„Mirtimi niekas nesibaigia. Mirtis – tai tęsinys“, – taip šį ketvirtadienio vakarą 20 val. LNK pokalbių laidoje „Valanda su Rūta“  teigs vienuolė Michaela Rak. Laidoje bus kalbama apie tai, kas yra šių dienų herojai. Pasak jos, mirštantieji moko sveikuosius, o taip pat ir ją pačią kelių dalykų: tiesos, amžinųjų vertybių ir tikslo. „Prieš kelias dienas mirė mano pacientė. Prieš mirtį ji norėjo, kad mes ją nufilmuotume. Ji teigė, kad nori pasauliui pasakyti kas yra svarbiausia gyvenant. Mes nufilmavome”, – pasakos M. Rak, savo žodžiais sugraudinusi ne vieną studijos svečią.

 

 

MRuta_Vienuole_VSRichaelos pastangomis Lietuvoje įkurtas pirmasis hospisas – slaugos namai, kuriuose globojami patys sunkiausi, onkologinėmis ligomis sergantys ligoniai, dažnai skaičiuojantys paskutines gyvenimo dienas. Šiuo metu Michaelos iniciatyva statomi ir nepagydomomis ligomis sergantiems vaikams skirti namai. Vienuolė Lietuvos žmonių jau yra apdovanota už savo darbą, taip pat neseniai Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda įteikė Michaelai Nepriklausomybės atgavimo šimtmečio medalį už tarnystę sergantiems ir kenčiantiems Vilniaus krašto gyventojams.

 

Pačios Michaelos istorija taip pat verta kino filmo. Prieš tapdama vienuole ji mylėjo ir net buvo susižadėjusi, tačiau, likus dviem mėnesiams iki vestuvių, žiedą sužadėtiniui grąžino, nes suprato, kad jos pašaukimas kitur. Praėjus kiek laiko juodu vėl susitiko. „Jis kreipėsi į mane, nes jo žmona sirgo vėžiu, juodu turėjo du vaikus. Aš priėmiau ją į hospisą, slaugos namus, kuriuose ji mirė ant mano rankų. Tai, mano manymu, ir yra meilė“, – pasakos Michaela Rak.

 

Tuo tarpu vienas garsiausių Lietuvos lenktynininkų Benediktas Vanagas teigs, kad šiuolaikiniai žmonės yra pasimetę. „Mes nebežinome kas yra elitas, manom, kad žibėjimas yra svarbu, tačiau žibėjimas – šarkų reikalas“, – įsitikinęs B.Vanagas.

 

Tuo metu 31–erių šokėjas, fotografas Naglis Bierancas, apdovanojimuose „Žmonės 2019“ pripažintas mylimiausiu metų žmogumi, nustebins prisiminimais iš prestižinės menų mokyklos, kurioje mokėsi. „Pamenu, mokytojas taip susinervino, kad sviedė kėdę į žemę. Ji suskilo. O tada ėmė šaukti – aš jus sumalsiu į miltus, ir juos kaip pelenus išbarstysiu aplink mokyklą“, – pasakos Naglis. Vyras prisipažins ne kartą girdėjęs, kad iš jo nieko nebus.

 

Pokalbių laida „Valanda su Rūta“ apie tikruosius šių dienų herojus jau šį ketvirtadienio vakarą 20 val. tik per LNK.