Tikriausiai nerasime moters, kuri nesipuoštų kaklo aksesuarais. Žavios grandinėles, elegantiški vėriniai, stilingi šalikėliai puikiai tiks kone bet kuriam įvaizdžiui. Kas madingiausia šį sezoną? Ką rinktis, o kuriuos papuošalus verčiau kuriam laikui pamiršti?

 

stilius_800x469

Karščiausias stilius

 

Stileivoms, norinčioms neatsilikti nuo tendencijų, patariama puoštis sluoksniuotais smulkiais kaklo vėriniais, suvertais iš spalvotų karoliukų, perlų ar kriauklelių. Kitas variantas – rinktis ilgesnę auksinę ar sidabrinę grandinėlę su pakabučiu. Ją sluoksniuokite su panašaus stiliaus trumpesniais vėriniais. Itin madingi kabantys medalionai bei Mėnulio ar žvaigždės formos pakabučiai. Vis dėlto verčiau nesirinkite vienos plonos auksinės grandinėlės. Šį klasikinį kaklo papuošalą 2022-aisiais keičia storesnės auksinės ir sidabrinės grandinės. Jas į stiliaus olimpą iškėlė tokie mados gigantai kaip „Alexander McQueen“, „Vivienne Westwood“, „Zimmermann“ bei kiti. Gera žinia ir klasikos gerbėjoms. Perlų vėriniai iš mados aukštybių niekur nesitraukia. Šiuo metu itin madingi žaismingi upiniai perlai. Jei norisi eksperimentuoti, rinkitės vėrinius, kur perlai derinami su spalvotais karoliukais, kriauklėmis ar plunksnelėmis. Taip pat galite atsisakyti tikrų perlų ir rinktis į juos panašius karoliukus. Dar vienas šiuo metu populiarus kaklo aksesuaras – spalvinga šilkinė skarelė. Ryšėkite ties kaklo viduriu ar šonu, kietu ar laisvu mazgu. Derinama su saulės akiniais ir raudonomis lūpomis, tokia skarelė padės sukurti elegantišką prancūzišką stilių.

 

Ko geriau atsisakyti?

 

Mada sukasi ratu. Tad kai kurie dar visai neseniai madingiausi papuošalai šiandien sostą užleidžia kitiems. Kuriam laikui gilyn į stalčių padėti patariama itin ryškius kaklo vėrinius. Šiandien karaliauja subtilumas. Todėl masyvius, ryškių spalvų aksesuarus verčiau keisti į neutralesnius. Ekspertai taip pat pastebi, kad iš mados olimpo pasitraukė aštrių geometrinių formų papuošalai. Šį sezoną populiaresnės aptakios, abstrakčios formos. Daugeliui kyla klausimų ir dėl prieš kurį laiką tiesiai iš 1990-ųjų į mūsų garderobus įžengusio kaklą standžiai juosiančio čokerio. Ar toks papuošalas vis dar madingas? Iš tikrųjų, skambiai sugrįžęs, vėl pamažu traukiasi į užmarštį. Siaurų odinių ar velvetinių čokerių era jau baigėsi. Tačiau šio papuošalo mėgėjoms neverta nusiminti. Stilingai atrodys taip stipriai kaklo nesuveržiantis, prabangesnių medžiagų (aukso ar sidabro) prie kaklo priglundantis vėrinys.

 

Derinimo menas

 

Net įspūdingiausias kaklo aksesuaras nepuoš, jei bus prastai priderintas prie likusios aprangos. Tad kaip tinkamai grandinėles ir vėrinius derinti tarpusavyje ir su dėvimais drabužiais? Viena svarbiausių taisyklių – akį traukiančio kaklo papuošalo nereikėtų kombinuoti su lygiai tokiais pat ryškiais auskarais. Todėl jei renkatės spalvingą vėrinį ar storą auksinę grandinėlę, verčiau segėkite kuklius auskariukus. Kaklo papuošalus norite sluoksniuoti? Tokiu atveju viskas priklauso nuo jų storio. Storą auksinę grandinėlę ar stambesnį vėrinį geriau segėti vieną. O jei renkatės smulkesnes grandinėles, galite kombinuoti nors ir kelias. Klasikinis grandinėlių sluoksniavimo būdas – kartu ant kaklo kabinamos dvi ar trys. Dažniausiai derinami panašaus storio ir struktūros vėriniai. Vis dėlto šį sezoną siūloma eksperimentuoti. Šiuo metu populiaru kombinuoti visiškai skirtingų struktūrų, storių ir medžiagų kaklo papuošalus. Taip sukuriamas stilingas ir eklektiškas įvaizdis.

 

Auksas su sidabru?

 

Amžinas klausimas – ar galima auksinius kaklo papuošalus derinti su sidabriniais? Ekspertai atsako: tikrai taip! Ypač gražiai atrodys su sidabru derinamos baltojo ar rausvojo aukso grandinėlės bei vėriniai. Vis dėlto visi kaklo papuošalai turėtų būti panašaus stiliaus ir storio. Masyvios auksinės grandinėlės derinti su smulkiu sidabriniu vėriniu nepatartina. Kitas variantas – sluoksniuoti šviesaus aukso grandinėlę su perlų ar kriauklelių vėriniu. Renkantis vėrinio metalą, gera idėja atsižvelgti ir į savo odos toną. Šalto atspalvio moterims labiau tinka baltasis auksas ir sidabras, o šilto – įprastas ir rausvasis auksas. Nustatyti odos toną galima pažvelgus į rankų vidinių pusių venas. Jei jos melsvos ar violetinės, esate šalto tipo, o jeigu žalsvos – šilto. Šalto atspalvio savininkės dažniausiai turi mėlynas ar žalias akis, yra šviesesnio gymio. O šilto tono žmonių oda tamsesnė, todėl puikiai įdega saulėkaitoje.

 

Kaip aksesuarą derinti prie aprangos?

 

Jei norite atrodyti tiesiog nepriekaištingai, pasirinktą kaklo aksesuarą derinkite prie aprangos. Ilgi vėriniai puikiai dera su palaidinėmis aukštu kaklu, apvalia ar tiesia iškirpte. Vėriniai su pakabučiais ir trumpi papuošalai tiks palaidinei V formos iškirpte. Dėvite suknelę ar palaidinę nuleistais pečiais? Labiausiai tiks kaklą standžiau juosiantys papuošalai. Tokį patį aksesuarą patariama rinktis ir kvadratinei iškirptei. Jei apranga kukli, galite puoštis daugiau ir nesijaudinti dėl perkauto įvaizdžio. Tačiau jei vilkite ryškų, margą, raštuotą drabužį, geriau rinktis kuklesnius papuošalus.

 

Taip pat rekomenduojama atsižvelgti į figūros tipą. Jei esate smulki, stambūs papuošalai netiks. Geriau rinktis kiek smulkesnius aksesuarus. Esate apdovanota įspūdinga krūtine ir nenorite jos per daug pabrėžti? Rinkitės papuošalą, kuris baigiasi gerokai virš jos. Dėl šios priežasties smėlio figūros moterims patariama rinktis trumpesnius ir kiek ryškesnius kaklo papuošalus. Obuolio figūros savininkėms geriausia puoštis tokiais aksesuarais, kurie pabrėžtų raktikaulį ir kaklo liniją. Kriaušės figūros moterims tiks stambesnės grandinėlės ar vėriniai. Jei norite siluetą optiškai pailginti ir susiaurinti, galite rinktis ilgesnį kaklo vėrinį. Ir atvirkščiai – aukštoms ir lieknoms moterims labiau tiks trumpi kaklo papuošalai.