Visai neseniai pasaulį apskriejo žinia apie lietuvį Rimą Kinką, kuris trečią kartą pasiekė pasaulio jėgos aitvarų sporto rekordą. Per 72 valandas 805 kilometrus jėgos aitvaru nuplaukęs vyras tai darė kilniu tikslu: už švarų vandenyną. Tačiau tik retas žinojo, kad trečiasis rekordas skirtas jo mirusios žmonos, „Misis Lietuva 1996“ Aušros Kinkienės garbei. Po trejų metų intensyvios kovos su onkologine liga vėžys pasiglemžė moters gyvybę ir po dvidešimties santuokos metų atėmė ją iš mylinčio sutuoktinio. Tai buvo didžiulis smūgis Rimui, o pabėgti nuo didžiulio netekties skausmo padėjo tik vandenynas, kurį sportininkas vadina antraisiais savo namais.

 

Bus visko Bus visko

 

„Jos paskutinė valia buvo kremuoti kūną ir dalį pelenų parvežti į Lietuvą, o kitą dalį išbarstyti vandenyne. Dabar ji visada su manim, o aš su ja. Vandenynas mano antrieji namai” – laidoje „Bus visko” šį sekmadienį 16 val. per LNK prisipažins Rimas.

 

Bus visko

 

„Bus visko” laidoje Rimas atviraus, kad vandenyno dugne amžinatilsy Aušrai yra net antkapį pastatęs, kurį aplanko nardydamas. Siekti ilgiausiai jėgos aitvaru plaukusio žmogaus rekordo paskatino žmonos ilgesys, tačiau tai pareikalavo kur kas daugiau jėgų nei tikėjosi, o pavojai su kuriais susidūrė verti filmo scenarijaus. Rimas ne tik kentė haliucinacijas bei fizines traumas, bet ir turėjo pavojingą susidūrimą su migruojančių ryklių pulku.

 

kinka1

 

„Buvo vidurnaktis ir kaip tik toje vietoje, kur mano komanda negalėjo manęs pasiekti, nurimo vėjas, kaitas nukrito į vandenį. Vos prieš kelias valandas buvau gavęs informaciją apie migruojančius ryklius. Atsiuntė nuotrauką iš palydovo. Jų buvo tūkstančiai. Supratau, kad turiu vos kelias akimirkas išsigelbėt. Vos spėjau užšokti ant kaito, mėnulio šviesoje pamačiau didžiulius pelekus artėjančius link manęs. Jie priplaukė visai šalia, baksnojo snukiu, bet, matyt, pasirodžiau jiems per didelis (R. Kinka plaukė su 14 kv.m. jėgos aitvaru). Visa tai truko gerą pusvalandį”- prisiminimais laidoje „Bus Visko” dalinsis R. Kinka

 

kinka2

 

Tai nebuvo pirmasis sportininko susidūrimas su rykliais, sekmadienį laidoje „Bus visko” Rimas pasidalins savo pirmąja akistata su plėšrūnu ir taisyklėmis, kaip išvengti tragiškos lemties.

 

kinka3

 

„Bėgti nėra prasmės, pasivys”, – sako Rimas.

 

kinka4

 

Visi rekordininko Rimo išgyvenimai plaukiant tris dienas ir tris naktis, kaip išgyventi be miego, maisto ir poilsio bei ką Rimui reiškia tapti jėgos aitvarų sporto pasaulio rekordininku – jau šį sekmadieni 16 val. per LNK laidoje “Bus visko”