„Nė vienam verslo savininkui tai nenukrito iš dangaus, kad bam, ir turi klestintį verslą. Visi įdėjo labai daug valandų darbo – nesvarbu, ar virtuvėje, ar kitoje srityje“, – jau šį pirmadienio vakarą LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ pasakos vienu geriausių virtuvės šefų Londone pripažintas Tomas Lidakevičius.

 

F012915L 19.MXF_snapshot_02.20_[2024.01.22_14.25.08]

Garsiausias, didžiausias ir seniausias Londono turgus „Borough Market“ – tikras gurmanų rojus, kuriame rinktiniai produktai iš viso pasaulio. Keliautojai dažnai rašo, kad daug praranda tie, kurie būdami Londone neužsuka į šį turgų, juk jame akys raibsta nuo vaisių, daržovių, jūros gėrybių, mėsos, sūrių. Vagonėliuose galima paskanauti tikro gatvės maisto, kurį žmonės valgo tiesiog stovėdami. Aplink turgų netrūksta ir restoranų, tačiau viena vieta pačiame turguje – ypatinga. Piešinys ir angliškas užrašas „Turnips“, reiškiantis „Ropės“, gal ir nekristų į akis, jei ne šalia įrašytas lietuvio, virtuvės šefo Tomo Lidakevičiaus vardas. Savo pavardės iškaboje Tomas nesureikšmina kaip ir to, kad jo vieta vadinama unikalia – jis turguje  patiekia aukščiausio lygio restoraninius valgius, paruoštus iš čia pat įsigytų šviežių, puikios kokybės  produktų.

 

„Tokio dalyko daugiau niekur nėra. Žmonės atvažiuoja iš Amerikos ir lygina tai su Bruklinu Niujorke, tokios emocijos jiems sukyla. Nors nesu ten buvęs, bet tokių vietų daugiau nėra. Mes esame tikrai vieninteliai bent jau Jungtinėje Karalystėje“, – pasakos T. Lidakevičius.

 

Pirmą kartą šį jauną, ambicingą vyrą laida „Nuo… Iki…“ kalbino prieš kelerius metus. Tuomet jis pasakojo apie mokytojų dar mokykloje jam prognozuotą bedarbio karjerą, taip pat pasirinkimą mokytis virėjo profesijos todėl, kad rimtesni mokslai jį mažai tedomino. Kalbėjomės ir apie virėjo karjeros pradžią Londone, prakaitą, nudegintas rankas, vyriausiųjų šefų riksmus ir virš galvos skraidančias keptuves. Duodamas pirmą interviu televizijai Tomas vadovavo garsiam restoranui „Peninsula“ prestižiniame „InterContinental“ viešbutyje šalia garsiosios Londono O2 arenos.

 

Per 16 metų Londone jis pasiekė savo karjeros aukštumų – šiandien Tomas vadovauja nuosavam restoranui ir yra aukščiausiai kada nors geriausių pasaulio šefų sąraše atsidūręs lietuvis. Kaip jam pavyko? Kodėl jis sako, kad, atsukęs laiką atgal dar kartą, to, nuo ko pradėjo šio restorano kūrimą, nedarytų? Ir ką pataria kiekvienam jaunam žmogui, ieškančiam savęs?

 

Gyvenimo būdo laida „Nuo… Iki…“ – jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., tik per LNK.