namuose. Povas gali padėti rasti alternatyvių būdų, kaip spręsti sudėtingas, labai keblias problemas, įspėti apie artėjančią nelaimę, išdavystę. Povas – tai labai stiprus talismanas, todėl jis gali būti pagamintas iš bet kokios medžiagos. Povo įvaizdis gali būti naudojamas namų dekoracijose, pavyzdžiui, paveiksluose ar siuvinėtuose pleduose. Povo uodega turėtų būti nudažyta ryškiomis spalvomis.

 

Tačiau galimas ir kitoks talismanas – tai visiškai baltas povas. Balta spalva simbolizuoja dvasinį pakylėjimą, sielos harmoniją.

 

Povo įvaizdžiai kambaryje suaktyvins sėkmės ir šlovės energijos srautus. Povas siejamas su gausa, kurią dar labiau sustiprintų ugnies elementas. Prie povų statulėlių galima padėti žvakių, kurias kartą per savaitę reikėtų uždegti. Povas mėgsta, kai yra lepinamas, todėl šalia padėti lėkštutę su grūdais ar riešutais. Glostomas, lepinamas povas bus geras namų šeimininkams ir atneš jiems sėkmę.

 

Kur statyti povų skulptūrėlės priklauso nuo jų savininko poreikių. Jeigu tikimasi sėkmės karjeros srityje, povą reikėtų pastatyti šiaurinėje namo dalyje. Jeigu norima išvengti nelaimių, pastatyti pietinėje namo dalyje. Povų simbolikai tinkamos vietos pagal fengšui: šlovės zona (pietūs), santuokos ir šeimos (pietryčiai), žinių (šiaurės rytai) ir karjeros (šiaurė) zonos.

 

Povas su pakelta uodega – didelės sėkmės simbolis. Jis tinkamas visiems gyvenimo atvejams. Šis talismanas gali padėti įgyvendinti naujas idėjas, todėl tai būtų puiki dovana tiems, kurie turi didelių tikslų. Tačiau povas į namus taip pat atneša ir šiek tiek tuštybės.

 

Povas su nuleista uodega – vienybės ir apdairumo simbolis. Jis tinkamiausias žmonėms, kurių pareigos neatsiejamas nuo nuolatinės įtampos, streso. Šis talismanas įspėtų apie neteisingus sprendimus ir įspėtų apie galimas grėsmes.