Ametistas laikomas gimusiųjų vasario mėnesį akmeniu nuo senovės Romos laikų, kada jis buvo siejamas su Neptūnu, taip pat su šv. Valentinu, III amžiaus šventuoju ir įsimylėjėlių globėju, kuris išmokė tikinčiuosius dėvėti žiedą su ametistu – Kupidono simboliu.

 

ametistas

Krikščioniškoje tradicijoje vasario akmuo ir violetinė spalva simbolizavo karalių ir dvasininkijos luomą, ypač vyskupus, kurie dėvėjo bažnytinius žiedus su ametistais, kad apsisaugotų nuo mistiško apsvaigimo. Ametistais taip pat būdavo puošiamos dvasininkų ir aukštemenės vyno taurės. Tikėta, kad geriant iš tokių taurių, neapgirstama.

 

Ametistas, anuomet senovės Egipte žinomas kaip hemag, buvo įtrauktas į Mirusiųjų knygos sąrašus. Iš jo buvo skaptuojami širdies pavidalo amuletai ir dedami į laidojimo kapus. Rytuose ametistas ilgą laiką buvo naudojamas aukoms šventyklose bei gaminti rožančių karoliukams. Net ir šiandien tibetiečiai laiko šventu Budos akmeniu ir ant jo graviruoja maldos žodžius.

 

Nuo gilios senovės vasario akmuo buvo naudojamas, norint sustiprinti kai kurias dorybes, pavyzdžiui, skaistumą, nuosaikumą ir savo minčių kontrolę. Ametistas galėjo apsaugoti nuo nuožmaus pykčio ir smurtinių veiksmų, nes jis skatina ramybę, narsumą ir susikaupimą.

 

Šiandien daugiausiai ametistų randama ir iškasama Brazilijoje ir Urugvajuje. Kitos komercinės ametistų kasyklos yra įsikūrusios Bolivijoje, Tanzanijoje, Zambijoje, nors šių brangakmenių galima rasti daugelyje pasaulio vietų. Ametistų randama daugelyje JAV vietų, įskaitant Arizoną, Teksasą, Pensilvaniją ir Mičiganą. Tačiau didžiausia ametistų kasykla Šiaurės Amerikoje yra Tander Bėjuje, vakariniame Ontarijuje, Kanadoje.

 

Violetinė ametisto spalva siejama su mistika, magija, galia ir prabanga. Violetinė turi tokią stiprią kaip ir raudonos spalvos energiją, taip pat tokią pat dvasingą ir dorovingą energiją kaip mėlyna spalva. Violetinė simbolizuoja kūno ir sielos sąjungą, palaiko mūsųų fizinių ir dvasinių kūnų balansą.

 

Ametistas yra laikomas tiek Vandenio (sausio 21 – vasario 19 d.), tiek Žuvų (vasario 20 – kovo 20 d.) ženklų akmeniu. Šie du Zodiako ženklai įkūnija asmenines savybes, kurios varijuoja nuo žavesio ir azartiškumo iki meniškumo, dvasingumo ir gilios meilės. Nenuostabu, kad vasario mėnesio akmuo taip pat sustiprina visas šias savybes.

 

Ametistą rekomenduojama dovanoti, minint šeštąsias santuokas metines. Numerologai dažnai kalba apie šešerių metų gyvenimo ciklą, per kurį pereinamos skirtingos augimo ir pokyčių fazės. Šešti metai skirti meilei ir širdies reikalams, ypač susijusiems su šeima, santuoka ir vaikais.

 

Kaip jau minėta, tikima, kad ametistas turi galių padėti išvengti apsvaigimo ir apsinuodijimo alkoholiniais gėrimais arba kitomis svaiginančiomis medžiagomis. Ametistas gali net padėti atsikratyti priklausomybės nuo tabako, azartinių lošimų, ekstremalių sporto šakų ir sekso.

 

Šis akmuo dažnai vadinamas gamtos ramintoju. Ametistas gali nuraminti hiperaktyvių vaikų protą ir padėti tiems, kuriuos vargina obsesinės mintys. Vasario akmuo taip pat gali padėti panaikinti nemigą ir sukelti malonius sapnus.

 

Kalbant apie sveikatą, tikima, kad ametistas gali padėti pagerinti endokrininių liaukų veiklą ir jų hormonų išsiskyrimą, stimuliuoja simpatinę nervų sistemą, atsakingą už reakciją „Kovok arba bėk”. Ametistas esą stiprina imuninę sistemą, didina deguonies kraujyje kiekį, sumažina uždegimą ir net gali padėti nuo artrito, širdies, virškinamojo trakto ir odos ligų.