JAV gyvenantis lietuvis Rokas Armonas save vadina asfalto vaiku – jis gimė ir augo Vilniuje, tarp daugiabučių ir judrių gatvių. Jis niekuomet negalvojo, kad suaugęs taps bitininku ir iš to krausis pelną ne kokiame Lietuvos kaimelyje, o už Atlanto, Kalifornijoje. Puslitris Roko medaus Amerikoje kainuoja beveik 10 dolerių. Čia, San Franciske lietuvis susikūrė idilišką gyvenimą – pomėgį bitininkauti pavertė verslu, sukūrė šeimą ir gyvena vienoje geriausių San Francisko vietų.

 

Rokas1-bites_nuo_iki

 

Amerikoje Rokas jau gyvena dešimt metų, tačiau lietuvio kelias iki tokio gyvenimo buvo gana ilgas ir painus. Pirmas nepavykęs bandymas emigruoti į Niujorką, gyvenimo tiesų paieškos Indijoje, juodas emigranto darbas lietuvių pamėgto Peterboro fabrikuose Anglijoje, gyvenimas namelyje ant ratų viduryje dykynės Škotijoje ir galiausiai atrasta laimė San Franciske – toks buvo lietuvio maršrutas iki šiol.

 

Rokas2-bites_nuo_iki

 

„Jeigu ne mano žmona, galbūt nebūčiau sukūręs verslo, nes kelis avilius laikiau tik savo malonumui namo rūsyje. O mano žmona turi talentą parduoti. Taip viskas ir prasidėjo, nors turtais iš pradžių nekvepėjo”, – šį pirmadienio vakarą, 20 val., LNK televizijos gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…” pasakos Rokas Armonas.

 

Rokas3-bites_nuo_iki

 

Vis dėlto, netrukus Roko medus taip išpopuliarėjo, kad lietuvis nebespėjo suktis ir nusprendė dalį verslo parduoti partneriams, kurie turėjo ir darbo jėgos, ir kitų išteklių. Dabar lietuvio medus parduodamas dideliuose Kalifornijos maisto prekybos tinkluose, o taip pat iš San Francisko išvykstantys turistai jo gali įsigyti oro uoste. „Ironiška, tačiau lietuvio iškopinėtas medus turistams reprezentuoja viešnagę Amerikoje”, – juokiasi Rokas.

 

Rokas-bites_nuo_iki

 

Dabar lietuvis turi avilių net 40 vietų aplink San Franciską. Paklaustas, kodėl savo amato nevystė Lietuvoje, Rokas sako, kad bijojo ar pavyktų pragyventi, o Amerikoje iš to galima susikurti neblogą gyvenimą. „Vis dėlto, svajoju apie lietuvišką kaimą, kur nors prie ežero“, – ateities planus kuria Rokas.