Galima rasti daugybę patarimų, kaip tinkamai įrengti mažas patalpas. Vis dėlto, tikrai ne visi jie yra tokie universalūs. Galutiniam rezultatui daug įtakos turi ne tik kambario plotas, bet ir išplanavimas. Netinkamai parinkti svetainės ar miegamojo baldai gali sujaukti interjerą, todėl jis atrodys nepatraukliai. Taigi, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų ir sukurti skoningus namus, nesvarbu, kokio dydžio jie būtų.

 

miegamojo baldai

Daug mažų baldų

 

Itin dažnai įrenginėjant mažo ploto patalpas nesudaromas joks planas. Todėl pasirenkama daug skirtingo tipo pakankamai nedidelių baldų. Jei tai miegamasis, jame dažniausiai dar stovi ir nemaža lova. Nenuostabu, kad tokia erdvė atrodo perkrauta, joje įsivyrauja chaosas.

 

Tam, kad išvengtumėte tokios klaidos, rekomenduojama investuoti į keletą didesnių, daiktų laikymui skirtų baldų. Puikiai tinka komoda arba talpesnė naktinė spintelė. Patariama jas statyti prie vienos sienos – taip bus išlaikytas balansas, patalpa neatrodys perpildyta. Jei norisi kažkuo dekoruoti ir likusias sienas, tam galite panaudoti įvairius meno kūrinius, prie kurių derėtų miegamojo baldai.

 

Baltos sienos

 

Nors baltos spalvos sienos ir yra vienas iš populiariausių variantų, padedančių vizualiai praplėsti mažas patalpas, tai pritaikoma ne visada. Kai kurio stiliaus interjere ši spalva tiesiog netinka, todėl pasirinkus būtent ją galima sudarkyti kambario įvaizdį.

 

Vietoj to patariama pasilikti prie tamsesnio, tačiau kur kas labiau tinkančio tono. Be to, per didelis baltos spalvos kiekis sukuria pernelyg sterilią ir šaltą aplinką, kurioje labai trūksta jaukumo. Nevenkite kambario papildyti ryškesnių atspalvių baldais. Iš karto pastebėsite, kaip jis taps žaismingesnis, o atmosfera – šiltesnė. Tokie interjero elementai suteikia erdvei papildomą dimensiją, taigi, ji atrodo didesnė.

 

Baimė eksperimentuoti

 

Dekoruojantys mažo ploto patalpas dažniausiai bijo pasitelkti drąsesnio dizaino baldus, nesvarbu, tai būtų minkšti kampai, sofos, foteliai ar staliukai. Tai sukuriama per daug „tyli“ ir nuobodi aplinka, kuri tik dar labiau išryškina ir taip nedidelę erdvę. Nebijokite surizikuoti – išskirtinio dizaino apdaila (pvz., raštuoti tapetai), baldai (metalinėmis detalėmis papildyti originalios formos pufai) ar aksesuarai (veliūrinės pagalvėlės ar minkšti pliušiniai pledai) suteikia kambariui individualumo. Todėl jis atrodo kur kas patraukliau.

 

Nenaudojami spindintys paviršiai

 

Veidrodiniai ir kiti spindintys paviršiai suteikia perspektyvos, todėl kambarys atrodo platesnis ir ilgesnis. Taip pat jie atspindi šviesą, sklindančią pro langus. Dėl šios priežasties patalpa tarsi nušvinta naujomis spalvomis atrodo erdvesnė. Norint pasiekti maksimalų efektą tikrai nebūtina viso kambario iškabinti veidrodžiais. Vietoj jų galima pasitelkti baldus su spindinčiais paviršiais arba aksesuarus.

 

Vieni iš tokių – metaliniai padėkliukas, dedami ant porankio. Be to, kad jais dekoruoti minkšti kampai atrodo itin stilingai, tai ypač praktiškos priemonės, leidžiančios mėgautis puodeliu karštos arbatos žiūrint filmą. Mažų patalpų interjerą gali papuošti ir stikliniai staliukai spindinčiu paviršiumi. Improvizacijoms puikiausiai tinka ir žvilgančio audinio dekoratyvinės pagalvėlės ar netgi baldai.

 

Vengiama tekstilės sluoksniavimo

 

Stengdamiesi neperkrauti nedidelio ploto kambario, dauguma atsisako tekstilės gaminių naudojimo. Tiesa ta, kad tinkamas jų kiekis ir derinimas kaip tik suteikia daugiau erdvės. Pledu ir pagalvėlėmis dekoruota lova iš karto patraukia akį ir tampa pagrindiniu patalpos akcentu. Šį principą galite drąsiai naudoti ir kituose kambariuose. Dėl keleto tekstilės sluoksnių kambaryje tarsi atsiranda papildomos erdvės, todėl jis atrodo didesnis.

 

Net ir nedidelės patalpos gali atrodyti stilingai. Pasinaudojus šiais patarimais, jas įrengti bus dar paprasčiau. Originalaus dizaino minkšti kampai, talpi komoda ir spindintis stiklinis staliukas – tai, kas puikiai tinka net ir mažoje erdvėje.