Lenkų kunigas tėvas Slawomiras Kostrzewa teigia, kad ryškiaspalvės, mažos, sukimbančios kaladėlės yra dalis Šėtono plano, kaip sunaikinti pasaulį. Prieštaringai vertinamam kunigui, kuris neseniai „Mažuosius ponius“ pavadino mirties nešėjais, dabar užkliuvo vaikų pamėgtas žaidimas – lego.

 

Kunigas viešai išsakė nuomonę, kad tėvai turėtų nepirkti vaikams lego, jei jiems rūpi išsaugoti nesuterštą jų sielą. Tokį įsiūtį lėmė danų žaislų kompanijos naujosios lego serijos: „Monstrai kovotojai“ ir „Zombiai“. Vaiduokliškos, pelenų spalvos veidais lėlės esą turi daugiau bendro su velniu nei kiti plastikiniai žaislai.

 

„Dabar draugiškas lego lėles pakeitė tamsos monstrai… Šie žaislai gali turėti neigiamą poveikį vaikams… Jie gali sunaikinti jų sielas ir nuvesti į tamsą“, – aiškino tėvas S. Kostrzeva. Lego personažai minėtuose žaidimuose išties kitokie – jie nebesišypso, vilki apiplyšusiais drabužiais ir yra išsitepę krauju. Dabartinių lego žmogeliukų veido išraiškos tarsi rodo pasitenkinimą savo piktadarystėmis.

 

Pagrindinis žaidimo „Monstrai kovotojai“ veikėjas Lordas vampyras „nori amžiams apgaubti pasaulį tamsa“. Tai padaryti jis ketina, panaudodamas mėnulio akmens įrenginį, saugomą pilyje. Lordo priešams reikia nukenksminti šį įrenginį ir neleisti numesti jį į požemius.

 

Ko gero, daugelis psichologų nesutiktų su tokiais katalikų kunigo teiginiais. „Tai tik kaladėlės. Susieti jas su Šėtonu yra neteisinga. Vienintelis dalykas, kuris gali nutikti vaikams – tai atsirasti baimė šiam žaidimui“, – apie tariamą lego žalą kalbėjo lenkų psichologė Monika Filipowska.

 

Tekste minėto žaidimo personažus galite pamatyti PASPAUDĘ ČIA ir ČIA.