Iš mažo kaimelio atvykau studijuoti į didmiestį. Turėjau du pasirinkimus –gyventi studentų bendrabutyje ir patirti visus jo privalumus bei trūkumus arba nuomotis kambarį kartu su pussesere, studijuojančiame trečiame kurse. Pasirinkau antrą variantą ir labai džiaugiausi, nes norėjau daugiau privatumo. Juk atvykau studijuoti, o ne stengtis sudalyvauti visuose įmanomuose vakarėliuose ir bendrauti su abejotinos reputacijos žmonėmis.

 

meile

Nors buvau studentė, atrodžiau kaip moksleivė. Ilgus, natūralius plaukus pindavau į kasą, naudojau tik drėkinamąjį kremą ir lūpų blizgį. Dėvėdavau tik megztukus aukšta apykakle, tiesaus kirpimo kelnes, languotus sijonėlius ir pan. Laisvalaikį leisdavau skaitydama knygas, mokydamasi ir dalyvaudama savanoriškoje veikloje. Mane dažniau būdavo galima sutikti bibliotekoje negu baruose ar prekybos centruose. Ar reikia stebėtis tuo, kad vaikinams buvau tarsi tuščia vieta? Jie mane prisimindavo tik tuomet, jeigu reikėdavo padėti per atsiskaitymus. Jie man nedovanodavo gėlių ir šokoladų, nekviesdavo į romantiškus pasimatymus, bet paskambindavo, kai norėdavo susitarti, už kokią pinigų sumą galėčiau jiems parašyti rašto darbus. Taigi vaikinai mane laikė tikra nuoboda. „Galbūt jie buvo teisūs“, – kartais pagalvodavau jaukiai susirangiusi fotelyje su knyga ir puodeliu kakavos. Tokiomis liūdnomis valandėlėmis nueidavau į vonią, nusirengdavau visus drabužius ir mąstydavau, ar iš tikrųjų esu tokia negraži. Kai nusiimdavau akinius, mano akys atrodydavo didelės ir išraiškingos. Kai išpindavau kasą, plaukai krisdavo ant pečių dailiomis bangomis. Esu labai liekna ir turiu berniukišką figūrą, tačiau mano oda švelni bei šviesi, be to, turiu nedidelį apgamą tarp krūtų.

 

Kai namo grįžo pusseserė, pasakiau, kad noriu pasikeisti. Buvo penktadienio vakaras, tad ji pasiūlė eiti pasilinksminti į miestą. Tačiau vos pažvelgusi į drabužių spintą supratau, kad neturiu tam tinkamų drabužių. Todėl pusseserė paskolino trumpą tamsiai mėlyną suknelę be rankovių ir juodus aukštakulnius. Namie dar teko šiek tiek pasimokyti, kaip su jais vaikščioti, nes tokią avalynę avėjau pirmą kartą. Ji padarė man makiažą ir paleido plaukus. Tad žvilgtelėjusi į veidrodį negalėjau patikėti, kad jame atsispindinti mergina – tai aš.

 

