Bet kokios medinės produkcijos – tiek medinių langų, tiek medinių durų, tiek medinių baldų ar kt. – gamyba ir visas jos procesas prasideda nuo tinkamos ir kokybiškos medienos parinkimo. Tai yra pirmas langų gamybos žingsnis. Vėliau kruopščiai atrinkta mediena supjaustoma reikalingo dydžio (matmenų) dalimis ir tuomet siunčiama džiovinti. Po to, priklausomai nuo medienos savybių, su ja atliekami kiti darbai ir „procedūros“, pavyzdžiui, kai kurioms medienos rūšims (pušiai) reikalingas specialus apdorojimas, impregnacija, siekiant apsaugoti ją nuo drėgmės, kenkėjų ir kitų neigiamų išorinių veiksnių poveikio. Ir tik įgyvendinus visus šiuos medienos paruošimo žingsnius, pradedama langų gamyba, montuojami pasirinkti profiliai, mechanizmai, sistemos. Taigi tie, kurie gamina medinius langus, turi puikiai išmanyti apie langų apdirbimą ir kitus aspektus, kad galutinis produktas būtų itin aukštos kokybės ir ilgaamžiškas.

 

gamina-medinius-langus

Ieškote tokio patikimo langų gamybos eksperto? „Megamas“ – langų gamybos srityje besispecializuojanti įmonė, kuri turi tiek ilgametės patirties, tiek profesionalių įgūdžių, leidžiančių rinkai pasiūlyti labai aukštos kokybės ir įvairaus dizaino langus. Kaip teigia šios įmonės atstovas, medinių langų gamyba priklauso nuo langų tipo. Įmonė siūlo dvi pasirinkimo galimybes – europinio ir skandinaviško tipo langus. Kuo jie skiriasi? Europinio tipo mediniai langai gaminami iš natūralaus medžio, dažniausiai pušies, tačiau gali būti naudojama ir kita medienos rūšis, pavyzdžiui, ąžuolas, raudonmedis, eukaliptas ar kt. Tokie mediniai langai namams suteikia solidumo, klasikinės nesenstančios estetikos, taip pat garantuoja šilumą ir sandarumą, saugo nuo įvairių išorinių poveikių. „Savo klientams siūlome rinktis „Euro 68“, „Euro 78“ arba „Euro 92“ tipo europietiško dizaino langus. Jų skirtumas – šilumos, garso ir sandarumo lygis. Taip pat gali skirtis ir dedamų stiklo paketų storis, nuo kurio priklauso komforto lygis namuose.“, – bendrai europietiško stiliaus medinius langus pristatė „Megamas“ atstovas. Tuo tarpu skandinaviški langai gaminami pasitelkiant skandinavišką patirtį, tokių langų išskirtinumas – labai geros šilumos izoliacijos savybės, ilgaamžiškumas, mažesnis rėmas ir didesnis stiklo plotas. Kaip sako patys gamintojai, skandinaviško tipo mediniai langai lengvai randa vietą net sudėtingiausiuose architektūriniuose sprendimuose. Tad vertėtų įvertinti savo namų (ar statinio, kuriam ruošiamasi montuoti medinius langus) dizainą, savo norus, lūkesčius ir tuomet jau pirkti langus.

 

Medinių langų gamybai svarbi medienos rūšis

 

Kaip jau tikriausiai supratote, mediniai langai gaminami iš skirtingų medienos rūšių. Viena mediena – minkštesnė, kita – kietesnė, viena – šviesesnė, kita – tamsesnė, viena – labiau atsparesnė, kita – labiau paveikesnė aplinkos poveikiui. Tad prieš užsakydami medinius langus, pasidomėkite šiek tiek ir medienos rūšimi.

 

Medinius langus galima rinktis iš pušies – tai gana populiari mediena, kuri lengvai apdirbama, todėl pigesnė už kitas medienos rūšis. Pušies mediena gana šviesi, medaus atspalvio, taip pat ji tolygi, todėl iš jos padaryti gaminiai atrodo patraukliai. Norint brangesnės, prabangiau atrodančios medienos galima rinktis ąžuolą ar raudonmedį. Ąžuolo mediena yra viena iš kiečiausių, ji gali būti rausvos arba baltos spalvos, gaminiai iš šios medienos atrodo itin prabangiai. O raudonmedis – tamsi, sodrios spalvos mediena, kuri kieta, itin tvirta ir atspari kenkėjams. Tad jei nusprendėte pirkti medinius langus, įvertinkite visus šiuos aspektus, jei reikia, nevenkite pasikonsultuoti ir su langų ekspertais.

 

Kodėl medinių langų gamyba taip sparčiai populiarėja?

 

Visos medžiagos, iš kurių gaminama kokia nors produkcija, turi savo išskirtinių savybių, privalumų, kuriuos vertina naudotojai. Mediniai langai – ne išimtis. Ir nors kiekviena medienos rūšis turi tik jai būdingų savybių, tačiau yra kelios bendros, kuriomis pasižymi mediena kaip žaliava. Tos savybės – tvirtumas, atsparumas, kietumas, plastiškumas ir ilgaamžiškumas, todėl mediena gali būti puiki, o kartais net ir nepakeičiama, žaliava įvairiems produktams. Būtent aukšta kokybė ir vertingos savybės nulėmė, kad mediniai langai daugybę metų karaliauja rinkoje, o dabar, pastebima, jų populiarumas vėl sparčiai auga.

 

Kaip išsirinkti patikimą medinių langų gamintoją?

 

Langai – estetikos elementas, papildantis bet kokios architektūros stilių. Taip pat langai yra būtinybė, nes pastatas be langų – tiesiog neįmanomas. Tad labai svarbu, kad langai būtų ne tik patrauklūs, puikios išvaizdos, bet ir ilgai tarnautų, padėtų efektyviai taupyti energiją, būtų saugūs, patvarūs ir užtikrintų plačias galimybes juos renkantis. Norite aukštos kokybės medinių langų? Apsilankykite internetinėje svetainėje Megamas.lt – čia ekspertai ne tik papasakos apie medinių langų gamybą, pasiūlys geriausius langų variantus, bet ir prireikus profesionaliai juos sumontuos.

 

https://www.megamas.lt/produktai/