Sekmadienį Lietuvos ledo ritulio rinktinė Šiaurės Airijoje, Belfaste, pradės Pasaulio ledo ritulio čempionato kovas. Rinktinė ambicinga: jos tikslas – aukso medaliai. Tiesa, sportininkai turi ir dar didesnių svajonių, pavyzdžiui, olimpinės žaidynės.

 

3

 

Tikslas – 2022 m. žiemos olimpiada

 

Lietuvos rinktinės kovas sirgaliai galės stebėti tiesiogiai per TV6 ir portale tv3.lt. Žaidėjai tikina, kad turėdami tokius trenerius jie tiesiog priversti siekti geriausių rezultatų. Šiuo metu  rinktinę treniruoja vokietis Berndas Haake ir ledo ritulio legenda iš Kanados – 77-erių George’as Kingstonas, kuris yra vadovavęs Kanados rinktinės žaidimui ir su ja 1994 metais laimėjęs pasaulio čempionatą. „George’as nori aukso. Jei jis nori, tai mes irgi važiuosime aukso, – šypsojosi Lietuvos rinktinės kapitonas Mindaugas Kieras. – Trejus metus iškovojome bronzą. Tai – geras rodiklis, stabilumas. Tačiau dabar norėtųsi kitokio medalio. Manau, sidabras būtų labai geras pasiekimas.“

 

Tiesa, sportininkai neapsiriboja aukštais tikslais pasaulio čempionate. Nors į 2018 metų žiemos olimpines žaidynes lietuviams patekti nepavyko, paklausti, kada, jų manymu, Lietuvos ledo ritulio rinktinė jau galėtų dalyvauti olimpiadoje, daugelis drąsiai  rėžia – „kitoje olimpiadoje jau dalyvausime“.

 

1

 

Pomėgiai – nuo picos iki kosmoso

 

Treniruotėje kalbinti ledo ritulininkai atskleidė ir daugiau įdomių faktų apie save – pavyzdžiui, kad labai mėgsta picą. Daniel Bogdziul juokėsi, kad nors sportininkams tikrai nederėtų piktnaudžiauti nesveiku maistu, tačiau jis gali drąsiai sakyti, ką mėgsta, nes treneris nesupranta lietuviškai.

 

Sportininkai taip pat papasakojo, ką norėtų veikti, jei nežaistų ledo ritulio. Rinktinės kapitonas Mindaugas Kieras teigė, jog dirbtų staliumi, pasirodo, tokia ir yra jo profesija. Arnoldas Bosas prisiminė vaikystės svajonę skristi į kosmosą. Kur kas sudėtingiau sugalvoti, kuo be ledo ritulio norėtų užsiimti, sekėsi rinktinės jaunimui: Emilijus Krakauskas ir Ugnius Čižas tikino, kad vis tiek bandytų žaisti ledo ritulį arba bent jau jį žiūrėtų. „Aš tai žaisčiau futbolą. Daug pinigų moka“, – juokėsi Daniel Bogdziul. O Aivaras Bendžius papasakojo, kad nuo vaikystės labai mėgsta krepšinį „Net ir dabar man labai patinka krepšinis, juo domiuosi, iš Lietuvos komandų sergu už „Žalgirį“. Bet žaisti nelabai turėjau galimybių. Elektrėnai turbūt vienintelis miestas Lietuvoje, kur nelabai gali žaisti krepšinį – visus vaikus iškart ima į ledo ritulį“.

 

2

 

Lietuvių kovas iš Belfasto tiesiogiai transliuos TV6 ir tv3.lt.

 

Rungtynių tvarkaraštis:

 

Lietuva–Estija – 04.23, sekmadienį, 21.30 val.

Lietuva–Nyderlandai – 04.24, pirmadienį, 18 val.

Lietuva–Didžioji Britanija – 04.26, trečiadienį, 21.30 val.

Lietuva–Japonija – 04.28, penktadienį, 14.30 val.

Lietuva–Kroatija – 04.29, šeštadienį, 14.30 val.