Sausakimšame naktiniame klube jaučiausi nejaukiai. Nebuvau pripratusi prie nepažįstamų asmenų, pavydžių merginų žvilgsnių, familiaraus elgesio ir komplimentų. Išgėrusi kelias taures vyno atsipalaidavau. Šiek tiek pašokau, bet paskui palikau pusseserę šokių aikštelėje su nauju pažįstamuoju. Pati nuėjau prie baro ir užsisakiau dar vieną taurę vyno. Prie manęs priėjo vaikinas, kuris dieną nė nebūtų į mane pažvelgęs. Bent taip maniau. Jis buvo visiška mano priešingybė. Vaikinas buvo atsipalaidavęs, mėgo pajuokauti ir žmonių šurmulį. Jis dėvėjo odinę striukę ir šiek tiek pablukusius džinsus. Turėjo ilgokus plaukus ir barzdelę. Man jis atrodė kaip tipiškas blogiukas iš Holivudo filmų. Vaikinas kalbėjo šiek tiek pakimusiu balsu ir man priminė mano mėgstamiausią atlikėją Bryaną Adamsą. Jis prisistatė ir pasakė, kad yra vardu Andrius. Tuomet papasakojo, kad važinėja motociklu ir dalyvauja nelegaliose lenktynėse. Būdamas šešiolikos pabėgo iš namų, pradėjo savarankiškai gyventi, blaškėsi po pasaulį, pusę metų gyveno Indijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV ir lankėsi Pietų Amerikoje. Klausiausi kaip užburta ir svaigau nuo jo balso, įdomių pasakojimų bei vyriško kvapo. Bent jau įsivaizdavau, kad taip turėtų kvepėti tikras vyras. Jis žarstė komplimentus, o jų klausydamasi raudau. Kai nuėjome į šokių aikštelę, negalėjau sulaukti, kol jis prisilies prie manęs. Jaučiau jo stiprias rankas, dygius barzdos šerelius man prie skruosto. Leidau jam daugiau negu kada nors būčiau galėjusi leisti pirmą kartą sutiktam žmogui. Šokant su juo mano širdis ėmė greitai plakti. Jis glostė mano nugarą ir apnuogintus pečius. Apsvaigusi nuo užplūdusių jausmų pažvelgiau jam į akis. Tuomet Andrius mane aistringai pabučiavo. Tai nebuvo pirmasis bučinys mano gyvenime. Pirmą kartą bučiavausi mokykloje, kai su vienu vaikinu per ilgai užsisėdėjau bibliotekoje. Kalbėjome apie matematikos formules ir būdus, kaip būtų galima greičiau išspręsti uždavinius. Ir tada jis netikėtai mane pabučiavo. Tačiau tas bučinys buvo visiškai nepanašus į šį. Man tarsi išaugo sparnai, galva sukosi taip stipriai, kad jei Andrius būtų mane paleidęs iš savo glėbio, būčiau netekusi pusiausvyros ir nukritusi. Norėjau, kad ta akimirka truktų kuo ilgiau arba niekada nesibaigtų. Kodėl laimės akimirkos tokios trumpos? Vos spėji užmerkti akis, o viskas ima ir baigiasi. Taip nutiko ir dabar.

 

Pajutau, kad kažkas mane tempia už rankos. Vis dar būdama baikerio glėbyje atsisukau ir pamačiau piktą pusseserės veidą. Ji sakė, kad turi išeiti, o jei neisiu kartu, mane paliks. Pasakiau, kad tuoj ateisiu. Atsisveikinau su naujuoju pažįstamu ir nuėjau pas pusseserę. Jau buvome prie naktinio klubo durų, kai mus pasivijo Andrius ir paprašė mano telefono numerio. Žinojau, kad dabar kelias dienas rymosiu prie telefono, laukdama skambučio kaip išganymo.

 

Mano gyvenimas apsivertė 180° kampu. Vis dar buvau geriausia studentė, nors paskaitoms ruošdavausi trumpiau ir ne taip kruopščiai kaip anksčiau. Kasdien mane po paskaitų pasitikdavo Andrius su motociklu. Užsidėdavau šalmą, stipriai apsikabindavau jį iš nugaros ir važiuodavome į užmiestį. Taip kartu leisdavome įsimintiniausias savo gyvenimo dienas. Jis sakė, kad su tais trumpais ir languotais sijonais atrodau labai seksualiai. Andrius visada išpindavo mano plaukus. Motociklu važiuodavome gana greitai, todėl palaidi plaukai plaikstydavosi į visas puses, o aš pasijusdavau laisva kaskart, kai tik jį apkabindavau.

 

Nors languotų sijonų neatsisakiau, šiek tiek pakeičiau išvaizdą. Plaukus nusidažiau rausvai, įsigijau juodą odinę striukę ir įsivėriau auskarą į nosį. Vieną dieną su Andriumi apsilankėme tatuiruočių salone. Neketinau darytis tatuiruotės, tik palydėjau savo vaikiną, kuris norėjo šiek tiek pagražinti kaukolės piešinį ant rankos. Laukiau, kol meistras baigs darbą ir varčiau tatuiruočių pavyzdžių žurnalą. Mano akys užkliuvo už jūrų arkliuko. Pagalvojau, kad norėčiau tokio ir tikriausiai nesigailėčiau to net sulaukusi senatvės. Kai Andrius mane padrąsino, nusprendžiau pasidaryti tatuiruotę. Sėdėjau kėdėje ir sukandusi dantis bandžiau neklykti iš skausmo, kai tatuiruočių meistras raižė bei degino mano odą. Tačiau ašaros vis tiek tryško iš akių. Vis dėlto rezultatu buvau patenkinta.

 

Ne visada grįždavau namo. Kartais likdavau nakvoti su Andriumi įvairiose neaiškiose vietose. Pirmą kartą pasimylėjome miške. Kartu su jo draugais stovyklavome. Miegojome palapinėse. Tada dar nebuvo nieko tarp mūsų įvykę. Ketinome miegoti skirtinguose miegmaišiuose, tačiau rytas buvo toks šaltas, o mano miegmaišis buvo sintetinis ir nekokybiškas, todėl kai Andrius pasiūlė ateiti pas jį pasišildyti, nesipriešinau. Jaučiau jo nuogą kūną ir virpėjau iš susijaudinimo. Jis mane stipriai apkabino ir pabučiavo. Tad pajutau, kad jis be apatinių kelnaičių. Kažkodėl prieš lendant pas jį į miegmaišį net nekilo mintis jo paklausti, ar miega apsirengęs, ar ne. Tačiau neturėjau nei jėgų, nei noro jam priešintis. Leidau sau tarsi tirpti jo glėbyje. Kai palietė mano intymią vietą, mane tyliai sudejavau iš malonumo. Tuomet pasimylėjome. Šiek tiek skaudėjo, bet nesigailėjau nė sekundės. Andrius šnabždėjo man į ausį, kad myli mane, o man gerklėje strigo žodžiai. Žiūrėdama į jį meilės kupinu žvilgsniu suvokiau, kad jis ir be žodžių suprato, ką jam jaučiu.

 

Mano pusseserė ne juokais sunerimo dėl to, kaip pasikeičiau per kelias savaites. Ji susisiekė su mano tėvais ir paprašė jų atvažiuoti į Vilnių bei pasikalbėti su manimi. Atrodo, man pavėluotai prasidėjo paauglystė. Ją praleidau savo kambaryje skaitydama knygas ir klausydamasi muzikos, o dabar man norisi maištauti bei viską išbandyti. Tačiau nebuvau paauglė. Nepaisant mano išvaizdos pokyčių ir pirmos tikros meilės, buvau ta pati mergina, svajojanti tapti geriausia Lietuvoje psichologe. Tačiau tam, kad ja tapčiau, man reikia ne tik daug mokytis, bet ir pamatyti realų gyvenimą. Meilė man netrukdo, atvirkščiai – ji man suteikia sparnus. Ir rožiniai plaukai nepakenks mano pažymiams. Pažadėjau tai savo tėvams. Laimė, pasikalbėję su manimi nusiramino. Pažadėjau nedaryti jokių kvailysčių, todėl jie nusiraminę išvažiavo namo. Tačiau nepasakiau, kad su Andriumi suplanavome motociklu apvažiuoti visą Europą! Ketinome miegoti pakelėse po atviru dangumi. Svajojome, kaip nuogi maudysimės apleistuose Viduržemio jūros paplūdimiuose, mylėsimės, kai tik to norėsime, ir gyvensime tarsi hipiai. Andrius tarsi išlaisvino mano laukinę prigimtį, apie kurią sėdėdama mažame kambarėlyje, kur knygų buvo daugiau negu kitų daiktų, nė neįtariau.

 

Danguolė