Neretai susiduriame su situacijomis, kai tenka išsakyti savo nuomonę, tačiau pritrūksta žodžių, susivyruojame, neišdrįstame. O jeigu reikia kalbėti prieš auditoriją, dažnas stengiasi to išvengti. Taigi, ko reikia, kad nebijotume ir mokėtume kalbėti bei įtikinti? 

 

MES PACIOS laida 1127.00_05_39_24.Still058

Neringa Bliudžiūtė, komunikacijos ir viešojo kalbėjimo trenerė, šioje srityje sukaupė išties nemažai patirties – rašė kalbas prezidentei Daliai Grybauskaitei, dirbo su NATO padalinio komunikacija. Dabar komunikacijos agentūros „Good to know“ lektorė dalinasi savo patirtimi su visais, kuriems reikia pagalbos su strategine komunikacija bei viešuoju kalbėjimu.

 

Neringa prisipažįsta, kad mitai, lydintys viešojo kalbėjimo temą, ją pasiekia itin dažnai. „Žmonės neretai įsivaizduoja, kad viešasis kalbėjimas reikalingas tik lyderiams ir vadovams, tačiau net nepagalvoja, kad tai praverčia ir norint savo vaikus įtikinti išsivalyti dantis”, – šypsosi ekspertė ir tuoj pat priduria, kad iš tiesų mokėti kalbėti ir raiškiai išsakyti savo mintis reikia tiek kasdieniame gyvenime, tiek darbe, kai norime argumentuotai pateikti savo poziciją bei priversti kitus išgirsti tai, ką norime pasakyti.

 

Klabėjimo trenerė taip pat pasidalino keliais patarimais, kurie mūsų kalbą pavers įtaigia. „Žinoti, ką savo kalba nori pakeisti, yra taip akivaizdu, bet mes dažniausiai to neišpildome, nes ateiname papasakoti. Taip pat pradedame nuo Adomo ir Ievos, kas dažnai auditorijai leidžia pamesti mintį, o juk mums svarbu pritraukti dėmesį ir įtikinti klausytoją“, – sako Neringa.

 

Neringa taip pat turi atsakymą į visiems labiausiai rūpimą klausimą – kaip įveikti auditorijos baimę. „Klausytojų auditorija nėra beformė minia, nusistačiusi prieš jus. Tai yra paprasti žmonės, tokie pat kaip ir jūs, todėl reikia išsirinkti auditorijoje kelis žmones, kuriems galėtumėte kalbėti“, – teigia komunikacijos ekspertė.

 

Daugiau jos patarimų ir minčių galėsite išgirsti jau šį šeštadienį laidoje „Mes pačios“ 9.30 val. per LNK. Čia taip pat kalbins gydytoją dietologę, kuri sugriaus keto dietos legendą ir pasidalins sveikatai palankios mitybos principais, o gamtininkas Salemonas Paltanavičius papasakos, ką nuveikti ir pamatyti galime gamtoje atšalus orams.

 

Nuotraukos: