Daugybę pasaulio valstybių apkeliavęs libanietis Fadi Elkhouri ir mūsų šalyje jau kurį laiką buvo dažnas svečias. Tačiau dar visai neseniai verslininkui kilo idėja atidaryti restoraną „Leyla“, kuriame išalkę svečiai egzotiško maisto galėtų paragauti net ir po vidurnakčio. Fadi pasakoja, kad keliaujant po pasaulį tenka ragauti įvairiausių patiekalų, tačiau libaniečių virtuvė – ypatinga.

 

Fadi_1 (Small)

 

„Gyvenau Paryžiuje, tuomet, pasibaigus  karui, buvau grįžęs į Libaną, mokiausi prancūziškoje mokykloje, baigiau amerikiečių universitetą Beirute, įgijau inžinieriaus laipsnį. Visą gyvenimą dirbau užsienyje – Dubajuje, Omane, Turkijoje, Egipte“, – apie savo gyvenimą pasakoja Fadi.

 

Fadi_2 (Small)

 

„Dalis mano šeimos gyvena Prancūzijoje, bet dauguma yra Libane. Mes periodiškai susitinkame, nes šeimyniniai ryšiai mūsų tradicijoje yra labai svarbūs. Tačiau verslo ir įsidarbinimo galimybės užsienyje yra žymiai aukštesnės“, – sako libanietis.

 

Untitled 2.2 (Small)

 

Nors nemažai migrantų sparnus į kitą šalį dažnai kelia dėl meilės, Fadi motyvai – visai kitokie: „Esu vedęs ir su savo šeima gyvenu Lvove, kur turime du restoranus. Mes, libaniečiai, esame kitokie – mylime savo šalį ir esame patriotai, bet tuo pačiu esame ir finikiečiai, kurie keliauja po pasaulį ir ieško naujų galimybių.“

 

Untitled 2

 

Fadi pasakoja, kad atidaryti restoraną Lietuvoje jį paskatino bičiulio sėkmė ir įžvelgtas trūkumas. „Vienas mano senas draugas turi Vilniuje populiarų naktinį klubą, todėl čia lankiausi pakankamai dažnai. Idėja atidaryti libaniečių virtuvės restoraną kilo tuomet, kai pastebėjau, kad tokio maisto čia paragauti beveik nėra kur, o po vakarėlio išalkę žmonės neturi, kur naktį pavalgyti. Mes dirbame visą parą“, – sako restorano „Leyla“ vadovas.

 

„Patys pajautėme, kad po gero vakarėlio trūksta vietos, į kurią būtų galima nueiti pavalgyti greito, bet sveiko maisto. Nusprendėme, kad galima turėti abu – madingą jaukią vietą užeiti ir dieną, ir naktį“, – priduria Fadi.

 

Kalbėdamas apie bene daugiausiai sostinės naktinio gyvenimo dalyvių pritraukiančioje Vilniaus gatvėje įsikūrusio restorano meniu, libanietis tikina, kad jo svečiai gali paragauti autentiškų skonių.

 

„Sudarydami meniu atsižvelgėme į produktus, kuriuos galime gauti Lietuvoje ir jų kokybę. Aišku, visų norimų patiekalų čia pagaminti negalime, tam tiesiog neužtektų erdvės. Bet mūsų lietuviai šefai mokėsi gamybos paslapčių Libane, o visai neseniai juos mokiusi kompanija atvyko patvirtinti meniu. Taip pat apklausėme ir savo lankytojus, atsižvelgėme į jų pastebėjimus“, – pasakoja Fadi.

 

„Visos pasaulio virtuvės labai skirtingos, nes jas lemia skirtingi sezonai. Lietuvoje pagrindas turbūt yra bulvės ir mėsa. Libane, kuris yra viduržemio regione ir per metus turi bene 300 saulėtų dienų, mes turime gausybę įvairiausių produktų. Todėl ir mūsų virtuvė labai turtinga, o dar svarbiau – sudėtinga savo paruošimu“, – pasakoja restorano „Leyla“ savininkas.

 

Fadi vadovaujamas libaniečių restoranas „Leyla“ įsikūręs Vilniuje, Vilniaus g. 28.

 

Nuotraukos – asmeninio archyvo