Jeigu kas nors paprašytų užmerkti akis ir įsivaizduoti svajonių namą, greičiausiai tai būtų erdvus lyg rūmai pastatas kur nors ant jūros kranto. Tačiau svajodami tikrai nepagalvotumėte, kokius mokesčius reikėtų mokėti už tokį ištaigingą būstą. Be to, maži namai atrodo labai jaukūs ir kažkuo primena pasakų namelius…

 

O dabar grįžkime į realybę, kurioje pasaulis kraustosi iš proto dėl ekologijos. Ir ne veltui. Juk visame pasaulyje gyventojų didmiesčiuose skaičius tik auga ir statyti didelį namą yra ne tik neekonomiška, bet ir neekologiška. Vadinamieji mikro namai, kurių plotas yra maždaug nuo 9 kvadratinių metrų, užima nedaug vietos, jiems reikia mažiau elektros ir šilumos išteklių. Negana to, daugelis tokiuose namuose nusprendusių apsigyventi „žaliųjų“ naudoja elektrą taupančias lemputes, kambarius apstato netoksiškais baldais, patį namą konstruoja iš ekologinių žaliavų ir pan.

 

Tokie nameliai yra kilnojami. Jie gali būti pastatomi vienoje vietoje ir paskui pervežami į kitą. Mikro namai skirti gyventi vienam ar dviems žmonėms, tačiau čia gali tilpti ir nedidelė šeima. Didžiausių mikro namų plotas gali būti iki 55 kvadratinių metrų. Tokiame vieno kambario namelyje paprastai sofa – lova statoma pastogėje, nes tokių namų lubos dažniausiai būna aukštos. Virtuvinė kriauklė ir spintelė įrengiamos priešais vieną sieną. Mikro namų interjerą užbaigia nedidelis staliukas. Daugelyje namukų yra ir nedidelis, bet visiškai įrengtas vonios kambarys, tik visi vonios įrenginiai, kaip ir virtuviniai, yra mažesni nei įprastiniai.

 

Daugiau mikro namų pamatysite nuorodoje: