Pasquale Stafano - Gianni Iorio (Italija) 2GIANNI IORIO – bandoneonas
PASQUALE STAFANO – fortepijonas
Italija

 

Po kelerių metų pertraukos su nauja programa „Mediterranean Tales“,  į festivalio sceną grįžta klausytojų pamėgtas bandoneono ir fortepijono duetas. Ansamblio įkvėpimo šaltinis – paslaptingas ir viliojantas Viduržemio jūros kraštas ir temperamentingas pietietiškas kraujas. Italai, bandoneono meistras Gianni Iorio bei pianistas Pasquale Stafano, duetu tapo dar prieš dvidešimtmetį, siekdami įprasminti savo kūrybines idėjas platesniuose kontekstuose. Solidi klasikinės muzikos patirtis ir beribis atlikėjų kūrybiškumas leidžia subtiliai pateikti savitas autorines aranžuotes, pasitelkiant transformuotus klasikinės Europos muzikos elementus. Sulig kiekvienu atliekamu kūriniu muzikantai perkelia klausytoją iš realybės į vizijų ir aistros pasaulį, kuriame viso labo dviem instrumentais sukuria beribį garsų, spalvų ir jausmų žaismą. Išskirtinis ansamblio bruožas – jausmingas ir lyriškumu  dvelkiantis garsas bei improvizacija, kiekvieną pasirodymą nudažanti naujomis spalvomis.

 

Prieš paimdamas bandoneoną į rankas, Gianni Iorio nuėjo ilgą muzikinį kelią kaip pianistas – nuo daugybės apdovanojimų konkursuose, meistriškumo kursų su žymiausiais pedagogais, iki su medaliais baigtos U. Giordanio konservatorijos Fogijoje bei garsiausių scenų. 2009 m. „Cuaderno di jazz“ žurnalo apžvalgoje G. Iorio jau minimas kaip vienas iš trijų geriausių Europos bandonininkų. Gianni koncertų geografija driekiasi ne tik per garsiausias įvairių Italijos miestų, tačiau ir Europos miestų sales, tokias kaip Vienos, Paryžiaus, Zagrebo, Bratislavos, Duseldorfo, Kuveito ir kt. Kūrybinėmis mintimis G. Iorio dalinosi su pripažintais įvairaus profilio menininkais, tokiais kaip G. Tolker, A. Marcucci, J. Girotto, M. Rabbia, M. Placido, L. Bacalov, A. Piazzollai eiles rašiusiu poetu H. Ferrer ir kitais. G. Iorio ne tik pasirodė kaip solistas, grodamas su garsiausiais Italijos orkestrais, tačiau ir pats yra tango orkestro „Alfrodo Marcicci“ vadovas bei pirmasis bandonininkas.

 

Pianisto, kompozitoriaus bei aranžuotojo Pasquale Stafano muzikinis kelias taip pat prasidėjo nuo sėkmingų klasikinės muzikos studijų U. Giordano konservatorijoje. Tačiau paveiktas aistros džiazui, atlikėjas save atrado šiame žanre, bendradarbiaudamas su geriausiais džiazo muzikantais, tokiais kaip J. Girotto, G. Mirabassi, F. Bosso, P. Pecoriello, M. Ionata, G. Toker, R. Ottaviano, M. Rabbia, K. Lee ir kt. Jis dalyvavo įvairiuose festivaliuose Kinijoje, P. Korėjoje, Kuveite, Maroke bei daugelyje Europos šalių. Pasquale sukurtos kompozicijos patenka į įrašų albumus kartu su geriausiomis džiazo kompozicijomis, o aranžuoti kūriniai skamba filmų garso takeliuose. Pasquale Stefano yra nuolat kviečiamas pasirodyti televizijos ir radijo laidose įvairiose šalyse. Be atlikėjo veiklos, P. Stafano taip pat rengia meistriškumo kursus, dirba pedagogu keliose Italijos konservatorijose bei mokyklose.

 

Abu atlikėjai yra ne tik žinomi kaip duetas, tačiau yra kito pasaulyje garsaus ansamblio NUEVO TANGO ENSAMBLE įkūrėjai ir lyderiai. Šis ansamblis įrašė net keturis albumus: Astor’s Mood (Realsound -2002), A night in Vienna (Philology – 2005), Tango Mediterraneo (Jazzhaus Records – 2008) su G. Mirabassi, D’impulso (Jazzhaus Records – 2011) su J. Girotto. Visi šie albumai sulaukė puikaus kritikų įvertinimo.
 
Video:

 


 

 

 
Daugiau informacijos apie festivalį ir koncertus: www.akordeonofestivalis.lt

 

Festivalio programa: http://akordeonofestivalis.lt/programa/

 

Kontaktams: info@akordeonofestivalis.lt